Hlavní navigace

Filip Hanzlík je novým náměstkem výkonného ředitele České bankovní asociace

Redakce

Česká bankovní asociace má od 1. října 2015 nového náměstka výkonného ředitele.

Stal se jím Filip Hanzlík, dosavadní hlavní právník asociace. V nové pozici bude mít na starosti jednání s představiteli výkonné a zákonodárné moci v souvislosti s legislativními procesy týkajícími se bankovního sektoru.

Nacházíme se v době, která je velmi náročná z hlediska implementací legislativy Evropské unie, zároveň sílí tlak na právní ukotvení ochrany spotřebitele. Posláním ČBA je v této situaci korektně, transparentně, ale zároveň sebevědomě hájit zájmy bankovního sektoru, který je jednou z největších konkurenčních výhod české ekonomiky. Svůj přínos v nové funkci vnímám ve znalosti právního prostředí a schopnostech vyjednávat, uvedl ke jmenování Filip Hanzlík. 

cestovko

Filip Hanzlík (43) působí v České bankovní asociaci od roku 2012 jako hlavní právník. Mezi jeho dřívější působiště patří právní kanceláře Dvořák & spol. a britská advokátní kancelář Lovells.

Vystudoval politologii a práva na Univerzitě Karlově v Praze, své vzdělání pak doplnil o postgraduální studium Ann Arbor Law School na University of Michigan.

Filip Hanzlík, náměstek výkonného ředitele České bankovní asociace (10/2015)
Autor: Česká bankovní asociace

Filip Hanzlík, náměstek výkonného ředitele České bankovní asociace (10/2015)

Našli jste v článku chybu?