Hlavní navigace

Články související se subjektem Česká bankovní asociace

Desetník: Ministerstvo s námi nemluví!

Ministerstvo financí rozpoutalo s bankami "debatu" o kvalitě bankovních služeb a přístupu ke klientovi. Banky na to ale mají jiný názor: "Ministerstvo s námi nemluví!" Jak vypadá "diskuse" podle ministerstva a jak by si ji představovaly banky? A víte, proč se Afričané více smějí?

19. 9. 2005 0:00
Doba čtení: 7 minut

Co si myslí náměstek ministra financí o českém bankovnictví a nejen o něm?

Tomáš Prouza je hlavním iniciátorem aktivit ministerstva financí, které mají směřovat ke zlepšení postavení klientů na českém bankovním trhu. Jaký je jeho názor na české bankovnictví a na kritiku centrální banky? Které finanční instituce přijdou na řadu po bankách? Odpovědi naleznete v obsáhlém rozhovoru.

7. 9. 2005 0:00
Doba čtení: 10 minut

Banky ustupují a ministerstvo klade otázky

V uplynulých měsících se v rámci veřejné diskuse o postavení klientů bank v Česku odehrálo mnoho změn a celá kauza postupně směřuje ke konkrétnímu závěru. Banky ustupují požadavkům ministerstva, a to zároveň předkládá bankovním domům 88 otázek ke zodpovězení. Čeho se otázky týkají?

Doba čtení: 6 minut

Desetník: Rychleji a rychleji... 6 % ročně!

Okurková sezóna se nekoná. Postarala se o to vláda, která v posledních deseti dnech chrlí jedno opatření a jeden zákon za druhým. Mnohé z nich dopadnou i na každého z nás. Co nás čeká a nemine a jak se vyvíjí "diskuse" o bankovních poplatcích rozpoutaná Ministerstvem financí?

25. 7. 2005 0:00
Doba čtení: 4 minuty