Hlavní navigace

Články související se subjektem Provident Financial s.r.o.

Novinky v říjnu: vyšší úrokové sazby, multibanking, ale i placení za benzín z auta mobilem

Hypotéky postupně zdražují. Čím dál více bank spouští multibanking. Pojišťovny vám už pojistí i třeba ojeté auto, abyste v případě totální škody měli peníze na nové. A za pohonné hmoty teď můžete platit i mobilem z auta. Podívejte se, co dalšího se stalo v říjnu.

9. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 26 minut

Novinky za září: nový multibanking, zvyšování úroků a 100% slevy v dopravě

Multibanking je pro mnoho bank aktuální otázkou a postupně se buď otevírají, nebo spouští vlastní aplikace. Vzhledem ke zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB začínají zvyšovat úrokové sazby i banky. A odstartovaly 75% slevy v dopravě. Někdo však poskytuje i 100 %.

Doba čtení: 20 minut

Které finanční produkty si můžete sjednat online?

O jaké finanční produkty můžete požádat online a které si sjednáte přes internet kompletně? (SROVNÁNÍ)

Doba čtení: 13 minut

Jak se slaví Vánoce v bankách a pojišťovnách?

Jak se slaví Vánoce na centrálách finančních institucí? Jsou to jen samé peníze nebo dojde i na zábavu, dárky a charitu? Nahlédněte jim pod pokličku. (GALERIE)

Doba čtení: 8 minut

Jak vratké jsou odměny u půjček za řádné splácení?

Když budete splácet půjčky včas, můžete si vysloužit zpět nějakou tu výhodu. Pokud ale uklouznete, můžete přijít o celý bonus. Jak přísné jsou podmínky u jednotlivých půjček?

Doba čtení: 6 minut

Úvěroví predátoři vs. bezpečné půjčky. Tady si úvěr neberte (seznam)

Na trhu se dají najít féroví poskytovatelé úvěrů. Ti rizikoví jsou ale pro spotřebitele stále nebezpečnější.

Doba čtení: 4 minuty

Před chytáky úvěrových predátorů nás bude chránit zákon. Je plný pokut

Novela zákona o spotřebitelském úvěru zakazuje některé neférové praktiky úvěrových predátorů. Před těmi nejhoršími by vás měla ochránit.

Doba čtení: 5 minut

Jaké smluvní pokuty mají seriózní nebankovní společnosti?

Jak dopadly smlouvy vybraných úvěrových společností? Podívali jsme se na zoubek pokutám šesti nebankovních úvěrových společností.

21. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

"Vrať nám celý dluh zpět, a to hned". I vás to může potkat u banky

Kdybyste četli obchodní podmínky k vašim úvěrům, nespali byste tak klidně jako dosud. Věřitel vám může úvěr zesplatnit a vy musíte hned zaplatit třeba milion.

Doba čtení: 12 minut

Řídíme své finance sami nebo ony řídí nás?

Zdá se, že Češi konečně začínají přemýšlet o tom, kolik si u koho půjčí a za jakých podmínek. Odráží se to na stavu jejich financí?

Doba čtení: 5 minut

Mají Češi Vánoce na dluh?

Zatemňují blížící se svátky zdejší populaci mozek a jsou pro banky zlatým dolem? Nebo se chováme zodpovědně a dokážeme si Vánoce užít bez úvěrů?

Doba čtení: 3 minuty

Sedm neuvěřitelných věcí, které můžete pořídit na úvěr

Říkáte si, že už vás nic nepřekvapí? Vsaďte se, že při čtení tohoto článku alespoň jednou zavrtíte nevěřícně hlavou.

Doba čtení: 4 minuty

Banky novými reklamami na úvěry riskují milionovou pokutu

Nový zákon o spotřebitelském úvěru říká bankám také to, jaké údaje má obsahovat reklama, kromě jiného mají být zřetelné. Jestli tomu tak je, to posuďte sami.

Doba čtení: 7 minut

Lidé půjčky bankám předem nevracejí, přestože už mohou

Již přes čtvrt roku můžete během prvních dvou týdnů bezplatně stornovat úvěr. Praxe ukazuje, že k tomu dochází jen ve výjimečných případech. Platíme za to něco navíc?

Doba čtení: 4 minuty

Z Báječné půjčky je „šikovný“ parazit

Opět po čase jsme otestovali trh nebankovních půjček. Tentokrát jsme zjistili, že podváděni nejsou jen žadatelé o půjčku, ale také známé úvěrové společnosti.

Doba čtení: 8 minut

Úvěry 2011: Dostanete více práv, ale bič na podvodníky chybí

Spotřebitelské úvěry se již za měsíc budou smět poskytovat jen za přísnějších podmínek. Podívejte se již nyní, co všechno vám bude muset nejen banka před poskytnutím úvěru sdělit.

Doba čtení: 6 minut

7 tipů, jak ušetřit ve světě financí

Smlouvali jste někdy s bankou o ceny hypotéky nebo s pojišťovnou o cenu povinného ručení? Umíte používat kreditní kartu? Úspory na vás čekají všude kolem, jen je objevit.

