bankovní účty

Noční trezor. Nenápadná, ale užitečná služba, jak se zbavit hotovosti

Nenápadná služba, která není veřejnosti moc známá, je odvod hotovosti prostřednictvím nočního trezoru. Dozvíte se, jak tato užitečná služba funguje.

Můžete se na nás spolehnout, říká Česká spořitelna a vsází na emoce

„Když ve vás někdo věří, dokážete víc“. Nový marketingový koncept České spořitelny sází na image a příběhy klientů. A ten podporuje historickými souvislostmi spoření i konkrétními příběhy lidí.

Reklamy bank nás vodí za nos. Neříkají úplnou pravdu

Garance nejlepší úrokové sazby. Nulové poplatky. Odpustíme vám splátky. Odpustíme vám úroky. Mažou vám med kolem úst, ale nebuďte přehnaně důvěřiví. Ukázka, jak bankovní reklamy fungují v praxi.

Únorovou zálohu na zdravotní pojištění už musíte poslat na nové číslo bankovního účtu

Jak už jsme několikrát upozorňovali, zdravotní pojišťovny si měnily čísla bankovních účtů. Do 10. února 2017 totiž musí zrušit své účty u komerčních bank a vytvořit si nové účty u České národní banky. Změna vychází z novely zákona 218/2000 Sb.,… Více

Raiffeisenbank: s novým sazebníkem skončí retro služby

Něco zlevní, dost věcí zdraží. Pár lidí bude tesknit po chybějících službách. Kdo se bude snažit, stále nezaplatí za účet ani korunu. Ale nebude to automaticky.

Jak poslat rychle peníze do konce roku?

Máte ještě dost času na poslání peněz, ale pokud byste platby nechali na poslední chvíli, máme pro vás tipy, jak bezpečně poslat peníze, aby ještě letos protistraně přišly.

Přejete si číslo účtu na přání? Nabídne jej 5 bank

Datum narození, telefonní číslo, IČO anebo jen stejné číslo účtu u jiné banky. Číslo účtu na přání je velmi dobrou službou, ale stále nejde o standard.

Z redakční schránky: jak si založit účet v Rusku?

Poradíte, jak si založit bankovní účet v Rusku? Mohu přijít o členský vklad v záložně? A co dělat, když kurzy vaší banky vás při obchodování na eBay stojí dost peněz? Vy se ptáte, my odpovídáme.

Pokluda, mBank: Zisk není sprosté slovo, je základem podnikání

Proč chce mBank 30 korun za převod v rámci banky, vyplatí se jí bonusy za doporučení a co chystá za novinky? To a více v rozhovoru s Michalem Pokludou.

mBank v číslech: „Konkurence pořád žije v době dinosaurů“

mBank poodhalila svá čísla a nástroje, kterými získává nové klienty. Pokud banky nezačnou brát vážně internet a mobily, v bankovním světě moc dlouho nepřežijí.

Jak vložit hotovost v cizí bance do jiné banky? (TEST)

Potřebujete vložit hotovost na účet banky A, ale ta ve vašem okolí není. Příkaz k úhradě ze svého účtu zadat nechcete či nelze. Jak dostat hotovost na cizí účet? Pouze pět bank toto umí.

Raiffeisenbank: lekce, jak (ne)komunikovat s klienty

Myšlenka dobrá, způsob provedení špatný, komunikace otřesná. Při „rozdávání“ nových iPhone 5S se objevily staré nešvary banky: špatná komunikace s klienty.

Účty bez poplatků přinášejí bankám klienty, ostatní se prudce propadají

Průzkum potvrzuje, že banky, které se dokázaly přizpůsobit aktuální tržní situaci, se mohly těšit na růst počtu klientů. Ostatní „ostrouhaly“.

Jak zjistit majitele účtu v bance? (TEST)

Peníze poslané na jiný účet mohou hodně zkomplikovat původní plány. Provedli jsme test, zda vám banky a záložny prozradí, komu účet patří.

Na finanční úřad podání už nefaxujte, nebude doručeno

Finanční správa od začátku ledna nepřijímá podání prostřednictvím faxů. K patření bylo přistoupeno protože daňové subjekty téměř přestaly tento způsob podání využívat. Zkontrolujte si také, zda neposíláte splátku daně na staré číslo bankovního… Více

Převod do druhé banky ještě stihnete, ale musí odejít 30. prosince 2014

Pokud potřebujete odeslat peníze tak, aby je příjemce obdržel ještě v roce 2014, dnes je poslední den, kdy je lze bezpečně převést. Platby se totiž připisují vždy v režimu D+1 a pokud platba odejde dnes z vašeho účtu, příjemci se připíše zítra, tj… Více

Jak správně poslat platby na konci roku?

