Hlavní navigace

Jak se slaví Vánoce v bankách a pojišťovnách?

23. 12. 2014
Doba čtení: 8 minut

Sdílet

Jak se slaví Vánoce na centrálách finančních institucí? Jsou to jen samé peníze nebo dojde i na zábavu, dárky a charitu? Nahlédněte jim pod pokličku. (GALERIE)

Po většinu roku jde o peníze až na prvním místě. Na jeho konci ale ctí vánoční svátky i finanční instituce. Možná vás překvapí, že většina z nich o Vánocích nemyslí jen na své zisky, ale snaží se podpořit i charitativní projekty. A s vánoční výzdobou si tu zaměstnanci často dají stejně práce, jako doma. (Pro všechny fotky nahlédněte do galerie na konci článku.)

Air Bank

Air Bank pro zaměstnance i klienty připravila přání, se kterými mohou darovat svým blízkým třeba společnou procházku krajinou, hlídání ratolesti nebo odvoz z večírku. Tyto drobné dárky pak mohli najít zaměstnanci i klienti pod stromečky v prostorách banky i na pobočkách. 

Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna rozdávala svým zaměstnancům DVD s rybářem Jakubem Vágnerem, se kterým v druhé polovině roku natáčela několik motivačních rozhovorů, ve kterých se propojovalo rybaření a pojišťovnictví. (Na fotce Václav Bálek představuje toto DVD ve firemním televizním vysílání.)

AXA Česká republika

Výzdoba na centrále AXA ČR se omezuje na pár vánočních koulí na recepci a adventní věnce, se kterými si vytváří vánoční atmosféru spíš sami zaměstnanci. Například v marketingovém oddělení si místo vánočního stromku ozdobili fíkus. 

Kromě vánočních večírků AXA každý rok připraví pro každého zaměstnance dárek a na centrálách v Praze a v Brně pořádá vánoční sbírky pro potřebné.. V Praze je to letos sbírka léků, drogerie a kuchyňského vybavení pro seniory v Domově sv. Karla Boromejského a pro Hospic sv. Alžběty v Brně.

Česká podnikatelská pojišťovna

Česká podnikatelská pojišťovna pořádá pro zaměstnance vánoční trhy, jejichž součástí jsou i vánoční dílny s programem pro děti. Na akci je možné koupit vánoční výrobky chráněných dílen. Před Vánoci také celou centrálu obejde generální ředitel a s malým dárkem poděkuje za práci každému zaměstnanci.

Vánoční stromek na centrále
Autor: ČPP

Vánoční stromek na centrále

V rámci firemního dobrovolnického programu pomáhají před Vánoci zaměstnanci například pečením a zdobením cukroví pro Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.

Česká pojišťovna

Kromě vánoční výzdoby, která letos zahrnuje i minivýstavu dokumentů z historického archivu pojišťovny, se zaměstnanci zapojují hlavně do nejrůznějších charitativních akcí, například pomoc s prodejem unikátních křišťálových vánočních ozdob, které vyrobili nevidomí z rehabilitačního a rekvalifikačního střediska Dědina. 

Prodej křišťálových vánočních ozdob pro Světlušku
Autor: ČP

Prodej křišťálových vánočních ozdob pro Světlušku

Tradiční je také interní charitativní jarmark, který připravují pracovníci z útvaru správy pojištění, plateb a facility. Letos se prodejem jejich vlastních výrobků vybralo 70 000 korun, které půjdou na zakoupení speciálních pomůcek a na rehabilitaci pro tříletou postiženou holčičku.

Česká spořitelna

Česká spořitelna letos pořádala soutěž o nejhezčí vánoční výzdobu na pobočce. (Odměněné vítěze najdete v galerii). Kromě vánočních večírků, které probíhají po jednotlivých útvarech, dostávají od banky pracovníci i vánoční dárek.

Jedna z vítězných poboček s nejhezčí výzdobou (Pelhřimov)
Autor: Česká spořitelna

Jedna z vítězných poboček s nejhezčí výzdobou (Pelhřimov)

Pro klienty banka připravila speciální PFko. Najdou na něm šest sněhuláků, přičemž každý z nich představuje jednu partnerskou organizaci Nadace České spořitelny. Klienti hlasují pro jeden projekt tím, že vyloupnou příslušného sněhuláka a lístek (ne sněhuláka!) vhodí do 31. 12. 2014 do sběrného boxu na pobočce. Za každý takový hlas banka přispěje částkou 10 Kč na příslušný projekt. Stejně můžete hlasovat i přes internetovou aplikaci.

