Hlavní navigace

Nemáte na právníka? S řešením sporů vám pomůžou občanské poradny

Sdílet

Lenka Kašparová 5. 6. 2019

Žena z Valašského Meziříčí vyhledala služby občanské poradny v okamžiku kdy od soudu obdržela návrh na výpověď nájmu z bytu kvůli neplacení nájemného. Byla zoufalá, tvrdila, že nájemné řádně platí, a to přesto, že pečuje o nemocného syna a není na tom finančně dobře. Pracovníkům poradny dokonce ukázala igelitovou tašku plnou uhrazených složenek.

„Paní byla vystrašená, bála se, že i s nemocným synem skončí na ulici. Nakonec se ukázalo, že nájem skutečně platila, ale neuváděla variabilní symbol. Platba tak nebyla ztotožněna. Pomohli jsme klientce sepsat vyjádření k soudu a současně požádali správce bytu, aby platby dohledal. Správce pak skutečně potvrdil uhrazené platby a vlastník bytu výpověď z nájmu vzal zpět,“ říká Tereza Ševčíková, vedoucí občanské poradny Pod křídly ve Valašském Meziříčí.

Občanské poradny jsou bezplatnou službou, které poskytují odborné sociální poradenství, a to celkem v osmnácti oblastech. Klienti se ně nejčastěji obracejí o pomoc s dluhovou problematiku, pracovně právními vztahy, sociálním zabezpečením nebo bydlením. Poradci poraden se pravidelně vzdělávají a seznamují s nejnovější legislativou a musí uživatelům poraden umět poskytnout i emoční a psychickou podporu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).