Hlavní navigace

poradna

To nejlepší z poradny: co když viník ujede od nehody nebo jezdíte víc v zahraničí?

Pojištění mohou být někdy komplikovaná. Návštěvníci Měšce proto měli možnost se odborníka na autopojištění vyptat na situace, které jim nebyly jasné, nebo byly nějakým způsobem specifické, a nenašli na ně odpovědi.

Doba čtení: 12 minut

Potřebujete poradit se sociálním pojištěním? Zkuste novou poradnu

Potřebujete poradit s důchodovým či nemocenským pojištěním? Nejsou vám zcela jasná nová pravidla placení důchodového pojištění pro rok 2019? Využijte bezplatné poradny na serveru Podnikatel.cz, kde čtenářské dotazy zodpovídá poradkyně pro právní…

20. 11. 2018 14:18

Online poradna: Vše o autopojištění. Ptejte se, právě probíhá

Podle čeho vybírat pojištění auta? Je snaha o co nejnižší cenu správným přístupem? Jaké limity vybrat a co chtít od svého povinného ručení? Kdy se vyplatí hradit střet se zvěří z připojištění a kdy z havarijního pojištění? Dává smysl havarijní pojištění i pro starší auta?

Doba čtení: 2 minuty

Musel se vzdát poledních přestávek a stejně dostal výpověď

Musíte prokazovat výdaje spojené se stravným? Co když se vzdáte poledních přestávek, protože „musíte“? Má na to vůbec zaměstnavatel právo? A jak se bránit proti bossingu? Výběr z vašich dotazů a odpovědí.

Doba čtení: 4 minuty

Z poradny Měšce: může být poplatek za platbu kartou? Jaký dětský účet si vybrat?

Může si obchodník účtovat poplatek za platbu kartou? Jak předčasně splatit překlenovací úvěr, když se spořitelna brání? Chci přijímat platební karty, ale nechci mít u sebe „cihlu“, mohu karty přijímat přes mobil? Jaký dětský účet si vybrat? Výběr otázek a odpovědí z redakční schránky.

Doba čtení: 3 minuty

Změnily se mi příjmy. Musím to hlásit bance?

Pár let se vám daří a pak najednou přijde sešup. Všechno se pokazí najednou a vám klesnou příjmy. Úvěry splácíte, protože o problémy nestojíte. Pokud budete chtít být poctiví, svoji finanční změnu ohlásíte věřiteli. Ale co se pak stane?

3. 8. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Z poradny: Potřebuji převést miliony na dětský účet a jednorázový účet v bance

Je možné převést na jméno dítěte miliony korun? A co když chci jen jednorázový účet v bance? Když nemám žádné příjmy, musím si hradit sociální a zdravotní pojištění? Výběr otázek a odpovědí, které nám píšete do redakce.

Doba čtení: 6 minut

Poradenský den k důchodům se uskuteční v květnu v Nitře

Těm, kteří mají pracovní minulost v České republice i na Slovensku a blíží se jím důchodový věk, nabízí Česká správa sociálního zabezpečení každoročně možnost získat podrobné informace o nároku na důchod v obou státech. Tuto možnost nabízí vždy…

V úterý se v Mělníku uskuteční burza práce. Nabídne pracovní místa i poradenství

V úterý 20. března 2018 se v Mělníku uskuteční Burza práce. Konat se bude v Masarykově kulturním domě na adrese U Sadů 323, a to od 10. do 16. hodiny. Na burze budou přítomni zaměstnavatelé z celého regionu. Poptávat pak budou převážně pracovníky…

Nezdá se vám vyhazov? Pokud byl protiprávní, můžete dostat hodně peněz

Za nedodržení zákoníku práce při propuštění vás musí zaměstnavatel odškodnit, ale musíte stihnout lhůty a dostát formalitám. Musíte se bránit včas. Poradíme, co musíte udělat.

Doba čtení: 4 minuty

Pracovněprávní poradna: ptejte se odborníka na pracovní právo

Odpovídáme na nejzajímavější dotazy týkající se problémů v zaměstnání. Zodpovíme i dotazy ke skončení zaměstnání. Otázky a odpovědi nejen z pohledu zaměstnanců.

Doba čtení: 10 minut

Nové online poradny: daňová, mzdová, GDPR a jak začít podnikat?

Odborní poradci vám poradí v běžných i složitých otázkách, které se týkají daní, mezd, personalistiky, zakládaní firem, začátku podnikání nebo ochrany osobních údajů – GDPR.

Doba čtení: 2 minuty

V ČR proběhne Den bez dluhů. Odborníci poradí, jak se vypořádat s nesplacenými závazky

V v pondělí 13. listopadu a ve středu 15. listopadu 2017 proběhne v České republice a na Slovensku vzdělávací akce s názvem Den bez dluhů. Pokud máte potíže se splácením dluhů, můžete se na 35 kontaktních pracovištích Úřadu práce poradit…

6. 11. 2017 11:33

Starosti s důchody? Odborníci v důchodové poradně poradí, jak na ně

Jak se vyznat v podmínkách pro přidělování důchodů? Co musíte splnit pro výplatu důchodu? Kdy naopak můžete od důchod přijít? Na vše o důchodech se můžete zeptat v poradně, která právě běží.

Doba čtení: 1 minuta

Exekuční poradna s prezidentkou Exekutorské komory právě online

Vše, co potřebujete vědět o exekucích. Prezidentka Exekutorské komory odpovídá na otázky čtenářů serveru Měšec.cz. Ptejte se, poradna právě probíhá.

Doba čtení: 1 minuta

Z redakční schránky: Nejlepší karta pro cestování a jak rychle zbohatnout

Banky bez pokladen mají své kouzlo do doby, než potřebujete vložit hotovost. A nevěřte zázrakům na rychlé zbohatnutí, někdo musí prodělat, aby si jiný užíval z vašich peněz.

Doba čtení: 5 minut

Oddlužení jako charita, nebo business?

Požádat o zpracování insolvenčního návrhu s povolením oddlužení může být za cenu jízdného do města, nebo také za dvacet tisíc a bez záruky. Rozmyslete si, komu a za co platíte.

Doba čtení: 5 minut

5 odborných odpovědí na otázky o dluzích a insolvenci

Má banka právo požadovat okamžité sesplatnění hypotéky? A co dělat, když jste nechali u sebe bydlet osobu, na kterou je vyhlášena exekuce, ale trvalé bydliště má jinde?

Doba čtení: 8 minut

Daňová poradna: 10 situací, které vás už nepřekvapí

Jak uplatnit výdajový paušál nebo náklady za auto? Daní se dary a kdy jako OSVČ musíte platit pojistné? A co vám může pomoci s vyplněním daňového přiznání? To a mnohem více najdete v daňové poradně.

Doba čtení: 4 minuty