Doba čtení: 8 minut

Datové schránky: Banky myšlenkami uvízly v minulém století

Od července můžete datovou schránku používat k jakékoli korespondenci. Třeba poslat bance výpověď smlouvy, požádat o změnu podmínek, oznámit nové údaje. Ale jen teoreticky.

Doba čtení: 8 minut

Oddlužovací firmy balancují na hraně zákona. Vezmou si peníze, které nemáte

Oddlužovací společnost vaší kapse nijak neulehčí. Získali jsme smlouvu jedné z nich. Za minimální námahu si naúčtuje několika tisícové poplatky a vám jen zkomplikuje život.

Doba čtení: 7 minut

Češi žijí od výplaty k výplatě a rezervy si netvoří

Ekonomický růst je zatím spíše zbožným přáním, nezaměstnanost atakuje 10% hranici, lidé se stále více obávají finanční tísně. Na zadní kolečka však Češi stále nemyslí.

Doba čtení: 4 minuty

Provident Financial: Své klienty známe lépe než banky

Jak vysoký musí být úrok, aby byl označen za lichvu? Na to téma začínají probíhat politické diskuze a ve vzduchu visí otázka regulace. Nikomu se nelíbí vysoké úroky z půjček, ale možná že celý pohled na tuto problematiku není tak černobílý, jak vypadá. Samotná RPSN totiž nemusí mít vypovídající hodnotu pro srovnání. Nejen o lichvě jsme si povídali s představiteli společnosti Provident Financial.

Doba čtení: 10 minut

30 tipů, jak nakupovat na dluh, když to jinak nejde

S předvánočními půjčkami se každoročně roztrhl pytel. Jsme masírováni reklamními nabídkami, na mobily chodí SMS s nabídkou bankovních půjček, banky volají do domácností a ve schránkách jsou letáky nebankovních společností se zaručenými nabídkami. Orientace v nabídce není vůbec jednoduchá, a proto vám s výběrem pomůžeme.

Doba čtení: 10 minut

Desetník: Bude zrušen nejabsurdnější poplatek?

Minulý týden byly vyhlášeny výsledky ankety o nejabsurdnější poplatek. Zvítězil výběr z vlastního bankomatu. Bude zrušen? Jak se poplatky promítly do oznámených zisků bank? Do toho GE Money Bank zavedla novinky, které mohou rozhýbat konkurenci. Zato půjčky jsou neprůhledné...

Doba čtení: 5 minut

Žít s dluhy se musí umět

Zadlužování domácností a život na dluh začínají být současným životním trendem. Půjčky jsou čím dál oblíbenější způsob řešení nedostatku peněz u českých domácností. Ovšem není to jen tak. Žít s dluhy se musí umět. Jak správně žít s dluhy? Kdo je zadlužením ohrožen nejvíce?

Doba čtení: 5 minut

Nebankovní půjčky - jak se nenechat napálit

Jsou Vánoce a chcete blízkým nadělit krásné dárky. Ale ouha, v peněžence prázdno, na účtu také a banka vám nic nepůjčí. Pak zbývá jediná možnost - půjčit si u nebankovních společností. Jaká je jejich nabídka? Kolik nabízejí a kolik budou chtít zpátky?

Doba čtení: 4 minuty

Desetník: Pivo nezdraží?

Evropská komise přišla pro český národ s nemyslitelným požadavkem - zvýšení minimální spotřební daně z piva. Podařilo se ale najít spojence, s nímž proti zdražení budeme moci účinně zasáhnout. O kolik se pivo má zdražit a proč se neuvažovalo o zdražení vína?

6. 11. 2006 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Mandarinka aneb Provident Financial inovuje

Společnost Provident Financial v Česku působí už devět let. Často je kritizována za to, že její půjčky jsou velmi drahé. Nyní přichází s novým produktem, který o je polovinu levnější a přináší i některé další změny. Jaká je Mandarinka od Provident Financial?

Doba čtení: 7 minut

Kde a jak získáte "rychlé peníze"?

Zadlužení české populace roste a zároveň s tím se stále častěji můžeme na ulicích i v tisku setkávat s inzeráty nabízejícími "rychlé půjčky". V řadě případů se za inzeráty skrývají pouze zprostředkovatelé a někdy i zastavárny. Jak probíhá sjednání "rychlé půjčky"?

Doba čtení: 4 minuty

Jsou půjčky po telefonu výhodné?

Dočasný nedostatek hotovosti lze řešit mnoha různými způsoby. Jedním z nich je hotovostní půjčka po telefonu. Podle reklamy je to řešení pohodlné, rychlé a výhodné. Ve skutečnosti ale vše může být docela jinak. Jaké jsou telefonní půjčky Cetelem ČR, Cofidis a Home Credit?

Doba čtení: 11 minut

Půjčujte si obezřetně!

Chcete si půjčit? Tak se řádně připravte! Smlouvu o úvěru vám nedají ani přečíst, roční procentní sazba nákladů neodpovídá skutečnosti. Na co si musíte dát pozor, odhalil průzkum mezi bankami i nebankovními poskytovateli úvěrů, zastavárnami a „neoficiálními“ poskytovateli půjček.

Doba čtení: 3 minuty