Hlavní navigace

Názor k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od Vladimír - Problém není v tom vybírat daně. Ten problém...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 12. 2017 15:56

  Vladimír (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Problém není v tom vybírat daně. Ten problém u stavebního spoření byl v naprostém popření smluvních pravidel. Myslím, že není potřeba se zde přít. Výrok Ústavního soudu byl jasný a zdanění v tomto případě bylo protizákonné. No a byl to nápad a realizace pana Kalouska. Možná i tento postup pana Kalouska přispěl k tomu, jaká je jeho popularita. Pro mě se tím stal nedůvěryhodným.

  Každý trochu ekonomicky vzdělaný člověk jistě potvrdí, že dlouhodobá investice při pravidelné úložce může za jistých okolností přinést výnos, ale také ztrátu.

  U toho předdůchodu je to ale trochu o něčem jiném. Tam nemusí jít o malou investici do fondu, i když jde o konzervativní fond. Stále tam hrozí ztráta.
  Při tom převodu mezi starým a novým penzijkem jde o částku, která by měla např. pokrýt 3 roky, tj 360 000,- Kč. Jistě víte, že výnos let minulých není zárukou výnosů budoucích. Za této podmínky by bylo opravdu lepší, kdyby i v novém penzijním spoření ta garance nezáporného výnosu zůstala. Toto asi není jen práce pana Kalouska, ale politiků obecně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).