Konec roku se neúprosně blíží a s ním i zmatek v platebních transakcích. Máme pro vás praktický návod, jak správně poslat peníze a kdy jsou nejzazší lhůty.

BIC se používá více než 30 let, čekají jej od ledna 2015 změny

BIC byla zkratka původních slov Bank Identification Code (bankovní identifikační kód) určená výhradně pro banky. Od roku 2009 (podle ISO 9362:2009) však mohou BIC obdržet i nebankovní společnosti, proto správný výraz nyní je Business Identification… Více

Raiffeisenbank má nový sazebník, některé klienty potěší i zklame

Od 1. prosince 2014 vstoupil v platnost nový sazebník odměn Raiffeisenbank, o kterém jsme psali již v září 2014. eKonto Mini bylo nahrazeno eKontem Smart. eKonto Komplet dostalo v ceně balíčku služeb navíc 1 příchozí nebo odchozí europlatbu (SEPA),… Více

mBank hledá 20 000 nových klientů, za každého zaplatí 1200 Kč

mBank opět spustila akci, během níž vyplatí odměnu z každého nového doporučeného klienta. Za každého nového klienta, kterého doporučíte a založí si mKonto, dostanete 700 Kč. Nový klient od banky obdrží 500 Kč. Celkem lze doporučit bankovní účet… Více

Česká spořitelna spustila finanční poradenství pro střední třídu, nazývá je Blue

Po konceptu Erste Premier, který Česká spořitelna převzala po HSBC Bank, banka spustila od 1. října 2014 službu i pro středněpříjmovou klientelu s názvem Blue. Informace pro klienty jsou dostupné na vlastním webu, který pro Českou spořitelnu… Více

TEST: Jak dlouho trvá převod peněz z banky do banky?

Na připsání peněz na účet nemusíte čekat dva dny. Můžete je mít za hodinu či dvě, a bez příplatku. Zjistili jsme, jak jsou na tom české banky s rychlostí plateb. Budete překvapeni.

Ve velkých bankách nemusíte platit vysoké poplatky. Ani v České spořitelně

V žádné bance nemusíte platit stokoruny měsíčně. Stačí, když pro to něco uděláte. Nemusíte ani měnit banku a zůstaňte třeba v České spořitelně.

Česká spořitelna jde proti proudu a zvedá poplatky

Mohlo by se zdát, že příchod nových bank s malými nebo žádnými poplatky bude kultivovat také bankovní obry. To se ale děje jen částečně, největší banka podle počtu klientů naopak poplatky zvedá.

Zlatý Měšec 2014: Výsledky čtenářské ankety

Anketa o nejlepší finanční instituci má své vítěze. Čtenáři rozdali známky a sami dali finančním institucím hodnocení, co si o nich myslí. Letos nezůstal kámen na kameni.

Novinky v Servisu 24 České spořitelny: rychlé platby a delší čas pro příkazy

Klienti České spořitelny používající internetové bankovnictví Servis 24 mohou využít dvě nové vlastnosti, o kterých se stále málo ví (nejde úplně o novinky, Česká spořitelna je do S24 implementovala v předchozích měsících). Zrychlené platby… Více

Fortissimo má bez poplatku platby do Polska, Maďarska a eurozóny

Devizová společnost snížila limit pro bezplatné transakce do zemí označených jako „4Free“. Jedná se o Polsko, Maďarsko a země, kde je národní měnou euro. Dosud byly bez poplatků převody nad hodnotu 400 €, nově se to týká všech převodů. Bezplatné… Více

Startuje Zlatý Měšec 2014, anketa o nejlepší finanční instituci

Jubilejní, desátý ročník ankety Zlatý Měšec opět zvolí vítěze mezi finančními institucemi. Vy sami rozhodnete, která společnost si právem zaslouží přídavné jméno „nejlepší“. Je to vaše čtenářská anketa, proto neváhejte a hlasujte!

Život bez hotovosti je za rohem, Česko je dokonce lídrem

Bezhotovostní platby rostou v celém světě, v některých státech dokonce chtějí zrušit i hotovost. Počet transakcí kartou stoupá a neměla by je ovlivnit ani chystaná regulace mezibankovních poplatků.

Raiffeisenbank: Šetřílci si budou hledat jinou banku (nový ceník)

V říjnu klienty Raiffeisenbank čekají příjemné novinky i zdražení. Pasivní klienti budou zklamaní, aktivní se naopak mohou radovat.