Hlavní navigace

finanční poradci

Na finanční poradce budou od soboty kladeny vyšší požadavky. Ochrana spotřebitele posílí

Od soboty 1. prosince 2018 začne v Evropské unii platit směrnice EU 2016/97, o distribuci pojištění (Insurance Distribution Directive, „IDD“). Ta má vliv i na Českou republiku, která kvůli ní přijala zcela nový zákon č. 170/2018 Sb., o distribuci…

26. 11. 2018 10:18

Hanuš Thein, Wüstenrot: Prodej je o emocích. Bez finančních poradců nefunguje

Jak motivovat finanční poradce, aby pracovali pod zavedenou značkou? Jak se stát finančním poradcem? Kdy budeme finanční služby a produkty sjednávat online a bez poradců? O poradenské síti jsme si povídali s Hanušem Theinem, výkonným ředitelem pro obchod a marketing ve Wüstenrotu.

Jak finanční poradce mění makléře a proč číst smlouvy?

Čtěte smlouvy, nepodepisujte nic, co neříká to, co očekáváte, čemu nerozumíte. Čtěte, chápejte, přemýšlejte, ptejte se (a odpovědi zaznamenejte). Pokud vám při dotazu na nějaké ustanovení řeknou, že „to tak mají všichni“, neznamená to, že to tak musíte mít i vy.

ČBA spustila portál s cvičnými testy pro finanční poradce. Mohou se připravit na zkoušky

Investiční zprostředkovatelé se podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu musí podrobit přezkoušení svých znalostí. Povinnost mít zkoušku úspěšně za sebou pro ně bude platit od ledna 2020 a musí ji vykonat u speciálně akreditované instituce…

Na jaké finty a triky vás budou lákat finanční poradci?

Jak poznat dobrého a špatného finančního poradce? Někdo hází všechny do jednoho pytle. Ti kvalitní a slušní ale stále existují a využít jejich služeb není žádná ostuda.

Doba čtení: 4 minuty

„Chceme zahltit úřady, aby konečně něco dělaly,“ říkají strůjci honu na pojišťovny

Dostaňte zpět peníze z nevýhodných smluv investičního životního pojištění, radí poškození klienti pojišťoven. Začněte dělat svoji práci pořádně, ukazuje mezi řádky finanční arbitr pojišťovnám. Jenže o co v tomto sporu vlastně jde?

Jak se budou vyvíjet hypotéky? Dobře už bylo, nebo ještě není tak zle?

„ČNB má radit, ne diktovat,“ nelíbí se finančním poradcům omezení hypoték. Hypotéky totiž čeká náročný rok. Banky dodržují doporučení ČNB a pro některé žadatele to může být omezující. Ale byznys je byznys.

Doba čtení: 5 minut

Na bohatém klientovi si finporadci často „vylámou zuby“. Chyby se nepromíjí

Obsluhování movitých klientů přináší finančním poradcům i velké provize. Kdo by takovou práci dělat nechtěl. Často ale poradci takový úkol nezvládnou. Nedostatek zkušeností a neznalost trhu a ekonomiky se totiž nepromíjí.

Jak ověřit, zda poradce splňuje nová zákonná pravidla?

Ještě donedávna platilo, že ten, kdo chtěl zprostředkovávat úvěry, musel splnit pouze několik základních podmínek. V bance zažádal o identifikační  číslo, prošel základním školením a mohl úvěry zprostředkovat. To už ale neplatí. Na základě nového…

20. 3. 2017 9:59

Na co si dát pozor u finančních poradců?

Nekalé obchodní praktiky jsou k nalezení v mnoha oborech. Mezi nejznámější patří například předváděcí akce, v rámci kterých se prodejci snaží vám vnutit zboží, které je často předražené a jehož kvalita je přinejmenším pochybná. Negativně ale Češi…

Mladší generace finančním poradcům nevěří. Nejlepší pozici mají mezi čtyřicátníky

Finanční skupina Wustenrot realizovala průzkum, v rámci kterého zjišťovala, jak se Češi staví k finančním poradcům. Jedničkou, jako ve škole, hodnotili práci finančních poradců spíše čtyřicátníci. Naopak mladší lidé do 26 let nešetřili pětkou coby…

10. 1. 2017 13:52

Finanční poradci ve svěřenských fondech často tápou. Myslí si, že optimalizují daně

V současné době si 63 % finančních poradců a manažerů poradenských firem myslí, že podstatu svěřenských fondů chápou a dokáží svým klientům vysvětlit. Často ale neumí přesně definovat hlavní znaky nebo jmenovat životní situace, v nichž tyto fondy…

Pracovali byste zadarmo? Pohled finančního poradce na provize

Co přinesla regulace finančním poradcům a co jejich klientům? Kromě prodloužení doby vyplácení provizí se tyto provize někde i zvýšily. Jaký dopad má regulace na vás jako klienty?

