Hlavní navigace

Slovníček pojmů "T"

Technická analýza
Užívá při předpovídání budoucích cenových pohybů na základě zkoumání a analyzování minulých a současných dat. Cílem je odhadnout, kdy dojde k otočení trendu - podstatě se jedná o čtení v grafech.
technické rezervy
Daňově uznané volné peněžní prostředky určené k užití v budoucím účetním období. Smyslem je zamezit zkreslení hospodářského výsledku pojišťovny, náklady jsou rozloženy v čase.
termín ohodnocení
Termín, ve kterém spořitelna provádí vyhodnocení předpokladů pro přidělení cílové částky. Sleduje aktuální cílovou částku, variantu, zůstatek a součet zůstatků v uplynulých hodnotících obdobích. Termíny ohodnocení jsou zpravidla čtyři ročně: 31. březen, 30. červen, 30. září a 31. prosinec.
termín přidělení
Termín, ve kterém spořitelna přiděluje cílové částky. Nastává nejdříve 4 až 6 měsíců po termínu ohodnocení, ve kterém klient splnil podmínky pro přidělení.
  • Na této stránce naleznete náš slovníček pojmů. V případě, že daný pojem, který potřebujete vysvětlit, v seznamu nenajdete, můžete se na něj zeptat. Můžete také vložit nový pojem i s vysvětlením. V žádném případě nekopírujte pojmy z jiných webů!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).