Hlavní navigace

Raiffeisen koupila dvě průmyslové haly na Plzeňsku

Sdílet

Lenka Kašparová 4. 6. 2019

Raiffeisen investiční společnost nakoupila další nemovitosti do Raiffeisen realitního fondu. Jde o dvě průmyslové haly u Nýřan na Plzeňsku. Jejich cena přesahuje v přepočtu 600 milionů korun.

První budova v průmyslové zóně už stojí a využívají ji nájemci Maurice Ward a IAC. Druhá budova bude dokončena do konce roku 2019 a nastěhují se do ní společnosti Filtration Group a Groupe Plastivaloire. Zprostředkovatelem transakce je společnost CBRE.

Realitní fond Raiffeisen je vhodný pro investory, kteří chtějí získat výhody plynoucí z investic do nemovitostí, ale nemají dostatečný kapitál nebo možnost nemovitost vlastnit a spravovat. Minimální částka, kterou je možné vložit je 500 korun a vstupní poplatek 1,5 procenta.

Jsem rád, že se nám během prvních dvou let existence fondu podařilo získat další kvalitní nemovitosti. Celkový objem aktiv ve výši cca 1,6 miliardy Kč potvrzuje zájem našich investorů a správně nastavenou strategii fondu, říká Jaromír Sladkovský, předseda představenstva Raiffeisen investiční společnosti.

Fond spravuje investice do tuzemských nemovitostí za více než 1,6 miliardy korun a jeho cílem je tento objem zdvojnásobit. Výnos za rok 2018 přesáhl čtyři procenta. Fond je od začátku května do 24. června otevřený pro nové investory.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).