Hlavní navigace

ČSSZ chystá konzultační den pro budoucí důchodce z řad cizinců v angličtině

Sdílet

6.6.23/1x/Důchod, výpočet důchodu, pracující důchodci Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Česká správa sociálního pojištění (ČSSZ) opět umožní cizincům, kteří pracují či pracovali v České republice, bezplatnou konzultaci, kterou je možno vést v angličtině. Poradenský den se bude konat ve čtvrtek 11. dubna 2024 v klientském centru na ústředí ČSSZ na adrese Křížová 25, Praha 5, a to od 8:00 do 13:30 hodin.

Konzultace budou poskytnuty individuálně a bezplatně. Můžete zde získat informace o podmínkách vašeho nároku na důchod z českého systému důchodového pojištění, a také jak máte postupovat v případě, kdy jste pracovali ve více státech. Zajímat vás zřejmě bude i způsob vyplácení důchodu do zahraničí. Zeptat se však můžete výhradně pouze na systém českého státního důchodového pojištění, tedy nikoliv na nároky vyplývající z komerčního důchodového pojištění anebo ze zahraničních důchodových systémů. 

Na konzultaci je nutné se předem objednat online přes webovou aplikaci: WebCall-internetové objednávání,  respektive „Konzultace v angličtině/ Consultation in English“. S sebou si nezapomeňte vzít občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady související s vaším důchodovým pojištěním.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Autorka je redaktorkou serveru Měšec.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).