Finanční poradce: Nepřijel jsem prodávat, to vy chcete koupit

Některé praktiky finančních poradců dělají celé branži špatné jméno. Snahy o změnu tu jsou. Jak by to mohlo také vypadat?

Většina Čechů byla se službami finančních poradců spokojena. S regulací ale souhlasí

Negativní zkušenost s finančními poradci má dle průzkumu skupiny Wüstenrot pouze 7,4 % Čechů. Více než dvě třetiny (76,4 %) ale souhlasí s tím, že je potřeba činnost těchto poradců regulovat. „Novela zákona o spotřebitelském úvěru zavádí mimo jiné…

6. 12. 2016 13:08

Investování: které rady a poučky už dávno neplatí?

Některé investiční položky už dávno neplatí. Čím se řídíte, když investujete?

Čeká nás finanční poradenství na franšízách?

Začít podnikat pod svým jménem, anebo se spolehnout na osvědčenou finanční značku? Finanční poradci se mohou spolehnout na zavedené značky, ale má to i nevýhody.

Doba čtení: 5 minut

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Od 1. prosince 2016 se finančním poradcům zpřísní podmínky. Provizní systém se z původních dvou let prodlouží na pět. Co dalšího se pro ně mění?

Realitní makléře má zkrotit zákon, povinná bude maturita

Stačí živnostenský list a můžete obchodovat s miliony a rozhodovat o dalších letech života svých klientů. Vítejte ve světě realitních makléřů.

Doba čtení: 4 minuty

Na trh finančního poradenství vstupuje společnost Finhaus

Na českém trhu začala nově působit společnost Finhaus, která se zabývá finančním poradenstvím. V současnosti její služby bude nabízet přes 100 poradců (do konce roku jich má být 250), kteří zatím budou prodávat pouze pojišťovací produkty. V blízké…

7. 6. 2016 10:53

Důsledky finančních regulací: lidé jsou přeinformovaní

Regulace finančního trhu s sebou nemusí vždy přinášet jen užitek. Zvyšuje se tím mimo jiné i informační zátěž na vás coby zákazníky a dochází k přeinformovanosti. A pak už dokumenty nikdo nečte.

Žít z provizí, nebo má platit klient? Finanční poradci řeší dilema

Finanční poradci řeší přechod od provizního odměňování k jinému systému. Jaké možnosti se nabízejí?

Doba čtení: 5 minut

Broker Consulting a mBank otevřely první společné obchodní místo

Broker Consulting a mBank otevřely první společné obchodní místo OK POINT, které bude nabízet finanční poradenství i bankovní produkty mBank. Na místě je také OK vkladomat. Projekt je postaven na franšízovém modelu. První otevřený OK POINT je…

14. 12. 2015 11:33

Britanika: „Finanční poradenství budeme dělat férově“

S pomocí 500 poradců chce získat 100 000 klientů a změnit pohled na finanční poradenství. Chce najít nejlepší řešení pro klienty. Jenže to chce i její konkurence.

Doba čtení: 8 minut

Provize finančních poradců se zatím regulovat nebudou

Poslanecká sněmovna v pátek zamítla novelu zákona o pojišťovnictví. Ta má do české legislativy implementovat evropskou směrnici Solvency 2. O tomto tématu jsme vás již informovali v článku „Investiční poradenství čeká regulace“. Na základě této…

16. 11. 2015 13:30

Finanční poradci jsou pěkní šmejdi. Vítejte v pekle

Jedinou suchou nit nenechal autor e-knihy na finančních poradcích a poradenských společnostech. Naházel je pomyslně do jednoho pytle a označil nelichotivou nálepkou.

Získejte dům, peníze pro děti a ještě ušetřete. Jde to

Mít vlastní bydlení, zaplatit studia dětem a získat finanční polštář na stáří lze zvládnout i z běžného platu. Ukážeme vám cestu, jak.

Doba čtení: 4 minuty

Snili o vlastním bytu. Mohou si jej dovolit i s dítětem

Dluh užírá ze stejné mísy, říká lidové rčení. Mladí manželé hledali cesty, jak si pořídí vlastní bydlení, aniž by je to finančně zruinovalo. Nikdo se asi nechce stát pomyslným hypotečním otrokem.

Doba čtení: 5 minut

Stát chce regulovat životní pojištění. Schytají to hlavně poradci, nebo pojišťovny?

Dva různé návrhy od dvou lidí. Jeden zasáhne výrazně pojišťovny, druhý finanční poradce. V článku si je rozebereme a zhodnotíme. Který z nich nakonec zvítězí?

Žili z od výplaty k výplatě. Nyní mají rezervu a spoří na byt

Také se vám zdá, že peníze se každý měsíc rozkutálejí a šetření nepomáhá? Možná není nutné jen šetřit, ale spíše změnit tok peněz.