ČSOB

Na centrále ČSOB tři dny v prosinci probíhají vánoční trhy s neziskovými organizacemi a chráněnými dílnami, na jejichž provoz zaměstnanci přispívají koupí výrobků. Banka také každému útvaru přispěje na vánoční večírek a nechá na jejich zvážení, zda půjdou do restaurace, divadla nebo někam jinam. 

Kromě toho se zaměstnanci účastní dobrovolnických aktivit, například kupují vánoční dárky dětem z dětských domovů. Letos splnili přání 253 dětí z Dětských domovů Dlažkovice, Korkyně, Mašťov, Planá u Mariánských Lázní, Potštejn, Senožaty, Unhošť a Vrbno pod Pradědem a zakoupili i věci ke společnému užívání v jednotlivých domovech.

Betlém na v palmovém hájku centrále ČSOB
Autor: ČSOB

Betlém na v palmovém hájku centrály ČSOB

Na začátku prosince se v budově ústředí také peklo pro dobrou věc. Výtěžek 48 141 Kč byl přes Konto Bariéry věnován na pomoc 16letému Lukášovi, který se po zánětu míchy ocitl na vozíku a potřebuje schodolez a elektrickou polohovací postel. 

Před budovou ústředí v Praze Radlicích se také prodával svařák a nealko punč a výtěžek 22 980 korun se rozdělil mezi Domov Sue Ryder, Českou asociaci paraplegiků a Sportovní klub vozíčkářů Praha.

Pracovníci pomáhali také s přípravou cukroví v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze a ve Sdružení na pomoc dětem s handicapy s výrobou drobných předmětů na vánoční trhy.

Pro vybrané klienty jsou na pobočkách ČSOB také připraveny malé dárky – výrobky z nepoužitelných platebních karet od zaměstnanců chráněné dílny Modrý klíč.

Výrobky z nepoužitelných platebních karet
Autor: ČSOB

Výrobky z nepoužitelných platebních karet

Fio Banka

Zaměstnanci Fio Banky si kromě vánočního večírku zdobí vánoční stromeček, pod který si vzájemně nadělují dárky. Před Vánoci pak dojde na hromadné rozbalování. 

Vánoční výzdoba u Fio banky na centrále
Autor: Fio banka

Vánoční výzdoba u Fio banky na centrále

Home Credit

Home Credit před Vánoci kromě společného zdobení vánočních stromků pořádá například adventní trh, kde se prodává punč, svařák, cukroví, palačinky a drobné vánoční ozdoby a předměty, které vyrobí a prodávají zaměstnanci. Výtěžek se zdvojnásobí díky charitativnímu fondu Malina (CSR projekt zaměstnanců Home Credit) a jde na charitativní účely.

Cukroví z adventního trhu Home Credit. Výtěžek jde na dobročinné účely
Autor: Home Credit

Cukroví z adventního trhu Home Credit. Výtěžek jde na dobročinné účely

Hypoteční banka

Vánoční výzdoba v Hypoteční bance
Autor: Hypoteční banka

Vánoční výzdoba v Hypoteční bance

Hypoteční banka pořádá o vánocích společné firemní večírky, obvykle tematicky zaměřené. Loni například ve stylu Great Gatsby, letos na téma Limonadový Joe aneb Koňská opera. Součástí každého večírku je tombola, jejíž výtěžek putuje na předem vybraný charitativní projekt. Letos zaměstnanci přispěli na nákup masírovacího a polohovacího lůžka pro Domov Pod Skalami Kurovodice. 

Generální ředitel Jan Sadil také každoročně osobně obejde všechny zaměstnance z centrály, poděkuje za odvedenou práci a rozdá symbolicky prskavky. 

Kooperativa pojišťovna

Na generálním ředitelství pojišťovny Kooperativa v Karlíně i na všech regionálních ředitelstvích a centrech likvidace pojistných událostí je kromě klasické vánoční výzdoby také vánoční strom s názvem Strom pro lepší život. Na něm jsou zavěšena přání, která by chtěly splnit různá sociální zařízení a spolky, se kterými Kooperativa spolupracuje. 

Strom pro lepší život na centrále Kooperativa
Autor: Kooperativa

Strom pro lepší život na centrále Kooperativa

Jedná se o konkrétní dary v hodnotě 500 – 3000 Kč, které si mohou ze stromu zaměstnanci utrhnout a zakoupit. Jak uvedl Milan Káňa, mluvčí pojišťovny Kooperativa, každý rok zaměstnanci splní přes 400 přání za téměř 500 tisíc Kč.           

mBank

Kromě klasické vánoční výzdoby pořádá mBank Vánoční charitativní mdražbu, do níž zaměstnanci dávají nejrůznější předměty a dárky, které pak jiní pracovníci vydraží. Vybrané peníze jdou na dobročinné účely. Kam přesně, o tom rozhodují sami zaměstnanci.

