Naopak. Informací je víc než dost.
10% (1500) použijete jako svou odměnu za těžce vykonanou práci. Když omezíte cigára a chlast, zbyde vám víc na kino, akváč, knihy apod.
20% (3000) si budete spořit na důchod
Zbývajících 70% (10500) použijete na bydlení, jídlo a další běžnou spotřebu.
Máte s tím snad nějaký problém?
Co když je to nekuřák a nechlastá?
Má teda k dispozici 10.500,- Kč. Uživí z toho dvě děti? Pardon, jedno, protože má manželku, která už není na mateřské, chodí do práce a vlastně živí to druhé.
Co se stane, když onemocní? Má pořád ještě na nájem a na uživení dětí?
Podle Vás si ještě žije nad poměry, protože každý Cikán uživí 8 dětí a nemá problém s malým platem. Když se mu nedostává, sociálka dodá...
Jistěže to na uživení stačí. Životní minimum pro 2 dospělé a 2 děti je 9450 Kč. Tahle vaše šťastná fiktivní rodinka s pracující maminkou by měla příjem přes 30 tis. Nevím, proč by měl mít každý mobil za 20 tis. a metrovou bednu. Dítě nepotřebuje bifidus regularis, stačí banán a pohladit. Každý by si měl uvědomit, kam patří. Když někdo není schopný uživit děti, tak je nemůže mít. A když už je někdo s prominutím tak blbej, že se nedokáže ani uživit, a přesto je nějakým nedopatřením má, tak by se měl místo nadávání na politiky a Cikány, a na to jak je život nespravedlivej, začít pořádně otáčet, aby je uživil.
Kalkulačka či Excel je pro vás asi moc složitý nástroj, že?
Při hrubé mzdě 28tis Kč platíte důchodové pojištění 1820Kč a zaměstnavatel za vás platí 6020Kč, tedy celkem lejete do té státní penzijní pyramidy 7840 měsíčně, tedy 94 tisíc ročně. Za 45 let to dělá 4 a čtvrt milionu. Ovšem bez zhodnocení.
Když si to dám do podílových fondů, budu za těch 45 let mít přes 22 milionů (zkuste si to, na webu jsou kalkulačky).
Pokud v penzi strávím 15 let, tak to je přes 122 tisíc na měsíc. A to jsem z pohodlnosti nepočítal s tím, že těch 22 milionů nevyberu naráz v momentě odchodu do penze, budu si vybírat jen měsíční rentu, zbytek tam zůstane a bude se dál zhodnocovat.
Sorryjako!
Takhle nevýhodný produkt, jaký nabízí stát, svět ještě neviděl.
A to pomíjím fakt, že ten státní produkt je extrémně nebezpečný, nediverzifikovaný. Pokud se v ČR změní politické klima, přijde se krize, válka, převrat, nebo demografický pokles, jsem v loji. Když si ale budu investovat sám, mohu investovat do instrumentů, které na budoucí prosperitě a stabilitě ČR nebudou závislé. Akcie z celého světa, zlato a tak dále.
Nechci vám státní průběžnou pyramidovou hru zakazovat. Klidně si v ní zůstaňte. Ale já bych z ní rád vystoupil, státní penze se vzdal a zajistil se dle svého. Jako svobodný a svéprávný občan bych na to měl mít právo. Nota bene když je zjevné, že z ní (přes ty vysoké odvody) nic, nebo skoro nic, nedostanu!
Jarmilo, nejmenujete se náhodou Blažková? Já jen že nadáváte jako stará Blažková.
Je pravda že se tady krade. A nejvíc se kradlo v době po estébáckém převratu, kdy se moc a majetky přesouvaly od jedněch hajzlů k ještě větším hajzlům. Ta doba je už dávno pryč. Od té doby se situace docela stabilizovala.
Pokud jde o to investování, pořád se objevují různí vykukové, kteří si dělají zálusk na vaše peníze. To je ale všude na světě. Když ale budete investovat rozumně, tj. do fondu přes banku nebo do ETF přes dobrého brokera, tak vás pravděpodobně nikdo vyloženě neokrade. A když, tak je tu garanční fond, který to do určité výše zamázne.
Rizika tu samozřejmě jsou. Přijdete o práci, zlomíte si nohu, rozbije se vám pračka, poklesnou akciové trhy... Proti těmto rizikům se můžete bránit, např. se můžete pojistit nebo se dobře vdát, čímž přenesete riziko na někoho jiného. Můžete si dělat rezervy. Můžete riziko diverzifikovat. Vše je o tom, naučit se s těmito riziky žít.
Nenadávám, pouze konstatuju.
Pokud nemáme právní stát, ač se nám věrchuška snaží tvrdit opak, tak se nemůžeme divit, že se lidi nechtějí zabezpečovat na stáří. Sám stát se snaží zabezpečení podojit, co to jen dá. Tu zdaní výnosy, takže je nakonec jedno, jestli máte výnosy vyšší nebo malé, onde zavede solidární daň nebo uzákoní zákon, že vám sice z Vašich úspor něco dá, ale zbytek schramstne sám (např. u penzijního připojištění). Posléze zavede EET s drakonickými pokutami, takže těm malým sebere možnost si zvýšit životní úroveň, protože náklady na přivýdělek jsou zásahem státu tak velké, že přivýdělek se rovná nula nula nic.
