finanční poradci

Jak ověřit, zda poradce splňuje nová zákonná pravidla?

Ještě donedávna platilo, že ten, kdo chtěl zprostředkovávat úvěry, musel splnit pouze několik základních podmínek. V bance zažádal o identifikační  číslo, prošel základním školením a mohl úvěry zprostředkovat. To už ale neplatí. Na základě nového… Více

Na co si dát pozor u finančních poradců?

Nekalé obchodní praktiky jsou k nalezení v mnoha oborech. Mezi nejznámější patří například předváděcí akce, v rámci kterých se prodejci snaží vám vnutit zboží, které je často předražené a jehož kvalita je přinejmenším pochybná. Negativně ale Češi… Více

Mladší generace finančním poradcům nevěří. Nejlepší pozici mají mezi čtyřicátníky

Finanční skupina Wustenrot realizovala průzkum, v rámci kterého zjišťovala, jak se Češi staví k finančním poradcům. Jedničkou, jako ve škole, hodnotili práci finančních poradců spíše čtyřicátníci. Naopak mladší lidé do 26 let nešetřili pětkou coby… Více

Finanční poradci ve svěřenských fondech často tápou. Myslí si, že optimalizují daně

V současné době si 63 % finančních poradců a manažerů poradenských firem myslí, že podstatu svěřenských fondů chápou a dokáží svým klientům vysvětlit. Často ale neumí přesně definovat hlavní znaky nebo jmenovat životní situace, v nichž tyto fondy… Více

Pracovali byste zadarmo? Pohled finančního poradce na provize

Co přinesla regulace finančním poradcům a co jejich klientům? Kromě prodloužení doby vyplácení provizí se tyto provize někde i zvýšily. Jaký dopad má regulace na vás jako klienty?

Finanční poradce: Nepřijel jsem prodávat, to vy chcete koupit

Některé praktiky finančních poradců dělají celé branži špatné jméno. Snahy o změnu tu jsou. Jak by to mohlo také vypadat?

Většina Čechů byla se službami finančních poradců spokojena. S regulací ale souhlasí

Negativní zkušenost s finančními poradci má dle průzkumu skupiny Wüstenrot pouze 7,4 % Čechů. Více než dvě třetiny (76,4 %) ale souhlasí s tím, že je potřeba činnost těchto poradců regulovat. „Novela zákona o spotřebitelském úvěru zavádí mimo jiné… Více

Investování: které rady a poučky už dávno neplatí?

Některé investiční položky už dávno neplatí. Čím se řídíte, když investujete?

Čeká nás finanční poradenství na franšízách?

Začít podnikat pod svým jménem, anebo se spolehnout na osvědčenou finanční značku? Finanční poradci se mohou spolehnout na zavedené značky, ale má to i nevýhody.

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Od 1. prosince 2016 se finančním poradcům zpřísní podmínky. Provizní systém se z původních dvou let prodlouží na pět. Co dalšího se pro ně mění?

Realitní makléře má zkrotit zákon, povinná bude maturita

Stačí živnostenský list a můžete obchodovat s miliony a rozhodovat o dalších letech života svých klientů. Vítejte ve světě realitních makléřů.

Na trh finančního poradenství vstupuje společnost Finhaus

Na českém trhu začala nově působit společnost Finhaus, která se zabývá finančním poradenstvím. V současnosti její služby bude nabízet přes 100 poradců (do konce roku jich má být 250), kteří zatím budou prodávat pouze pojišťovací produkty. V blízké… Více

Důsledky finančních regulací: lidé jsou přeinformovaní

Regulace finančního trhu s sebou nemusí vždy přinášet jen užitek. Zvyšuje se tím mimo jiné i informační zátěž na vás coby zákazníky a dochází k přeinformovanosti. A pak už dokumenty nikdo nečte.

Žít z provizí, nebo má platit klient? Finanční poradci řeší dilema

Finanční poradci řeší přechod od provizního odměňování k jinému systému. Jaké možnosti se nabízejí?

Broker Consulting a mBank otevřely první společné obchodní místo

Broker Consulting a mBank otevřely první společné obchodní místo OK POINT, které bude nabízet finanční poradenství i bankovní produkty mBank. Na místě je také OK vkladomat. Projekt je postaven na franšízovém modelu. První otevřený OK POINT je… Více

Britanika: „Finanční poradenství budeme dělat férově“

S pomocí 500 poradců chce získat 100 000 klientů a změnit pohled na finanční poradenství. Chce najít nejlepší řešení pro klienty. Jenže to chce i její konkurence.

