Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od ᴍᴀᴋᴏᴠᴀ ᴾᴬᴺᴱᴺᴷᴬ KUZMA - Takže je prakticky jisté, že dnešní dvacátník, třicátník...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 12. 2017 14:07

  ᴍᴀᴋᴏᴠᴀ ᴾᴬᴺᴱᴺᴷᴬ KUZMA (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  Takže je prakticky jisté, že dnešní dvacátník, třicátník a čtyřicátník nedostane penzi, která by odpovídala jeho (vysokým!) odvodům, ale jen nějakou základní dávku na přežití (a ani to není jisté).

  Tak sakra ale PROČ tedy ty vysoké odvody platí (a díky tomu si není schopen šetřit)?

  Jakým právem po nás chtějí tak vysoké odvody, když za ně NIC NEDOSTANEME?
  To jsme takové ovce, že se nevzbouříme?

  Proč mám někomu platit dnešní docela solidní důchod, když sám takový nedostanu?

  Ať se tedy penze na tu minimální dávku sníží již dnes (nebo ať alespoň postupně klesají) a mladší ať si mohou začít spořit.

  Podle mě je nepřípustné, aby o tom spolurozhodovali (hlasovali) i ti, kteří to neplatí, ale jen čerpají. Jak asi bude hlasovat člověk, kterému je 50-90 let? No zásadně jen pro VYŠŠÍ penze. Z cizího. Takto se k žádné reformě nikdy nedostaneme a dopadne to tak, že dnešní mladí celý život budou platit jak mourovatí (takže si nic nebudou moct naspořit) a nakonec systém klekne a nedostanou NIC.

  O reformě by se mělo hlasovat v referendu a hlasovat by měli jen lidé mladší 50ti let. Ti starší jsou v KONFLIKTU ZÁJMŮ.

  Je to jako by v zemi bylo 30% otroků a 70% svobodných občanů a otrokářů. Také by bylo správné, aby o zrušení otroctví hlasovali všichni? Nebylo by spíš správné ptát se POUZE těch otroků, zda chtějí zůstat otroky?

 • 21. 12. 2017 14:23

  (neregistrovaný) 77.240.98.---

  Maková panenko, ty jsi odvážná. Zde na foru, kde je 90% důchodců napsat ať si trhnou nohou a že na jejich platy nechceš žádné odvody dávat......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).