Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od xf - Vážení, skupině diskutujících se zde podařilo vnutit tezi,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 7. 2018 16:23

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Vážení, skupině diskutujících se zde podařilo vnutit tezi, že se kupující s prodávajícím smluvili, aby realitce nemuseli platit provizi, a tak se zachovali nečestně.

  Faktem je, že důvod, proč smlouvu neuzavřeli přes realitku, v článku není. Stejně tak důvod nijak není zřejmý z judikátu. Jde tedy čistě o účelovou spekulaci některých diskutujících, kterou se zde podařilo podsunout jako fakt. Známé informace to nevylučují, ale také to nijak nepotvrzují. Ten důvod mohl například být, že realitka odmítala připomínky/změny jedné, či obou stran, ke kupní smlouvě. Však také proč by to dělala, nic jí k tomu nemotivovalo. Pro ni by zapracování jakýchkoli připomínek byly jen náklady, které by ji snižovali zisk. A zároveň si byla jistá, že když smlouvu uzavřou bez ní, tak provizi shrábne ve formě pokuty.
  I takhle to mohlo být. A jsou možné i jiné důvody.

 • 24. 7. 2018 20:23

  Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Důvod tam není a samozřejmě ani být nemůže. Ten znají jen ti dva co realitku obešli. Očekávat, že sami poslali po uzavření smlouvy realitce dopis, ve kterém ji upozornili jednak na to, že sjednali smlouvu za jejími zády a z jakého důvodu tak učinili, by bylo naivní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).