Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od Důchodce. - Každý je svého štěstí strůjcem, chce to opravdu...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 12. 2017 8:46

  Důchodce. (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Každý je svého štěstí strůjcem, chce to opravdu spořit na stáří. Já sám jsem ve věku 78 let celý život jsem si spořil a nyní jsem v pohodě.

 • 21. 12. 2017 9:38

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Ono klíčové bude jakým způsobem spořil. Pokud celý život, a v penězích, tak v 60-tém roce věku by byla většina úspor znehodnocená. V takovém případě bychom hovořili o spoření z důchodu...
  To samé v akciích pražské burzy. V roce 1994 byl PX50 na 1000 bodech... kde je přibližně i dnes, jen ta inflace snížila hodnotu na zlomek původní ceny. Přičemž dividendy to zlepší jen velmi mírně.
  Vlastní nemovitost? Jistě. Ale s dnešními přepálenými cenami tam také nevidím něco zajímavého.

 • 21. 12. 2017 17:21

  Jarda (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Tak Pražská burza je dlouhodobě poměrně defenzivní ale najdou se tituly jako např KB, která se od roku 1994 zhodnotila násobně, stejně tak Erste, či třeba Pegas. Všimněte si spíše burz jako NY - Dow Jones, Nikkei i DAX, tam ty nárůsty jsou v čase výrazné. Nesouhlasím, že by i za desítky let docházelo k výraznému znehodnocení inflací. Pokud bych se dopředu vystrašil jako Vy, tak jsem stále žebrákem. Př. nemovitost, kterou naší rodiče postavili svépomoci v polovině 60. let za cca 150 tisíc - má dnes hodnotu minimálně 5 - 6 miliónu. I při započtení inflace jde o velmi dobrou investici, která samozřejmě slouží především k bydlení. A náklady ve srovnání s pronájmy jsou stále zhruba 30- 40%. Jistě za zhruba 25 - 30 let Vás čeká větší investice do renovace, či rekonstrukce. Ale je to Vaše, nikdo Vám na to nesmí sáhnout. Vy jste vlastním pánem. A časem dům přejde do vlastnictví Vašich potomků. Je to cosi hmatatelného.

 • 21. 12. 2017 17:47

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "Tak Pražská burza je dlouhodobě poměrně defenzivní ale najdou se tituly jako např KB, která se od roku 1994 zhodnotila násobně"

  No to je mi rada. Nevadí, že většina losů prohrává. Jeden vyhrává, tak je to v pohodě. Stačí být jasnovidec. Řešení pro každého.
  Ach jo...

  PS: "ztrátová" je v newspeaku "defenzivní"? Co já se tady všechno nedozvím.

 • 21. 12. 2017 18:12

  Jarda (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Je to o psychologii. Je vždy výhodnější naskočit do pozice, když se drží pod svým fundamentem. K tomu nepotřebuji často protichůdné rady finančních analytiků. Když už cena vystřelí, je většinou pozdě. Bankovní sektor je prakticky vždy atraktivní. KB jsem kupoval ještě za generálního ředitele Kunerta, tak trochu vím, o čem také píši. Ale rozhodnout se musíte sám. Proto jsem psal, že přímé držení akcií je vždy velmi rizikové. Ale na druhou stranu zde lidé často sází na jistotu 0 zhodnocení. O tom svědčí přes 4 miliónů střadatelů, co se stále drží garance nezáporného úroku v penzijku. Lidé nerozhodní, neúspěšní, věční reptalové a někdy i depresivní nejsou pro mne zajímavý. Zbytečně se snaží z Vás vysát pozitivní myšlení. Pokud bych měl stále strach, tak například se nikdy neodvážím samostatně cestovat po světě. Větší část lidí vždy dá přednost předražené cestovní kanceláři, než vzít osud do vlastních rukou. Rozdíl v nákladech bývá někdy až k neuvěření. Já Vás nechci přesvědčit, je to zbytečné. Jdu za svými cíli, Vy mě opravdu nezajímáte.

 • 23. 12. 2017 1:31

  STARE MLADI (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Taky jsem si sporila s manzelem ale pak prisel problem koupit ci nekoupit byt.Nekoupit a casem zkoncime na ulici zvysovani najmu od toho kdo byt koupi,nebo si ho koupit ,zadluzit se a nemit zadne uspory. Tak nase uspory uz zadne nejsou samozrejme tolik penez nasporeno nebylo.Protoze­.samozrejme,dru­ha moznost"zvitezila"a my na stara kolena splacime pujcku,Jiz koncime jeste mesic a mame pokoj.Nejlepsi bylo ale kdyz se pujcka podepsalo a podnik za par tydnu kde jsem pracovala z hodiny na hodinu koncil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).