Provize finančních poradců se zatím regulovat nebudou

Poslanecká sněmovna v pátek zamítla novelu zákona o pojišťovnictví. Ta má do české legislativy implementovat evropskou směrnici Solvency 2. O tomto tématu jsme vás již informovali v článku „Investiční poradenství čeká regulace“. Na základě této… Více

Finanční poradci jsou pěkní šmejdi. Vítejte v pekle

Jedinou suchou nit nenechal autor e-knihy na finančních poradcích a poradenských společnostech. Naházel je pomyslně do jednoho pytle a označil nelichotivou nálepkou.

Získejte dům, peníze pro děti a ještě ušetřete. Jde to

Mít vlastní bydlení, zaplatit studia dětem a získat finanční polštář na stáří lze zvládnout i z běžného platu. Ukážeme vám cestu, jak.

Snili o vlastním bytu. Mohou si jej dovolit i s dítětem

Dluh užírá ze stejné mísy, říká lidové rčení. Mladí manželé hledali cesty, jak si pořídí vlastní bydlení, aniž by je to finančně zruinovalo. Nikdo se asi nechce stát pomyslným hypotečním otrokem.

Stát chce regulovat životní pojištění. Schytají to hlavně poradci, nebo pojišťovny?

Dva různé návrhy od dvou lidí. Jeden zasáhne výrazně pojišťovny, druhý finanční poradce. V článku si je rozebereme a zhodnotíme. Který z nich nakonec zvítězí?

Žili z od výplaty k výplatě. Nyní mají rezervu a spoří na byt

Také se vám zdá, že peníze se každý měsíc rozkutálejí a šetření nepomáhá? Možná není nutné jen šetřit, ale spíše změnit tok peněz.

Finanční poradce měl špatně radit. Bylo to jinak, brání se

Když se začnou mezi sebou bít o klienta finančně poradenská společnost, stavební spořitelna a hypoteční banka, může být obtížné zjistit, kdo vyhraje a zda to vůbec bude klient.

Banky konkurují finančním poradcům, podporují své vlastní sítě

Kdo potřebuje komplexní finanční poradenství, hledá asi klasického finančního poradce. Jenže velké banky umí totéž a mnohdy i levněji a rychleji. Má to jen malý háček.

Mama hotel skončil. Finanční poradce dostal syna pryč z domu

Za své děti byste obětovali svůj život. To nic nemění na tom, že by se měly postavit na vlastní nohy. Martina proto hledala cestu, jak synovi ukončit „mama hotel“.

Jak na provize? Vyplácet po celou dobu trvání smlouvy

Pojišťovny, finanční poradci, Ministerstvo financí ČR, Česká národní banka a někde mezi nimi stojí zájmy klienta. Je to jako pětiboj.

Finanční poradci vás musí od nového roku lépe informovat o důsledcích smlouvy

Od nového roku vás budou pojišťovny prostřednictvím finančních poradců muset lépe informovat o smlouvě, kterou uzavíráte. Ještě před podpisem by vás měli poučit o důležitých parametrech smlouvy prostřednictvím tzv. předsmluvních informací, které… Více

Průzkum: Lidé finančním poradcům věří více než bankám

Klienti bankovních a finančních společností v České republice jsou nejvíce spokojeni s nabídkou a kvalitou služeb nezávislých finančních poradců. Kromě spořících bankovních produktů vedou ve všech kategoriích před zaměstnanci bank a… Více

5 novinek, které mají ochránit před nekalými finančními poradci

Triky s investičním životním pojištěním půjdou hůře. Pomoci by v tom mohla pětice opatření, která si více posvítí na finanční poradce a sjednávání smluv.

Česká spořitelna spustila finanční poradenství pro střední třídu, nazývá je Blue

Po konceptu Erste Premier, který Česká spořitelna převzala po HSBC Bank, banka spustila od 1. října 2014 službu i pro středněpříjmovou klientelu s názvem Blue. Informace pro klienty jsou dostupné na vlastním webu, který pro Českou spořitelnu… Více