Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od To mám za poctivou práci.. - K názvu tohoto článku.Stárnutí mi nevadí,politiky sleduju,ale ignoruju...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 12. 2017 20:47

  To mám za poctivou práci.. (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  K názvu tohoto článku.Stárnutí mi nevadí,politiky sleduju,ale ignoruju a peníze?Můj letošní vyměřený důchod je 8100Kč.Je mi krásných 61let.Chci žít,radovat se a ne být nenávistná,zá­vistivá ,zamračená penzistka, nadávajicí na všechno a všechny..Léta jsem šetřila po malých částkách/jinak to tehdy ani nešlo/.Našla jsem si na pár hodin denně přivýdělek a ještě mě to baví.Snažila jsem se v práci vychovat několik generací slušných lidí/u některých jsem selhala/.Až na ten důchod je vše v pohodě.Rodina skvělá.No nezabili by jste mě??

 • 23. 12. 2017 23:57

  Jarda (neregistrovaný) 193.165.96.---

  A proč máte tak nízký důchod? Málo odpracovaných let? Jinak dle dnešních zpráv si ženy "užívají" důchodu o pár let déle. Tuším o zhruba 6 -7 roků déle než muži. Takže i přes nižší důchody se rozdíl v čase většinou srovná. Buďme rádi, že jsme zažili ještě dobu, kdy pojmy jako rodina, manželství uzavřené mezi mužem a ženou... měly svoji váhu. Dnes je trend nevázat se/je to ekonomicky výhodnější při narození dětí/, žít na psí knížku nejlépe s jedincem stejného pohlaví, pracovat v neziskovkách a stále něco vykřikovat o právech jedince.

 • 9. 1. 2018 21:22

  To mám za poctivou práci (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Tak Jarouši !! Odpovídám.Odpra­cováno 43 let,jedno manželství a více dětí,které mi byly milejší ,než stát a plat.Nižší výdělek v našem krásném a chudém a nevýdělečném pohraničí.Nezas­louženě nízký důchod kvůli státním hyenám a další vedlejší zaměstnání k almužně,zvané penze.Přesto se starám o svého rodiče a miluji krásná a chytrá vnoučata a středo-vysokoškolsky vzdělané potomky s rodinami.A stát?Kdybych byla o něco mladší,klidně bych ho opustila a porodila děti jinde,kde by ocenili pracovité,sluš­né,zodpovědné lidi/pro pochopení -to je naše rodina/,kde bychom si s manželem za naší práci vydělali daleko více peněz,než v této rozkradené a zkorumpované republice.ČAU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).