Rizika existujou a existovala vždycky, jen se nedivte, že se je lidi snaží eliminovat. Pokud ale nemají záruku v právním státě, tak vydělané prachy prostě rozfofrujou, protože je lepší je užít, než se nechat státem okrást a živořit. Já ty lidi dokonce i chápu. A vy pochopte, že pokud nebudeme mít právní stát, že to lepší nebude.
"A vy pochopte, že pokud nebudeme mít právní stát, že to lepší nebude".
Žádný právní stát s tím nemá co dělat. Uvědomte si, že jediný úkol lidí je zplodit potomky, připravit je na život a zemřít. Aby to mohli lidi v minulosti splnit, vždy si museli pomáhat. Mladí, staří, příbuzní, všichni museli držet pohromadě. jinak by nepřežili. V minulosti žádný právní stát neexistoval. Právo bylo jen pro bohaté. Ještě v polovině 18. století nebylo zabití Cikána trestný čin. Ženy neměly ještě v 19. století žádná práva a byly považovány za majetek. Přesto lidi přežili, protože se nespoléhali na stát.
Srovnejte to s tím, jak to vypadá dnes. Rodiny se rozpadly a nikdo se nemůže na nikoho spolehnout. Asi proto mají lidi z budoucnosti takový strach. Je to vidět i v této diskusi, kdy tu každý jenom nadává a ničemu nevěří. Lidi by se neměli spoléhat na stát, ale sami na sebe a na své bližní.
Nebuďte naivní, oni si lidi zas tak moc nepomáhali. Mluvila jsem s pamětníky. Pokud přišlo dítě o rodiče a starali se příbuzní, muselo dítko od malička makat, aby si svou prací vydělalo na živobytí. V rodině bylo obvykle za otloukánka a slouhu, byla to hlavně další pracovní síla. Pokud lidi zestárli, makali až do smrti. Pokud se o ně staraly děti, bylo dobře, někdy by se i děti postaraly, ale životní partner jim mnohdy v péči bránil. Pamětníci se shodli v tom, že státní důchod, i když nezajišťuje nijak skvělý život, byl kolikrát lepší než nepéče rodiny, aspoň měli určitou jistotu a nebyli tolik závislí na rodině, zda se postará nebo ne.
Ony by se rodiny kolikrát rozpadly i dříve. Jenže při neexistenci sociálního systému spolu často zůstali i lidé, kteří by se v dnešní době rozešlí. Kolikrát žena zůstala s alkoholikem, který výplatu prochlastal v hospodě, protože nebylo obvyklé, aby ženy pracovaly, ženy se měly věnovat domácnosti a péči o děti. Masivní nástup vdaných žen od rodin a dětí do námezdní práce nastal až v 50.letech 20.stol., ale napřed bylo nutno vyřešit stravování (vznikaly závodní jídelny) a hlídání dětí (vznikaly školky, školní družiny). Svůj podíl měla i dokončená elektrifikace, která znamenala úlevu v domácích pracech (elektrická pračka, elektrický sporák). Od pamětníků vím, že řada žen, hlavně z lépe situovaných rodin, si na poč.50.let nedovedla představit, že by taky šly od rodiny do práce.
Že se dnešní rodiny rozpadají? No a? Uvědomte si, že kladem je, že pokud si chcete rodinu udržet, tak o ni musíte pečovat, Ženy se staly samostatnější, jsou schopny se v případě potřeby uživit samy a nejsou závislé na tom, že přijde muž jako živitel rodiny a milostivě usype manželce nějaký peníz na provoz domácnosti. A právní stát s tím bohužel dost souvisí, nejsme muslimská země, kdy žena je podřízena muži a musí ho poslouchat, děti už nejsou majetkem otce, ale považujeme je za rovnoprávné. Pokud teda jak muž, tak žena chodí do práce a vydělávají peníze, tak by se taky měli oba starat o provoz domácnosti. Pokud se budou starat oba, pak se přece rodina rozpadat nemusí.
Teorie je hezká věc,ale je třeba si uvědomit že bohužel stát má takové prostředky,proti kterým je poctivě pracující úplně bezmocný.Je jedno co děláte za povolání.Byl jsem státním zaměstnancem 21let.Nová spravedlivá republika v sametovém hávu mi odepřela tzv.vojenský důchod(cca do dneska to činí asi 500 tis.)Vím ,že jsem naštval minulé pány ,neskákaje podle nich.No ale noví páni?Dříve soudruzi.Udělali to samé .Sloužil jsi čertovi peklem se ti odmění.Celý život jsem šetřil.Ne do bank,které nám nepatří,ale postavili jsme si dům,máme zahradu atd.No a platím stejné daně jako bohatci.Daň z nemovitosti,revize z komína,revize z kotle,pojištění,domu,pojištění auta atd.Takže Vy teoretici až budete v penzi připravte se na to ,že z vás bude občan druhé i třetí kategorie.A není to jen o penězích.Stát,který nás oškubává na cenách elekřiny ,vody ,plynu a t d nás není schopen uchránit i když si to ti kašpaři napsali na auta.
Takže důvodem, proč se jako ovce nechat vehnat do státní penzijní pyyramidové hry je to, že když si budu spořit sám, stát mě může okrást?
Tzn. jedním zločinem státu argumentujeme pro druhá zločin státu?
Navíc to je mimo - pokud budu v různých zemích akcie kupovat přes brokery z těch zemí, tak mě český stát vyvlastnit nemůže. Pokud budu kupovat bitcoin, tak taky ne. Pokud budu kupovat (a někde ukládat/schovávat) fyzické zlato, tak také ne.
Stále to je jasná volba!