Hlavní navigace

pohledávky

Češi vymáhají dluhy ze zahraničí až po 10 měsících. Občas zcela rezignují

Pokud má česká firma nesplacenou pohledávku vůči slovenské firmě, se splácením rozhodně nepospíchá. Případný nezaplacený dluh od jiné české firmy by Češi předali k vymáhání po 5 měsících. Pokud jde ale o nesplacený dluh ze zahraničí, čekají…

27. 10. 2016 11:22

Jak z dlužníka vymoci úroky z prodlení i bez právníka?

Soudu nemůžete říci jen „chci zaplatit dluh i s úroky“, nemusíte je sice spočítat, ale musíte požadavek správně zformulovat. Jak na to? Stačí zkopírovat z našeho článku.

Doba čtení: 4 minuty

Kdy vám soud může odpustit všechny soudní poplatky?

Soudy poplatky odpouštějí velmi nerady. A nijak vám nepomůže, když svá práva převedete na chudého.

29. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 7 minut

Jak správně postoupit pohledávku?

Pohledávky jsou nedílnou součástí našich životů. Dlužíme si mezi známými, nebo jde třeba o pohledávky v rámci obchodní činnosti a podnikání. Poradíme vám, jak na ně.

30. 9. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Ve výzvě k zaplacení dluhu dlužníkovi vždy pohrozte soudem

Pokud chcete od dlužníka dostat náhradu nákladů řízení za soudní vymáhání dluhu, musí předžalobní upomínka obsahovat všechny náležitosti.

Doba čtení: 3 minuty

Porážky u soudu budou finančně spravedlivé, vymahači dostanou méně

Ústavní soud zrušil tzv. přísudkovou vyhlášku, podle níž dostával vítěz soudního sporu náhradu nákladů řízení podle – zpravidla vyšších – paušálních sazeb neodpovídajících realitě, a ne podle toho, co skutečně právníkovi zaplatil.

Doba čtení: 4 minuty

Trh s pohledávkami postrádá pravidla. Inkasní agentury chtějí regulaci a více práv

Stačí vám živnostenský list a můžete si založit vlastní inkasní agenturu a podnikat s dluhy druhých. Vůbec se přitom nemusíte ohlížet na nějaké základní principy etiky a slušnosti.

7. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Velký příběh o malém chlapci na nepojištěné motorce

Byla to jen klukovina, při které způsobil škodu. Stane se. Problém je, když se spojí kombinace nezletilý, bez řidičského oprávnění, bez pojištění a se špatným advokátem.

Soudy vymahačským firmám zatrhly účtování přemrštěných nákladů nízkých pohledávek

V poslední době se rozmáhá nové podnikání, kterým je obchod s velmi nízkými pohledávkami. A za jejich vymáháni zaplatíte tisíce korun navíc.

Doba čtení: 7 minut