Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od babča - Hodně mladých se zlobí, že si důchodci měli...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 12. 2017 13:05

  babča (neregistrovaný) ---.sta.ji.cz

  Hodně mladých se zlobí, že si důchodci měli našetřit. Začnu r.89. Kdo měl našetřeno 100 000, byla to slušná částka na přilepšení k důchodu. Rokem 90 začalo zdražování a zdražování, takže tyto úspory byly nehorázným způsobem znehodnoceny Většina dnešních důchodců má taky našetřeno. Někdo víc, někdo méně. Až dojde k přijetí eura, budou opět úspory důchodců znehodnoceny.Můj otec vzpomínal na měnu v padesátých letech. Za našetřené peníze by koupil před měnou nábytek do kuchyně, po měně za ty samé peníze koupil fůru pilin.A tak to po přijetí eura bude i s úsporami nejen důchodců. A to nemluvím o stálém zdražování toho základního pro život-potravin a bydlení. Kalouskovi a spol. mohou děkovat dnešní důchodci za nižší důchody(než by dostali před jeho reformou) .Lidem s příjmem od 12000-35000 , což byla většina zaměstnaných, se výpočet důchodu snížil proto, aby těm vice příjmovým mohli přidat. A teď budou řešit opět to, že s nízkými důchody se nedá vyjít????? Jedna faleš a přetvářka. A s tím šetřením na důchod???? Jak už to někdo tady psal, musela by být záruka, že se úspory nebudou znehodnocovat. A tu nikdo nedá. Ve spořitelně, na běžném účtu se vám peníze ročně znehodnotí o 2 procenta.A tak si to spočítejte za 40 let.

 • 21. 12. 2017 14:00

  (neregistrovaný) 77.240.98.---

  Je to sice trochu páté přes deváté, ale ano. Záruku vám opravdu nikdo nedá. A to ani do budoucna. S tím se prostě každý musí smířit. Ovšem je na zvážení, zda tedy spořit nebo nespořit. Jak hovoří příspěvek výše. Je asi lepší spořit i za cenu ztráty díky inflaci, než to vzdát a nemít nakonec nic.

 • 22. 12. 2017 9:21

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  No, ono spořit a nakonec nemít nic je taky terno. To ten, kdo nespořil, si za ty peníze aspoň něco užil,na rozdíl od toho spořícího.
  Nezapomeňte, že rozkrádačky 90.let v tomto státě dost podkopaly nejen důvěru v jakékoli spoření, ale i v právní stát. Chtít po lidech, aby xx let spořili, když poté přijde nějaký Kalousek a uspory zdaní/znárodní/schvá­lí takový zákon, že se k nim dostanete až v 90 letech věku, a pokud se nedožijete, nedostanou je potomci, ale propadnou státu? S takovou lidi spořit nebudou, naopak: čím dál víc jich bude spoléhat na sociální systém. Sice budou nadávat, ale jakmile dostanou nějaké peníze, okamžitě je rozfofrujou. No, a pak přide Babiš s EET, kdy i tgěm nejmenším sebere chuť si přivydělat, protože i ta babča u silnice, co prodává borůvky, je přece parazit a zloděj, tak bude muset mít kasu s EET, a tím jste dorazil snahu těch nejchudších, aby si o nějakou tu kačku zvýšili životní úroveň. Protože cílem státu jsou chudí na dávkách a makáči v montovnách a Babišlandu.

 • 21. 12. 2017 16:11

  xXx (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  Naprosto souhlasím, politici lidi obírají v pravidelných cyklech. Komu je dnes 70, zažil to za život již několikrát.
  Jenže vyřiďte si to s politiky a nenuťte mladé vás živit (na úkor vlastních úspor). Za ožebračení starých mohou politici, ne mladí. To politici vám dali falešné sliby. Mladí vám nic neslibovali, nijak nejsou zavázáni vás živit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).