Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od Tomáš Marný - To jsou mně soudní obraty... Ještě relativně nedávno...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 7. 2018 0:24

  Tomáš Marný

  To jsou mně soudní obraty... Ještě relativně nedávno jistá realitka, co lhala jako ..., kupce vůbec nehledala, nemovitosti neprodávala a žila právě jen z pokut od podvedených klientů... A soudy, nebo spíš soudci, jí to žrali jak na běžícím pásu.

 • 26. 7. 2018 9:44

  MasoxCZ (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Protože měli dobře napsanou smlouvu. Justice a obecně právní systém NEJSOU o spravedlnosti; to jsou zcela odlišné a mnohdy naprosto nesouvisející věci. Justice a právní systém jsou o pravidlech, jejich výkladu, a vynucování jejich dodržování. Nic víc, nic míň. Jakmile si tohle uvědomíte, začne všechno najednou dávat smysl. Úkolem soudce není hledání spravedlnosti, nýbrž zhodnocení míry dodržení pravidel a uložení sankce za jejich porušení. To, aby zákony a předpisy dávaly smysl a byly spravedlivé, je práce a úkol zákonodárného sboru, tedy sněmovny, senátu, a Ústavního Soudu ve funkci opravného mechanismu.
  Právě s ohledem na skutečné fungování je tak důležité a takto závažných právních úkonů vyhledat schopného právníka, zkušeného v daném oboru práva. Komplexnost právničiny si v ničem nezadá s medicínou, a pochybuju, že byste si oko nechal operovat automechanikem na ponku v garáži.
  Ale většina lidí se na to dívá tak, že jde o prachy, a pár tisíc za právníka jim připadá jako strašná zlodějna, přestože jde často o jejich celoživotní úspory (jinými slovy hazardují se vším, čeho za celý život dosáhli; z hlediska poměru možného zisku vs. ztráty k míře rizika se i ruská ruleta jeví jako docela bezpečná a nevinná zábava).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).