Robert Chrištov vede charitativní mdražbu
Autor: mBank

Robert Chrištov vede charitativní mdražbu

Pojišťovna České spořitelny

Pojišťovna České spořitelny pro své zaměstnance každoročně pořádá vánoční večírek plný her. Večer je vždy tematický, zaměstnanci mají masky a ty nejlepší jsou odměněny. Tradicí je také společný předvánoční oběd jednotlivých úseků a oddělení. Před začátkem adventu pracovníci například vyráběli adventní věnce. Výtěžek z jejich prodeje šel na dobročinné účely. 

Vánoční výzdoba v Pojišťovně České spořitelny
Autor: PČS

Vánoční výzdoba v Pojišťovně České spořitelny

Jednotlivci i týmy také věnovali dětem z Jedličkova ústavu dárky, na které se složili z vlastních peněz. 

Provident

Provident vánoční večírek nepořádá. Místo něho tradičně organizuje vánoční charitativní bazar, kde se draží dárky koupené či vyrobené ostatními zaměstnanci. Výtěžek (letos 27 000 Kč) je určen pro občanské sdružení Dům tří přání. Provident vždy příspěvek zaměstnanců zdvojnásobí a sdružení tedy získá podporu ve výši 54 034 korun.

Veselé Vánoce nám přeje Provident :)
Autor: Provident

Veselé Vánoce nám přeje Provident :)

Raiffeisenbank 

V Raiffeisenbank se každoročně zaměstnanci zapojují do různých charitativních akcí. V minulosti to byl například vánoční strom přání pro děti z Klokánku, v posledních letech pořádá banka charitativní dražby obrazů či fotografií. 

Sberbank

Prostory Sberbank před Vánocemi zdobily dárky od zaměstnanců pro děti z dětských domovůPřed Vánoci také banka rozděluje prostředky z Nadačního fondu Sberbank na projekty, které nominovali zaměstnanci. 

Vánoční stromek ve Sberbank
Autor: Sberbank

Vánoční stromek ve Sberbank

Pro zaměstnance banka pořádá vánoční nebo novoroční večírek, kde se vyhlašuje „zaměstnanec roku“ v různých kategoriích. 

UniCredit Bank

V UniCredit Bank si kromě zdobení pracovišť zaměstnanci tradičně rozdávají vánoční dárky.

Vánoční stromek v UniCredit Bank
Autor: UniCredit Bank

Vánoční stromek v UniCredit Bank

UNIQA

Také pojišťovna UNIQA pořádá večírek s tombolou a vánočním dárkem pro zaměstnance. 

Letos pojišťovna ve spojení s novou komunikační strategií „Myslete UNIQA“ – po budově nechala vyvěsit řadu vánočně a novoročně laděných sloganů pro zamyšlení i pobavení. 

:) také chodíte za tchýní? :)
Autor: UNIQA

:) také chodíte za tchýní? :)

Wüstenrot

Hlavní akcí v adventním čase je u Wüstenrot kromě drobného dárku pro všechny vánoční večírek, který bývá tematický – například v retro stylu, z pohádky do pohádky nebo letos Wüstenrot cyklotým (viz galerie)

Večírek je spojen s charitou. Zaměstnanci si na něj totiž kupují vstupenky – cena je libovolná. Výtěžek pak jde na dobročinné účely, například pro dětský domov, Nadaci Pink Bubble nebo letos (vybralo se 54 380 Kč a Wüstenrot tuto částku zdvojnásobil na 108 760 Kč) pro dvě handicapované ženy na vozíku.

Večírek s tématem "Z pohádky do pohádky"
Autor: Wüstenrot

Večírek s tématem „Z pohádky do pohádky“

ZUNO

Banka ZUNO uspořádala před Vánoci zaměstnaneckou sbírku hraček, oblečení a nádobí pro azylový dům v Berouně a azylový dům Emauzy v Holíči. 

skoleni_27_5

Zaměstnanci mezi sebou zorganizovali tzv. Secret Santu: každý nechá kolegyni či kolegovi pod vánočním stromečkem v kanceláři anonymní dárek.

Vánoční stromek v ZUNO
Autor: ZUNO

Vánoční stromek v ZUNO

Podívejte se na fotky z předvánočních akcí a posuďte, kdo má nejkrásnější výzdobu: 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).