Hlavní navigace

Slovníček pojmů "N"

následná smlouva
Smlouva o stavebním spořeni, kterou účastník stavebního spoření uzavře se stejnou stavební spořitelnou, s níž předchozí smlouvu o stavebním spořením ukočil.
naspořená částka
Vklady + úroky z vkladů + úroky ze státní podpory mínus poplatky.
nepřijetí přidělení
Vzniká, pokud se účastník nevyjádří k formuláři "Prohlášení k přidělení" ve stanoveném termínu 4 týdnů, nebo se nevyjádří vůbec. Znamená, že smlouva o stavebním spoření pokračuje a pokud účastník bude potřebovat úvěr, musí o něj spořitelnu s dostatečným časovým předstihem na formuláři "Prohlášení k přidělení" požádat.
nezaplacená smlouva
Smlouva, která je zavedená v počítači, ale není zcela zaplacena úhrada za uzavření smlouvy.
notářský zápis s přímou vykonatelností
Notářský zápis s přímou vykonatelností není klasickým zajišťovacím prostředkem, ale je přímo exekučním titulem. Není tedy třeba podávat žalobu na splnění závazku, ale stačí podat rovnou návrh na výkon rozhodnutí (tedy exekuci), nejlépe prostřednictvím soukromého exekutora.
nová hodnota
Pořizovací cena nové věci.
NRKI - Nebankovní registr klientských informací
Jde o úvěrový registr provozovaný společností CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau. Tento registr používají nebankovní společnosti (typicky úvěrové a leasingové společnosti, telekomunikační operátoři, dodavatelé energií apod.) Vede jak pozitivní, tak negativní záznamy. Tj. ukládá informaci o samotné existenci závazku, pokusu o sjednání závazku (např. neúspěšná žádost o úvěr), tak i o delikvenci při plnění povinností.
  • Na této stránce naleznete náš slovníček pojmů. V případě, že daný pojem, který potřebujete vysvětlit, v seznamu nenajdete, můžete se na něj zeptat. Můžete také vložit nový pojem i s vysvětlením. V žádném případě nekopírujte pojmy z jiných webů!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).