Hlavní navigace

Potřebuji pojistit nemovitost

Pojištění nemovitosti pomůže snížit nemalé finanční výdaje za znovupořízení majetku, například při zničení požárem, výbuchem, vyplavením, krádeží či vandalizmem a dalšími neočekávanými událostmi.

Pojištění je vhodné pro každého, kdo je majitelem nemovitosti. Velká část obyvatel České republiky podceňuje pojištění a zbytečně riskuje svůj majetek nevhodnou či žádnou pojistnou smlouvou. Pojištění představuje produkt, který chrání nemovitost proti nejrůznějším negativním vlivům, jako jsou živelné pohromy, havárie, úmyslná poškození nebo krádeže. Spektrum pojistného krytí je relativně široké a cena za tuto službu nebývá vysoká. Pojistit lze i jen vybraná rizika.

Cena pojištění je závislá nejen na výši a rozsahu pojistného krytí a zvolené spoluúčasti, ale též na lokalitě, ve které se nemovitost nachází. Nejdražší pojistné zaplatí obyvatelé Prahy a nákladné bývá také pojištění domácnosti či nemovitosti, která se nachází na samotě. A některé lokality jsou vlivem rizika povodní nebo záplav nepojistitelné, případně s velkými výlukami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).