Hlavní navigace

Názor k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od Petr Dufek - Otázkou je co je nemravné: není nemravné od lidí...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 12. 2017 15:28

  Petr Dufek

  Otázkou je co je nemravné:

  není nemravné od lidí vybrat formou daní finanční prostředky, aby byly tyto peníze následně přerozděleny mezi lidi, kteří si je nezaslouží?

  Nechci tady hájit žádného politika - ale ukazovat, že za něco může pan Kalousek za něco dalšího může zase EU mi přijde jako malost a neznalost podrobností. Jedná se pouze o potřebu vždy a za všech okolností na někoho ukázat prstem, že on je viník za naší neschopnost převzít odpovědnost za svůj život a své činy.

  A co se týče dlouhodobého spoření - každý alespoň trochu ekonomicky vzdělaný, Vám potvrdí, že pro dlouhodobé spoření není vhodné využívání produktů s nízkým úročením. Což u produktů s garancí nezáporného hodnocení bude vždy. Investice proto nabízejí daleko lepší zhodnocení v dlouhodobém horizontu.

  Konkrétně i v případě DPS si můžete zvolit nízko rizikový fond, tzv. Povinný konzervativní fond, u kterého je minimální riziko poklesu hodnoty objemu prostředků, ale také od něj nemůžete čekat výraznější úročení. Třeba zhodnocení u PS České Pojišťovny má tento fond zhodnocení od založení (leden 2013) 3,9 %, což máte necelé 1 % p.a. - a i to je lepší zhodnocení než na většině spořících účtů s garancí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).