Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od marsy - Dala bych poslancum a těm papalášum za to...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 12. 2017 19:00

  marsy (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dala bych poslancum a těm papalášum za to spaní a sezeni .Bez dřiny občas zvednout ruku dokáže každý.Tak bych jim dala plat jako obyčejným dělníkum aspon na 3 měsíce pak by kecali jinak.nájmy vysoke nebo fondy oprav služby léky dojíždění do zaměstnání a když je starší člověk sám tak má co dělat.I když ma děti ty mají samotné co dělat ze sebou při dnešních platech ja za 34let tvrdé dřiny mam plat 14000čistého bydlení mám koupený byt který musím splácet 1800kč měsíčně.Fond oprav a inkasa a televizní poplatek mi dělá 7200kč, z toho dám jednou za 3 měsíce 2000za léky jsem diabetik ještě k tomu takže nějaka dietka doprava do práce 600. nedej bože když se něco rozbije nebo onemocním jsem už po operaci páteře takže občas ještě nejaké mazaní cel na bolest.takže vyskakovat nemohu mám dvě vnoučata a take maj narozeniny vánoce a nějaká maličkost také něco stojí.

 • 22. 12. 2017 23:43

  Jarda (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Zajímavé je, že nejvíce nemocní jsou lidé s nízkou mzdou. Tj. nejvíce promarodí a potom se dozvíme, že průměrný Čech ročně promarodí cca 30 - 40 dnů/ročně. Kdo marodí za mne? Deset let dozadu jsem promarodil celkem asi týden, Je to proto, že nízkopříjmovým skupinám se vyplácí se hodit marod. Ne, že jsou tak z práce servaní. To jenom o sobě stále šíří. I ty důchody jsou spravedlivější pro tuto skupinu. S tím se také bude muset něco udělat. Jinak nebrečte a snažte se.

 • 23. 12. 2017 10:25

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Ještě by to chtělo dodat, že nejméně marodí OSVČ. Proč? Protože v případě krátkodobé nemoci stejně nic nedostanou, v případě dlouhodobé dostanou almužnu. Proto se snaží se pro případ nemoci zabezpečit jinak, ono jim totiž nic jiného ani nezbývá.
  Zaměstnanci s vyšší mzdou opět "nemarodí", protože si na případnou nemoc obvykle vybírají dovolenou, kdy nemají takový propad příjmů. A vy pak operujete tím, že nemocní jsou jen ti nízkopříjmoví. Možná jsou, ale taky třeba proto, že kancelářskou práci třeba při chřipce zvládnete, fyzickou ale sotva. Proto fyzicky pracující člověk jde marodit, marodit jde taky člověk, pracující v potravinářství, aby vám třeba neprskal bacily do chleba nebo do salámu, až vám ho bude v supermarketu krájet. Takže až budete někdy zase plkat ty nesmysly,co jste napsal nahoře, tak se nejdřív podívejte na stav zákonů. Protože o počtu odmaroděných dnů rozhodují mimo jiné taky zákony.

 • 23. 12. 2017 23:43

  Jarda (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Je mně již 51 let, od svých 18 let pracuji. Při práci jsem ve svém osobním volnu vystudoval v kombinovaném studiu VŠ. A musím znovu zopakovat i pro Vás, která nejste moc bystrá, že nejvíce systém využívají - zneužívají nízkopříjmové skupiny zaměstnanců. Není asi normální ročně v průměru promarodit více než měsíc, či spíše ještě o pár dnů více. Pokud celý život tedy nekouříte, neflámujete a něco děláte pro své zdraví. Nepřejídáte se, sportujete... Ano , lidé s vyšším vzděláním také méně marodí. To je již dávno prokázáno a mnohokrát napsáno. Takže nízkopříjmové skupiny zaměstnanců marodí podstatně více než dobu uvedenou. Jde většinou jen o kalkul a snahu se na čas z práce "ulít".

 • 24. 12. 2017 9:31

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Takže znovu pro vás, protože taky asi nejste tak bystý, jak píšete:
  1.) spousta lidí VŠ studovat nebude, protože na to nemají mentální kapacitu. Jsou rádi, že vychodili základku a vyučili se (při tristním stavu učňovského školství jim kvalitní vyučení v budoucnosti opravdu nehrozí).
  2.) Fyzicky pracující člověk sportovat nemůže, protože je z práce utahaný. Už jste viděl zedníka nebo slévače, jak si jde po šichtě zaběhat? Já ne. Sportovat můžou, ba dokonce musejí, především lidi duševně pracující, protože celý den sedí na stolem/volantem/u kompu, takže ti by si měli uchovat fyzičku.
  3.) Pokud člověk fyzicky pracuje po celý život, tak má bohužel tělo v 50 letech víc opotřebované než ten, kdo celý život seděl v kanceláři. Někdy se mu nasbírá i víc chorob -> je pak logicky víc nemocný. To vůbec nemusí být kalkul, jak se z práce ulít, ale prostý fakt, že třeba při nachlazení je tělo oslabené a dotyčný svou fyzickou práci při nemoci nezvládne. Zedník při chřipce stěnu fakt neomítne, ne proto, že by to jako zdravý nezvládnul, ale protože jako nemocný po půlhodině padne vysílením. Nechci býti impertinentní, Vám je 51, to jste i přes celoživotní sportování nikdy neměl chřipku? A cítil jste se přitom úžasně, což? Ja teda měla jen jedinou myšlenku: zalézt do teplé postele, vypít horký čas a mít klid.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).