Hlavní navigace

obchod

Využijte při obchodování na burze inteligentní pokyny, mohou vám ušetřit peníze

Při obchodování se nezkušení investoři často nechají zviklat emocemi a rozhodují se pod jejich vlivem. Inteligentní pokyn ale můžete naprogramovat dopředu, aby v určité situaci jednal podle vašeho přání. Rozhodování pod tlakem se pak vyhnete.

Doba čtení: 7 minut

Rady pro pokročilé: obchodujte na evropských burzách. Víme, co musíte znát

Obchodování na českém trhu s akciemi už může leckomu přijít nedostatečné. Titulů k nákupu je tu poměrně málo, a pokud chcete mít větší výběr, obchodování v zahraničí se nevyhnete.

Doba čtení: 9 minut

Rady začátečníkům: jak fungují burzy a kolik stojí na nich obchodovat?

Obchodování na burze láká mnoho lidí. Ne každý má ale znalosti a vyzná se v akciích, burzách apod. Zašli jsme si na seminář banky a vyslechli si, co radí úplným začátečníkům na jednom ze svých seminářů o investování.

Doba čtení: 9 minut

Mnoho obchodníků si stále nevyjednalo nižší poplatky za platby kartou, ukázala analýza

Obchodníci v Česku stále platí za platby kartou bankám a karetním asociacím poměrně vysoké poplatky. Často ani neplatí, že s rostoucími tržbami obchodníkům poplatky klesají. Ukázal to průzkum ministerstva financí provedený přes asociace sdružující…

16. 2. 2018 10:44

Na Alze můžete ode dneška platit Litecoinem

Společnost Alza.cz spustila v pondělí 5. února 2018 možnost platit na jejím e-shopu další kryptoměnou. Nově tak kromě Bitcoinu zaplatíte i Litecoinem (LTC). Platba kryptoměnou bude umožněna na webech alza.cz, alza.sk, alza.de, alza.at, alza.co.uk…

Prodloužená záruka: výhodná investice, nebo vyhozené peníze?

Vyplatí se využít nabízené prodloužené záruky, nebo tím jenom dáváte vydělat obchodníkům a pojišťovnám? Velmi záleží na tom, jaké zboží chcete pojistit. Ceny pojištění se ale mohou lišit i o tisíce.

Krach cen, 80% sleva, vše za polovinu. Je sleva skutečně sleva, nebo trik?

Čas výprodejů je v současné době v plném proudu. Někteří prodejci začali s výprodeji už před Vánocemi, další mezi svátky a někteří slevové akce teprve spustí. Někdy se však vyplatí se na slevu zadívat podrobněji a nevěřit všemu, co jako sleva…

Nemáte hotovost? Platbu kartou vám mohou odmítnout, i když mají terminál

Platbu kartou vám obchodník přijmout nemusí. A to dokonce ani v případě, že platební terminál má a jinak placení kartou přijímá. Na situaci si můžete stěžovat, ale někdy možná ani nebudete mít komu.

Jak obchodovat s komoditami?

Komodity jsou zajímavou oblastí, která se dotýká každého z nás víceméně neustále. Ukážeme si různé možnosti, jak zainvestovat naše peněžní prostředky právě sem.

Doba čtení: 5 minut

Které řetězce nejvíce šidí a lákají na zboží v letácích, které pak na prodejně nenajdete?

Akční zboží z letáků v okamžiku zahájení prodeje často vůbec v obchodě není. A za to. co má být zlevněné, často zaplatíte plnou cenu. Vyplývá to z kontrol Inspektorát pro Plzeňský a Karlovarský kraj, který se zaměřil na letáky řetězců…

9. 6. 2017 17:18

Zahraniční obchod a slabé dividendy zajistily velký přebytek běžného účtu

Velmi dobrý výsledek zahraničního obchodu podle národní metodiky zveřejněný minulý týden již naznačil, že běžný účet za březen vykáže slušný výsledek. To se více než potvrdilo.

15. 5. 2017 10:23
Doba čtení: 1 minuta

Vyplatí se vám věrnostní programy, nebo jen dáváte data obchodníkům?

Věrnostní programy by v ideálním případě měly být ku prospěchu obchodníkům i vám jako zákazníkům. Víte, co vše o vás mohou na základě registrace do podobného programu získat a jak toho mohou využívat?

Doba čtení: 4 minuty

Zahraniční obchod si udržuje vysoké přebytky i přes zvyšující se ceny komodit

Dnešní data potvrzují, že první čtvrtletí bylo pro českou ekonomiku velmi úspěšné. Přebytek zahraničního obchodu v březnu znovu vykázal vysoké číslo 22,6 mld. CZK i přes rostoucí ceny komodit.

9. 5. 2017 10:59
Doba čtení: 1 minuta

Běžný účet výrazně v plusu

Na běžném účtu dosáhl přebytek 28 mld. korun, za což vděčíme především pozitivnímu vývoji zahraničního obchodu se zbožím a službami, a také slabšímu odlivu výnosů z investic.

13. 4. 2017 11:05
Doba čtení: 2 minuty

Chřadnoucí americký zahraniční obchod jako munice pro Trumpa a výzva pro dolar

Export USA nestačí rychlému růstu dovozů, což účetně tlačí americký růst směrem dolů a přidává munici Trumpově administrativě v boji s neférovým zahraničním obchodem.

