Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od Milan Komárek - Proboha autore, proč tolik nenávisti a agresivity? To...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 7. 2018 13:34

  Milan Komárek (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Proboha autore, proč tolik nenávisti a agresivity? To je váš byznys model, jak zaujmout? Jsem majitelem kanceláře RE/MAX Atrium, máme za sebou stovky případů, žádné reklamace, spokojenost klientů cca 97%. Za svých 7 let praxe jsem nepoznal jediného makléře, který by poškozoval klienty. Poznal jsem několik málo klientů, kteří se nás snažili obejít, ale drtivá většina případů končí zcela bez problémů, ke spokojenosti všech. Zřejmě žiji v jiném světě, než vy.
  Za tento článek, který je zjevně účelový a nenávistný proti malým podnikatelům, byste se měl hluboce stydět.

 • 24. 7. 2018 7:37

  Hougo (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Vážený pane Komárku, zkuste se zamyslet a odpovědi na své otázky najdete sám. Proč je asi pan autor nenávistný proti realitkám? Patrně proto, že k tomu má důvod. A jaký asi ten důvod může být? Přece zkušenost s prací realitek. Párkrát jsem v životě nemovitosti kupovala a prodávala, vždy v tom realitky dělaly jen potíže. Uvedu Vám příklad: Prodávala jsem dům, sama, bez realitky, v inzerátu jsem dokonce psala, že RK nevolat. Nejen že jich x volalo, ale jeden vychytralec dokonce přišel jako skrytý zájemce, nafotil si, a pak inzeroval. Okamžitě jsem mu psala a telefonovala, aby ihned svého počínání zanechal, na což nijak nereagoval. Byl si jist, že nebudu věnovat čas a sílu soudnímu řešení. Naštěstí dům byl do měsíce prodaný (prodávala jsem za solidní cenu) a pán se jaksi namáhal zbytečně. A co lidem na realitkách vadí nejvíce? Vysoké provize. Sám víte, jak jsou teď byty drahé. Ještě před rokem jsem koupila panel 4+1 za 2,3 mil. v krajském městě. Připočtěte k tomu 4 procenta daň, to už jsme na 2,3 + 92 tisíc a realitka si vzala ještě 150 tisíc. Když jsem paní prodávající ukázala, že reálné náklady na prodej bez realitky jsou do 10 tisíc, málem ji omylo. Taky si byla vědomá toho, že 150 tisíc je moc. A přitom jí to mohlo být jedno, ona přece prodala. Podotýkám, že i předávací protokol k bytu jsme si musely napsat samy, neb paní makléřka měla dovolenou, přestože 2 měsíce předem věděla, že v ten den bude probíhat předání našeho bytu. Příkladů by bylo mnoho, ale hlavní věc v tom je, že odměna RK je nepřiměřeně vysoká v porovnávním s odvedenou prací. A vy jako pan majitel byste nám jistě mohl říci, kolik z té odměny realitce získá makléř sám. Až zas příště soud bude posuzovat nějakou smlouvu s RK, nepochybně bude posuzovat i ne/přiměřenost odměny. Vám asi přijde normální, že "všetci kradnú", tak co bych já žádal nižší odměnu. Chápu, že RK má náklady - musí platit pronájem kanceláří, auta, telefony, fotoaparáty, odměny makléři a i tu DPH. Jenže při prodeji bez realitky všechny tyto náklady odpadnou. Strany se dohodnou, dojdou si za právníkem, a tím jejich náklady končí (jo, vlastně pozor, ještě ta 4procentní daň).

 • 24. 7. 2018 11:06

  Milan Komárek (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Je to služba jako jakákoli jiná. Stejně tak si můžete sama umýt auto, zařídit dovolenou, opravit pračku, přezout pneumatiky ..... Každá služba musí mít pro klienta obsah a - jak se dnes moderně říká - přidanou hodnotu, jinak si ji udělá sám. Vyspělá společnost se projevuje vysokou dělbou práce, tedy lidé rádi nechají služby udělat jiné lidi, protože tito je udělají efektivněji a zadavatelé se naopak mohou věnovat tomu, co sami umí nebo svému volnému času.
  Obrovským předsudkem je tvrzení, že služby RK si objedná hloupý člověk. Opak je pravdou - nás si objednávají především časově vytížení a úspěšní lidé, kteří rozhodně nemají čas a náladu ztrácet čas vyřizováním prodeje své nemovitosti, když se potřebují věnovat svému byznysu a navíc předpokládají (úspěšně), že to prodáme lépe a bezpečněji. To je prostý princip služeb. Jakýchkoli. Osobně nechápu, proč zrovna z této služby se dělá takové haló a je kolem toho tolik negativních emocí. Není to tak, že to někdo záměrně vyvolává?
  Já mám svědomí čisté, máme téměř 100% kladná hodnocení, klienti se nám opakovaně vrací.

 • 24. 7. 2018 11:14

  Milan Komárek (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Ještě něco - přímé náklady na zakázku, se kterými často kritici RK operují, jsou skutečně zcela směšné a téměř nehrají roli. Klíčovým nákladem je čas makléře. Málokterý makléř klientovi reportuje každý úkon, ale u některých zakázek jsou to stovky úkonů, stovky hodin práce. Uvědomte si, že makléř obvykle nemá žádný pevný plat, běží mu jen a jen náklady, jeho čas (ano, je to člověk jako každý jiný a obvykle někde bydlí, má auto a živí rodinu) a to vše vykryje až příjmem z dokončeného případu. A řada případů se také nedokončí vůbec (nemovitost se neprodá). Pokud je nakonec klienty okraden, je to šílený pocit, který bych vám nikdy nepřál.

