Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od Martin - Takže rekapitulace článku: prodávající uzavře na základě vlastního...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 7. 2018 10:58

  Martin (neregistrovaný) 88.208.95.---

  Takže rekapitulace článku: prodávající uzavře na základě vlastního uvážení smlouvu s RK . Ta mu vyhledáním kupujícího splní svůj závazek uzavřený zprostředkova­telskou smlouvu. Prodávající tuto smlouvu poruší tím, že oproti svému smluvnímu závazku s tímto klientem uzavře kupní smlouvu bez toho, aniž by za tuto službu zaplatil. Čili dle mého druhou smluvní stranu vědomě podvedl.. A za to může realitka?? Uff..

 • 23. 7. 2018 11:32

  Rosťa (neregistrovaný) 185.52.219.---

  Stručné a jasné hodnocení Martine. Lidská bída posvěcena soudním rozhodnutím. Morálka pláče. Soudce si s případem moc práce nedal. Článek samotný tendenční jako prase, všechny realitky jsou podle něj zloději, lemplové a podvodníci. Možná špatná osobní zkušenost autora a uplatněný princip kolektivní viny. Navíc nasírací a štvavé články se více čtou, že?

 • 23. 7. 2018 11:58

  Ivis (neregistrovaný) 82.142.81.---

  Ve srovnání s jinými obory ručí realitka za co? Když se dodatečně zjistí, že je chyba v katastru, chybně sepsaná smlouva, neodpovídající stav nemovitosti? Realitka vše zaplatí bez mrknutí oka, nebo vrátí celou provizi? Smlouvy jsou za odměnu kterou si účtují, nevyvážené. Existuje ustanovení v nějaké smlouvě realitky, že když nenajde do 3 měsíců kupce, tak zaplatí pokutu ve výši sjednané provize? Taky ne. Takže přesně to, na co doplatil finanční trh - pojišťovny, posléze banky s hypotékami, se přesouvá do realit. Když to nejde jednoduše, musí to jít prostřednictvím Ústavního soudu. A asi je to tak v pořádku. Za chvíli si spotřebitel nebude muset kupovat ani toaletní papír, protože to za něj někdo udělá.

 • 23. 7. 2018 20:30

  Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Nebudu odpovídat na otázku, za co realitka ručí, to přesně nevím a myslím si, že každá to má jinak nastavené za co ručí. Každopádně si ale prodávající realitku najal, ta mu našla kupce, splnila svůj úkol a prodejce ji pak obešel. Je to úplně stejné jako když např. nějaká firma hledá zaměstnance přes personální agenturu. Ta jim zaměstnance najde, ale firmě s enajednou zdá moc platit velkou provizi ve výši 3 měs. platů, tak se s dotyčným domluví, že agentuře dají echo, že neuspěl a uzavřou pak smlouvu sami. A jakože tohle se už taky stalo.

  Pokud by realitka byla na tak veliké h2o, jak píšete..., tak proč si ji ten dotyčný najímal? Měl si najít hned kupce sám když jim nechtěl platit provizi.

 • 26. 7. 2018 10:20

  MasoxCZ (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak ještě jednou a pomalu. NENÍ TOMU TAK.
  Problém byl v časově neomezeném zákazu prodeje vyhledanému zájemci pod sankcí. TOTO zákon nepřipouští.
  Správně to mělo být, že v případě prodeje zájemci vyhledanému realitkou náleží realitce provize bez ohledu na dobu, uplynuvší od vypršení exkluzivity, a bez ohledu na eventuální změnu konkrétních podmínek prodeje. Protože pouze v takovém případě by to mělo formu úhrady za poskytnuté plnění v podobě vyhledání kupce a navázání kontaktu mezi prodávajícím a kupcem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).