Hlavní navigace

Přibývá další konkurent finančně-poradenským sítím, startuje online zprostředkovatel Fingo

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 8. 10. 2021

V pátek 8. 10. 2021 oficiálně oznámila svůj vstup na trh finančního poradenství společnost Fingo (Fingo s.r.o., IČO: 29151091 a Fingo Services s.r.o. IČO: 10998209). Za značkou stojí Lukáš Novák se svojí společností InTeFi Capital. Stejná značka Fingo už 3 roky funguje na Slovensku.

Fingo se považuje za digitální platformu, která má rychle propojit online poptávky po finančních službách s výsledným řešením. To poté klientovi nabídne vhodný finanční poradce, který je schopen řešit plnou škálu bankovních, pojistných či investičních produktů od bank a pojišťoven.

V současné době má Fingo v Česku 200 vázaných zástupců a do konce roku míří k číslu 400 poradců.

Vidíme zásadní příležitost v rychle se digitalizujícím světě, kde si klienti chtějí z mobilního telefonu finanční produkty porovnávat a často i sjednávat. Proto budujeme službu, která jde těmto klientům vstříc pomocí online nástrojů, zároveň je však i schopna zajistit kvalitní finanční servis skrze širokou obchodní síť ke které se budou klienti s důvěrou vracet. Právě v tomto propojení online a offline světa chceme konkurovat zavedeným společnostem, říká ke startu Fingo v České republice ředitel pro online a inovace Jakub Ryba.

Značka Fingo už od roku 2018 úspěšně funguje na Slovensku. Příchod na český trh byl tedy naprosto logický krok. Pro klienty v České republice bychom se chtěli stát první volbou, kam se vždy budou s důvěrou vracet pro rychlá řešení svých finančních potřeb. Našim poradcům pak chceme nabídnout unikátní ekosystém digitálních nástrojů a obchodních příležitostí na technologické platformě podporující jejich efektivitu, dodává zakladatel a CEO společnosti Fingo Lukáš Novák.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).