Hlavní navigace

test

Otestovali jsme NEO účet. Čtvrt roku od spuštění není polovina funkcí dostupná

Banka jako platforma, kde si sjednáte pojištění, investujete do nadějných start-upů, nakoupíte zlato a mnoho dalšího? Zajímavá myšlenka. Projekt Expobank je ale zatím v plenkách a za původním plánem trochu pokulhává.

Doba čtení: 12 minut

Za neznalost zaplatíte. Testovali jsme finanční produkty a hledali nekalé praktiky

Katalogové podvody, placený doprovod na akci nebo bankomaty, které vás neochrání. Data, jejichž záchrana vás vyjde pekelně draze. Během roku jsme testovali finanční produkty a služby a odhalili i šmejdy, kteří chtějí jen vaše peníze.

Doba čtení: 14 minut

Chcete si s bankou faxovat? Budete mít většinou smůlu

Fax už sice patří mezi retro služby, ale i tak se můžete dostat do situace, že byste ho potřebovali využít. V drtivé většině případů ale máte smůlu.

Doba čtení: 5 minut

Najděte lásku svého života a nechte si bezplatnými seznamkami vysát účet

Dříve inzeráty v novinách či časopisech, dnes mobilní aplikace. Ty vás ale při troše nepozornosti, nebo naopak při velké chuti k seznamování mohou připravit o slušné peníze. Podívejte se, za co platíte na „bezplatných“ seznamkách, ještě než osobu na druhé straně vůbec poznáte.

Hledáte záchranu dat u profesionála? Ceny se liší o tisíce korun

Na trhu je velké množství firem, které se zabývají záchranou dat z poškozených médií. Ceny se výrazně liší, servis také. Provedli jsme test a vyzkoušeli, jak to probíhá v praxi.

Doba čtení: 13 minut

(Ne)bezpečné bezkontaktní karty. „Ukradli“ jsme desítky tisíc

Ztratíte bezkontaktní kartu, přívěšek, mobil… Než na to přijdete, někdo ji může zneužít. Provedli jsme bezpečnostní test a zjistili, se kterou kartou může zloděj získat peníze.

Doba čtení: 39 minut

Za jak dlouho vám z banky a záložny odpoví na e-mail? (TEST)

Když se chcete třeba banky na něco zeptat a využijete e-mail či kontaktní formulář, čekáte, že vám někdo odpoví. První reakci jsme dostali do 10 minut, na další čekáme dodnes.

Doba čtení: 5 minut

Dlouho očekávané stres-testy evropských bank konečně uzřely světlo světa

V pátek v deset hodin večer EBA zveřejnila tolik očekávanou zprávu o stres-testech vybraných velkých evropských bank.

1. 8. 2016 12:56
Doba čtení: 2 minuty

Matky českých bank ve stress testech příliš neosvědčily

Trhy přijaly výsledky zátěžových testů celkem dobře. Evropský index bankovních akcií ráno po zveřejnění otevřel procento v plusu, v průběhu dne však se dostal do červených čísel.

Doba čtení: 1 minuta

Cool karta: předplacenka (skoro) pro každého (recenze)

Toužíte po anonymní předplacence? Tahle to ale nebude, bez občanky vám ji nevydají. Ale přesto má své nemalé výhody.

Vyzkoušeli jsme pražské taxikáře. Neokradl nás nikdo

Otestovali jsme pražské taxíky. Neokradl nás nikdo a jízdu jsme si užili. Máme pro vás zprávu: nebojte se jezdit taxíky. Ale musíte dodržet určitá pravidla.

Doba čtení: 18 minut

Refinancování půjčky a otevření účtu u ZUNO Bank (TEST)

Úrokovou sazbu 4,90 % p.a. mívaly hypotéky, dnes ji mají spotřebitelské úvěry. Sazba je lákavá, tak jsme vyzkoušeli refinancování. Pro každého ale není.