8. 3. 2017 11:09
USA
Doba čtení: 1 minuta

I přes horší výsledek v prosinci, zahraniční obchod za loňský rok trhá rekordy

I přes horší výsledek bilance zahraničního obchodu v prosinci dosáhla obchodní bilance za celý rok 2016 rekordního přebytku. Stojí za ním velmi dobrá poptávka po autech v zemích eurozóny.

7. 2. 2017 15:46
Doba čtení: 1 minuta

Na internetu prodává většina obchodních řetězců. 70 % z nich má i mobilní web

Když chtějí Češi nakupovat přes internet své oblíbené značky, ve většině případů uspějí. V současné chvíli nabízí 75 % největších obchodních řetězců možnost nakupovat i přes e-shop. Vyplynulo to z průzkumu, který připravila společnost ACOMWARE ve…

Výprodeje nadále pokračují. Obchodníci zkoušení různé finty

Výprodejové akce jsou stále v plném proudu a prodejci se snaží zaujmout výhodnou nabídkou. Výjimkou nejsou ani lákadla na slevy, které dosahují 80 %. Ne vždy se ale jedná o výhodnou nabídku. Obchodník slevu často vytváří uměle, nebo si klade…

Průmysl v listopadu zabral, obchodní bilance směřuje k rekordnímu přebytku

Průmyslová výroba v listopadu překvapivě vzrostla a překonala odhady analytiků. Z hlediska obchodní bilance rostl export stále rychleji než import a to hlavně do zemí mimo EU. Zřetelný obrat nastal u Ruska.

6. 1. 2017 10:47
Doba čtení: 1 minuta

Společnost Mall.cz zavádí dopravu bez poplatku pro veškeré objednávky

Společnost Mall.cz spustila dopravu bez poplatku pro všechny objednávky. Na výši objednávky nezáleží. Doručit si ji můžete nechat bez poplatku buď na výdejní místo, nebo domů na udanou adresu. Při splnění podmínek také garantuje doručení do Vánoc…

14. 12. 2016 10:22

Další propad exportu v řadě

Ruku v ruce se slabším průmyslem jdou i výsledky zahraničního obchodu, který tentokrát skončil přebytkem. Jde o meziroční zlepšení jen o 300 mil. korun. Nicméně mnohem podstatnější je další propad exportu v řadě, a to dokonce o necelých pět procent.

7. 12. 2016 14:23
Doba čtení: 2 minuty

Mezičtvrtletní ekonomický růst zpomaluje kvůli horší bilanci zahraničního obchodu

Druhý odhad domácího ekonomického růstu potvrdil, že česká ekonomika ve třetím čtvrtletí výrazně zpomalila.

2. 12. 2016 16:40
trh
Doba čtení: 1 minuta

Vysoký přebytek obchodní bilance a rekordně nízká nezaměstnanost

Obchodní bilance v září skončila nečekaně ve velkém přebytku. Nižší dovozy pravděpodobně odráží meziročně nižší investiční poptávku. Zajímavostí je nárůst exportu do Číny.

8. 11. 2016 12:45
Doba čtení: 1 minuta

Zítra je první státní svátek, kdy musejí mít obchody zavřeno

Zítra budou muset být poprvé zavřeny některé obchody, jelikož jim to ukládá zákon č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Informovala o tom Česká obchodní inspekce. Ta bude mít zároveň v každém regionu alespoň jednu dvojici…

Propad průmyslu a deficit obchodní bilance ovlivnila série jednorázových faktorů

Obchodní bilance v červenci skončila nečekaně v deficitu 1,5 mld. korun, což výrazně zaostalo za očekáváním. Výsledek je z velké části ovlivněn sérii jednorázových vlivů z průmyslu.

6. 9. 2016 10:27
Doba čtení: 1 minuta

Německý obchodní přebytek v červnu přidal a překonal očekávání trhu

Německá průmyslová výroba v červnu přidala 0,8 % m/m (trh 0,7 %), meziročně vzrostla podle očekávání trhu o 0,5 %.

9. 8. 2016 10:16
trh
Doba čtení: 3 minuty

Obchodování na asijských burzách nepřineslo jasný směr

Americké akciové trhy včera klesly o několik desetin procenta a index S&P 500 tak ustoupil ze svého historického rekordu.

26. 7. 2016 10:19
Doba čtení: 2 minuty

Květen přinesl pátý přebytek v běžného účtu v řadě

Běžný účet platební bilance v květnu vykázal další kladný výsledek, i když podobně jako v dubnu je bilance kladná pouze těsně.

14. 7. 2016 11:06
Doba čtení: 1 minuta

Zahraniční obchod zažívá nejlepší květen v historii

Zahraniční obchod za květen znovu překvapil nečekaně vysokým přebytkem. Jedná se o nejvyšší květnový přebytek v historii.

7. 7. 2016 12:00
Doba čtení: 1 minuta

ČOI varuje: eshop kompletvse.cz není seriózní

Česká obchodní inspekce vydala varování před e-shopem www.kompletvse.cz. V posledních 14 dnech totiž obdržela několik podnětů od spotřebitelů, kteří si na e-shop stěžovali. Internetový obchod se specializuje převážně na elektro, výrobky pro…

20. 6. 2016 12:30