Hlavní navigace

Velkým finančně-poradenským společnostem ubývají poradci, menší ale posilují

Sdílet

Velká trojka finančně-poradenských společností má stále vedoucí postavení na trhu, ale meziročně došlo k zajímavému vývoji u menších společností. Vyplývá to z meziročního srovnání statistik, které zveřejnila Pillow pojišťovna na svém portálu proporadce.cz.

SAB servis, za kterým stojí Mojmír Urbánek, se dostal na 4. místa z původního šestého. Za první 3 měsíce roku 2021 získal 25 nových vázaných zprostředkovatelů. Slušně si vede i trojka na trhu Partners Financial Services, které od ledna přibylo 13 nových zprostředkovatelů. Také původem třinecké SMS finance Zbyška Kawuloka (dnes firma sídlí v Praze) si polepšily a získaly 35 nových zprostředkovatelů

Naproti tomu jedničce (OVB) a dvojce (BT) uteklo dohromady 962 zprostředkovatelů. Pokles zprostředkovatelů je vidět také u ZFP akademie, která loni ještě byla na 4. místě, od začátku roku 2021 přišla o 482 poradců. O 193 zprostředkovatelů přišla INSIA, ale 5. místo si meziročně udržela.

Meziroční pořadí finančně-poradenských společností
Rok 2021 – stav k 1. 1. 2021 Rok 2020 – stav k 1. 1. 2020
1. OVB Allfinanz 1. OVB Allfinanz
2. Broker Trust 2. Broker Trust
3. Partners Financial Services 3. Partners Financial Services
4. SAB servis 4. ZFP akademie
5. INSIA 5. INSIA
6. Fincentrum & Swiss Life Select 6. SAB servis
7. ZFP akademie 7. Fincentrum & Swiss Life Select
8. Broker Consulting 8. OK KLIENT
9. OK KLIENT 9. Chytrý Honza
10. SMS finance 10. Broker Consulting

Zdrojem dat je registr ČNB a v něm zveřejněný seznam vázaných zástupců ve vazbě na zastoupeného. Statistiky nerozlišují právní formu vázaného zástupce (právnická i fyzická osoba). Pro každý rok je vždy nově stanoveno prvních 50 společností dle počtu vázaných zástupců k 31.12. předchozího roku a tyto společnosti jsou následně sledovány až do konce roku.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).