Hlavní navigace

Slovníček pojmů "C"

cash advance
Výplata hotovosti prostřednicvím platební karty na přepážce banky nebo směnárny.
cestovní šeky
Cestovní šeky jsou jednou z nejstarších metod bezhotovostního placení na světě a dodnes patří k občasným používaným platebním prostředkům při cestách do zahraničí. Cestovní šeky nahrazují peněžní hotovost. Lze jimi přímo platit nebo je proměnit zpět na hotovost. Při jejich ztrátě jsou bezplatně vystavené nové šeky. Postupně jsou však vytlačovány platebními kartami.
cílová částka
Peněžní částka, kterou bude mít klient po určité době k dispozici. Složení: zůstatek na účtu (vklady účastníka + státní podpora + úroky mínus poplatky) + úvěr (jistina + úrok).
charge card
Platební karta s odloženou splatností. Nemá stanovenou minimální splátku a nepoužívá se úročení. Na konci měsíčního období je vystavený výpis a ten je bezpodmínečně nutné v plné výši zaplatit. Lze přirovnat k čerpání služby na fakturu: vždy je nutné ji plně uhradit do data splatnosti. Nejznámějšími charge kartami jsou platební karty American Express a Diners Club.
  • Na této stránce naleznete náš slovníček pojmů. V případě, že daný pojem, který potřebujete vysvětlit, v seznamu nenajdete, můžete se na něj zeptat. Můžete také vložit nový pojem i s vysvětlením. V žádném případě nekopírujte pojmy z jiných webů!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).