Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od Názor - Tak se podívejte kolem sebe. Rodiče, kteří pracují...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 12. 2017 10:29

  Názor (neregistrovaný) 85.207.42.---

  Tak se podívejte kolem sebe. Rodiče, kteří pracují (je jedno zda jako zaměstnanci nebo OSVČ) zpravidla mají 1 - 2 děti, myslí na to, aby svým dětem zajistili slušnou budoucnost - jak hmotné zázemí, tak vzdělání.
  Ti druzí jich mají podstatně víc, protože počet dětí a ostatní sociální dávky je živí i bez práce. Oni pracovat a platit odvody nebudou a nebudou to dělat ani ty jejich děti - mají vzor.
  Proč například nárok na přídavky na děti mají právě ti, kdo je ve většině případů používají stejně k jiným účelům a děti pracujících rodičů nárok nemají, neboť tatínek a maminka vydělávají takzvaně dost. Ty děti jsou stejné, tak by se k nim mělo i stejným způsobem přistupovat - buď příspěvek všem dětem nebo žádnému, což by asi bylo lepší a raději zvýhodnit přes daně, kde by šly finanční prostředky těm, kteří v budoucnu budou do systému přispívat a nejen z něho odčerpávat.
  Myslím, že toto by nebylo na realizaci tak náročné oproti tomu, co vymyslela jako návrh p. Marksová - nějaké důchody podle počtu vychovaných dětí, různé výše pojištění atd., vždyť náklady na takový systém by převýšily jeho účel a ještě by trestal ty, co nemohou za to, že děti mít třeba nemohou.
  Samozřejmě, že to není samo osobě spásné a bylo by třeba i dalších úprav, ale zcela určitě by takováto změna měla své opodstatnění. Jenže, to by zase byla diskriminace těch, kteří vědí jaká mají práva, ale slovo povinnost jim nic neříká. Každý by měl mít nárok jen na tak velkou rodinu, jakou dokáže ufinancovat, ne na takovou, která bude celý život financovat jeho.
  Ale i tento systém by nějak měl zohlednit ty, kteří se do tíživé životní situace dostanou shodnou nepříznivých náhod - těžké onemocnění, smrt rodiče apod. Ale rozhodně by bylo zapotřebí už konečně nějak zakročit proti neplatičům výživného a to razantně. Je směšné, když třeba tatínek si pořídí novou rodinu a u soudu o výživném hraje chudáka, co na to nemá, ale jeho okolí ví, že je to jen divadelní představení.

 • 9. 1. 2018 1:45

  koumák (neregistrovaný) 194.228.15.---

  A nebo třeba některé ty chudinky svobodné maminky samoživitelky, které čerpají dávky a zatím žijou s přítelem na "psí knížku". Taky pěkná komedie.

 • 10. 1. 2018 14:35

  STARE MLADI (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ten duchod podle poctu deti neni vymysl p.Marksove.To plati již nekolik desitek let zpatky minimalně 45 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).