 • 24. 7. 2018 14:02

  A (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  A čím to tedy je, že realitní makléři - přes ty stovky úkonů - odvádějí tak mizernou práci?

  Rok od roku se zvyšuje procento lidí, kteří nechtějí realitky ani jejich makléře ani vidět. Protože mají reálné zkušenosti s realitkami i jejich makléři. Vaše reklamní vsuvky a pohádky ovčí babičky na tom nic nezmění.

  Žádný realitní makléř není schopen zjistit ani úřední/právní stav nemovitosti - ani to, co si obyčejný člověk dohledá sám během jednoho dne práce. Žádná realitní kancelář a/nebo realitní makléř není schopna ani základní garance, že jejich práce je bez závažné chyby - natož aby za to ručila.

  Člověk by od profesionála očekával, že zvládne věci lépe než laik, ale opak je v tomto případě pravdou.

  Provize realitního makléře je nesmyslně vysoká za to nic co nabízí. Realitní kanceláře a realitní makléři nabízejí lidem ILUZI PROFESIONALITY. Čím dál více lidí chápe, že platit za iluzi a matrix namísto reálných služeb je nesmysl. A prásknou někam inzerát dokáží lidé podstatně levněji, než za ceny kolem statisíce Kč.

  V obchodování a podnikání platí, že VYSOKÁ CENA SE PLATÍ ZA KVALITU A/NEBO VYMAHATELNÉ ZÁRUKY. Cokoli jiného ospravedlňuje pouze cenu, které platíme za čínské cetky na suvenýrových stáncích. A přesně taková je odpovídající cena za součesnou nekvalitu a nezáruky realitních kanceláří a realitních makléřů.

 • 24. 7. 2018 17:28

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Tak to teda kecáte. Realitka sice nemusí zjišťovat právní stav nemovitosti, ale protože drtivá většina prodejů nemovitostí jde přes hypoteční úvěry, zajímá právní stav banku. A banka chce výpis z katastru, odhad plus hafo dalších papírů, protože bez toho peníze nepustí. A po převodu chce maximálně do roka doklad, že nemovitost byla skutečně převedena na nového majitele. Moje zkušenost je, že právě to, co jde MIMO realitky, to smrdí nečestným jednáním nebo nějakou levotou. Ale možná je to jen můj úhel pohledu člověka, žijícího v okresním městě, Praha je v tomto docela jinej level.

  A když už jsme u těch papírů, tak úplně nejzbytečnějším papírem je Energetický štítek nemovitosti. Kterej blb dal do zákona, že je pro prodej/koupi povinný, byl vůl jak vrata. Já si ho dala kdysi dělat pro naši nemovitost v době, kdy ta prča začínala a byly ještě zadarmo. Takovou slátaninu bych splácala taky, klidně i po 10 pivkách v místní osvěžovně. Jestli je něco v tomto státě naprosto zbytečného, tak je to toto a pak ještě povinnost EET pro člověka, co si přivydělává drobným prodejem vedle svého normálního zaměstnání.

  Článek je nesmyslný a tendenční, možná opsaný někdy z poloviny 90.let, kdy se podobné praktiky hojně propagovaly a uplatňovaly. Doba ale pokročila a dnešní stav už je diametrálně odlišný od gründerského a divokého kapitalismu 90.let.

 • 24. 7. 2018 18:51

  A (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Omylem jste napsala příspěvěk někam jinam. Protože na můj příspěvek nereagujete.

 • 24. 7. 2018 23:18

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Milý A, příspěvek je správně a moje reakce je na Váš článek.

 • 25. 7. 2018 12:15

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Milý A, já se ještě doplním: kritizujete, že realitka nezjistila právní stav nemovitosti. Máte zastaralé informace, protože ono to totiž dřív ani nijak zjistit nešlo, exekuce na nemovitost NEMUSELA být zapsaná v katastru. To bohužel souviselo s dalšími prasárnami tohoto údajně "právního státu". Takže vy jste třeba kupoval nemovitost a v okamžiku, kdy jste podal žádost o změnu v katastru, jste se dozvěděl, že na nemovitosti je exekuce. Pomáhala jsem známému, který byl takto postižen, ale protože se tehdy jednalo o koupi na úvěr a banka měla peníze uvolnit až po zápisu na katastru, podařilo se prodej stornovat. Byl rád, že zachránil cca milión.
  Pro informace si prostudujte toto: https://www.epravo.cz/top/clanky/novy-vkladovy-rezim-a-jeho-dopad-na-exekucni-rizeni-93680.html

 • 24. 7. 2018 21:56

  Milan Komárek (neregistrovaný) ---.aim-net.cz

  Promiňte, ale bohapustě lžete a máte za to lajky. To přesně vypovídá o stavu české společnosti, kdy většina společnost je negativní, ke všemu kritická, ničemu nevěří a na všechno a všechny nadává. Já se takovým lidem obloukem vyhýbám. Nechám vás ve vašem světě nenávisti a lži.

 • 25. 7. 2018 16:11

  David1234 (neregistrovaný) 109.81.241.---

  Ha ha ha, věnuje čas? Leda velký kulový.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).