Hlavní navigace

Starosti s důchody? Odborníci v důchodové poradně poradí, jak na ně

6. 9. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Jak se vyznat v podmínkách pro přidělování důchodů? Co musíte splnit pro výplatu důchodu? Kdy naopak můžete od důchod přijít? Na vše o důchodech se můžete zeptat v poradně, která právě běží.

Článek Invalidní jste, ale důchod vám sebereme. Kdy se odebírají invalidní důchody? rozpoutal vášnivou diskuzi o důchodech. Další debatu rozvířil následný článek ČSSZ: „U přezkoumávání invalidního důchodu vás lékař vidět nemusí“, ve kterém jsme si povídali s tiskovou mluvčí České správy sociálního zabezpečení Janou Buraňovou.

Do redakce nám následně dorazily desítky zpětných vazeb, když už nebylo v silách redakce na všechny dotazy jednotlivě reagovat. Z vašich zkušeností a příběhů vyplývalo, že oblast důchodů je téma komplikované a stále mezi lidmi koluje mnoho „zaručených informací“, či přesněji fám, kdy, komu a jak se důchody vyplácejí.

skoleni_13_10

I proto jsme požádali ČSSZ o spolupráci a společně pro vás připravili důchodovou poradnu.

Do neděle 10. 9. 2017 včetně se můžete ptát na otázky spojené s důchody. V poradě odpovídá Eliška Volfová, ředitelka sekce provádění důchodového pojištění ČSSZ.

Eliška Volfová, ředitelka sekce provádění důchodového pojištění ČSSZ (08/2017).
Autor: Česká správa sociálního zabezpečení

Eliška Volfová, ředitelka sekce provádění důchodového pojištění ČSSZ (08/2017).

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).