Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od A - Realitka může zařídit všechno, ale za nic neručí....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 7. 2018 19:54

  A (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Realitka může zařídit všechno, ale za nic neručí. Pokud to zkoní nebo rovnou zesloní, což se stává až nechutně často, tak je to vaše škoda a realitka se na vás vykvajzne. Jen si vezme provizi - a nemůžete se na nic spolehnout. Pokud nenestane problém ok, pokud nastane - poznáte temnou stranu českých realitních kanceláří a makléřů.

  Logicky potřebujete: a) najít kupce, b) mít právně dobrou smlouvu, kterou s kupcem podepíšete, c) zajistit převod peněz a nemovitostí tak, abyste nepřevedl nemovitost na kupujícího bez toho abyste měl peníze, d) zaplatit daně, k čemuž potřebujete odhad nemovitosti, e) přepsat všechno myslitelné v nemovitosti na kupce - od nemovitosti (do katastru), energií, atd.

  Abyste našel kupce, musíte zvolit dobrou (rozumnou) cenu - co nejvyšší, ale přijatelnou. Musíte nemovitost popsat, nafotit, inzerovat. Tedy je dobré vědět, jaká je cena nemovitosti na trhu - zmapovat okolí za kolik se reálně prodávají podobné nemovitosti v lokalitě.

  U energetického štítku pozor. Informace o energetické třídě musíte dát už do inzerátu. Energetický štítek musíte ukázat zájmeci ještě před podepsáním kupní smlouvy. Pak už se to liší podle toho, jakou nemovitost prodáváte. U bytu stačí energetický štítek celého domu, kde je byt. Pokud není, lze ho nahradit vyúčtováním energií za poslední 3 roky. U domů potřebujete energetický štítek. U určitých nemovitostí není energetický štítek třeba - viz zákon.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).