Doba čtení: 9 minut

Nejlevnější online povinné ručení? Rozdíl je i 20 tisíc ročně (TEST)

Levné, nebo kvalitní? Rozdíl nemusí být velký, ale pokud nemáte dobrou historii, zaplatíte doslova majlant. Porovnali jsme ceny povinného ručení.

Nový test finanční gramotnosti ČBA: Češi toho mnoho nevědí

V novém testu, který byl součástí průzkumu České bankovní asociace, respondenti dosáhli jen průměrných znalostí v oblasti finanční gramotnosti – Index finanční gramotnosti ČBA ukázal 54 bodů ze 100. Finančně gramotnější se ukázali být muži…

31. 3. 2016 12:22

Stále více uchazečů o zaměstnání neprojde testem na drogy

Uchazečů o zaměstnání, kteří neprojdou testem na drogy, přibývá. Vyplývá to z průzkumu společnosti McROY Czech. „Firmy vyžadují testování na drogy u uchazečů o práci stále častěji, týká se to už všech regionů České republiky. Zejména se jedná…

Víte, kolik bytů se ve vašem okolí vykradlo? ČSOB spustila barometr, otestujte se

Československá obchodní banka spustila speciální test, který má dlouhodobě sledovat přístup lidí k pojistkám. Zároveň má i varovat před podceňováním rizik. Prostřednictvím Barometru zjistíte, kolik toho víte o různých typech pojištění, jaká rizika…

17. 12. 2015 14:00

Investiční poradenství čeká regulace

Více povinností, nové poplatky, nulové provize a minimálně maturitu. To je malý výčet novinek, které čekají finanční poradce, kteří prodávají investiční produkty.

11. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak dlouho trvá pojišťovnám, než vám odpoví? (TEST)

Chcete se pojišťovny na něco zeptat a použijete e-mail či kontaktní formulář. Jak dlouho trvá odpověď? Některé 5 minut, jiné 3 dny.

Doba čtení: 5 minut

Jak zjistit majitele účtu v bance? (TEST)

Peníze poslané na jiný účet mohou hodně zkomplikovat původní plány. Provedli jsme test, zda vám banky a záložny prozradí, komu účet patří.

Chcete být finančním poradcem? Ověřte si, jestli na to máte

Česká republika patří mezi země s největším počtem finančních poradců na tisíc obyvatel. Zdaleka ale nejde o to, že by běžná populace měla výrazně nižší úroveň finanční gramotnosti, než je tomu v sousedních státech. Finanční poradenství je u nás…

Úroky spotřebitelských úvěrů klesly, správnou volbou lze ušetřit 20 000 Kč

Spotřebitelské úvěry meziročně zlevnily. Vyplývá to z výsledků bankovního reality testu neúčelových úvěrů, který provádí server Bankovnipoplatky.com. „V meziročním srovnání, které můžeme prezentovat vzhledem ke sledování stejného profilu cílové…

1. 10. 2014 9:40

TEST: Jak dlouho trvá převod peněz z banky do banky?

Na připsání peněz na účet nemusíte čekat dva dny. Můžete je mít za hodinu či dvě, a bez příplatku. Zjistili jsme, jak jsou na tom české banky s rychlostí plateb. Budete překvapeni.

Velký reality test kurzů platebních karet 2014

Celý rok jsme sledovali, jak se platební karty chovají při platbě v cizí měně a zda je opravdu tak výhodné s nimi platit.

Doba čtení: 12 minut

Reality test: S platebními kartami ušetřil tisíce na kurzech i poplatcích

Když si vyberete správný bankovní účet a správnou platební kartu, ušetříte opravdu velké peníze. Ale chce to pořádně vybírat.

Doba čtení: 13 minut

Experiment s Lindou a o příliš mnoha detailech

Dneska jedna poznámka k prognózám. Ale než se k nim dostaneme, tak uděláme malou odbočku k Lindě.

Doba čtení: 1 minuta