Hlavní navigace

Seriál Rozhovory

Rozhovory s osobnostmi ze světa financí.

Alena Štefaňáková, Commerzbank: Češi se investicím teprve učí

Šéfka privátního bankovnictví Commerzbank vám poví, jaký je rozdíl mezi českým a německým investorem nebo to, proč penzijní reforma přispěje k edukaci zdejších investorů.

Jiří Hovorka

11. 4. 2011 0:00 | investování
Doba čtení: 12 minut

"Záložna je stále vnímána jako sprosté slovo," říká Ján Franek ze vznikající Fio banky

Uznávaný obchodník s cennými papíry a družstevní záložna se mění v banku. Změnu směru nečekejte. Vedení účtu bude stále zdarma a nové produkty přibudou až po zralých úvahách.

Jiří Hovorka

7. 5. 2010 0:00 | záložny
Doba čtení: 5 minut

Vladimír Votápek, EPSI: Češi jsou citliví na to, co dostanou od banky za své peníze

Která banka získala nejpříznivější hodnocení svých klientů a komu naopak oblíbenost klesá? O spokojenosti bankovních klientů jsme si povídali s Vladimírem Votápkem.

Gabriela Hájková

23. 2. 2010 0:00 | bankovní účty
Doba čtení: 8 minut

Radomír Lapčík: Osobní bankovnictví je pro nás standard

Moravský Peněžní Ústav je známý vstřícnými sazbami vkladů, ale umí i další služby. Přinese nám budoucnost další novou banku?

Gabriela Hájková

30. 11. 2009 0:00 | platební účty
Doba čtení: 9 minut

Petr Procházka: O pojištění během krize zájem neklesá, lidé se více zajímají o své zajištění

Ovlivnila finanční krize poptávku po pojištění nebo množství pojistných podvodů? Kdy je vhodné zřídit ten který druh pojištění a jak ovlivnil pojišťovnu vstup nového akcionáře? O pojištění jsme si povídali s Petrem Procházkou, ředitelem úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny.

Gabriela Hájková

6. 11. 2009 0:00 | životní pojištění
Doba čtení: 8 minut

Petr Šimčák: Investor by potřeboval chránit před sebou samým

I pro investování platí zákon džungle. Slabí se stávají potravou pro ty silnější. V tom jsou investiční trhy nemilosrdné. V čem investoři chybují a jak by se naopak měli chovat? O investování jsme si povídali s Petrem Šimčákem.

Gabriela Hájková

22. 10. 2009 0:00 | Akcie
Doba čtení: 13 minut

Provident Financial: Své klienty známe lépe než banky

Jak vysoký musí být úrok, aby byl označen za lichvu? Na to téma začínají probíhat politické diskuze a ve vzduchu visí otázka regulace. Nikomu se nelíbí vysoké úroky z půjček, ale možná že celý pohled na tuto problematiku není tak černobílý, jak vypadá. Samotná RPSN totiž nemusí mít vypovídající hodnotu pro srovnání. Nejen o lichvě jsme si povídali s představiteli společnosti Provident Financial.

Dalibor Z. Chvátal

15. 5. 2009 0:00 | spotřebitelské úvěry
Doba čtení: 10 minut

Na osobní přístup klienti slyší, říká Leoš Pýtr, prezident Banco Popolare

Banco Popolare je v Česku malou a stále novou bankou, přesto věří, že se jí podaří zaujmout a získat nové zákazníky. Chce se zaměřit především na vybrané skupiny klientů, kterým by ráda nabídla služby s důrazem na osobní a flexibilní vztah. O aktuální nabídce i plánech do budoucna jsme si povídali s prezidentem banky Leošem Pýtrem.

Gabriela Hájková

7. 5. 2009 0:00 | Karty
Doba čtení: 10 minut

Růžová doba skončila, Češi se poprvé setkali se skutečnou krizí, říká ekonom České spořitelny

Přestože české domácnosti mají zkušenosti s krizí v 90. letech minulého století, zatím nikdy se občané nemuseli tak zásadně bát o ztrátu zaměstnání ve všech oborech podnikání i státní správy. A ti, co se chystají na dovolenou, jsou zklamáni z kurzů koruny. Kdy se současná situace zklidní? O aktuálním dění jsme si povídali s Martinem Lobotkou.

Gabriela Hájková

31. 3. 2009 0:00 | euro
Doba čtení: 6 minut

Rozhovor s Volksbank CZ: S klienty si na škatule nehrajeme

Jaké novinky čekají klienty Volksbank a z čeho se odvíjí tvorba poplatků? Bude mít věrnostní program pro své klienty? Mají podnikatelé v současné době horší přístup k úvěrům? Podle čeho si Volksbank vybírá klienty a jak se jí daří přežít současné dění na finančních trzích?

Dalibor Z. Chvátal

13. 3. 2009 0:00 | platební účty
Doba čtení: 13 minut

Investiční model „kup a drž“ během krize nefunguje

Je situace na finančních trzích opravdu vážná a nejistá, anebo jde spíše o chytrý tak bankéřů a obchodníků? Má smysl veřejnými prostředky dotovat chybná rozhodnutí soukromých firem? Jak lze v současné situaci bezpečně investovat? O aktuálním dění na českém a světovém finančním trhu ve vánočním období jsme si povídali s Josefem Stoulilem, analytikem společnosti Capital Partners.

Dalibor Z. Chvátal

26. 12. 2008 0:00 | Akcie
Doba čtení: 14 minut

Šéf Wűstenrotu: Neprodáváme produkty, ale řešení

Současný zájem o hypotéky a rozkvět stavebního spoření je důsledkem geniálního myšlení českého učence Járy Cimrmana. Z předsedy představenstva Wűstenrotu se totiž během rozhovoru vyklubal zkušený cimrmanolog. Vize šéfa Wüstenrotu jde přesto dál a podle jeho slov má řešení pro každého.

Dalibor Z. Chvátal

2. 6. 2008 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 14 minut

Kde získat základní investiční vzdělání? V knihách...

Investovat není jen tak. Je dobré se předem dobře připravit. K tomu poslouží odborné semináře – a knihy. Knih je ovšem nepřeberné množství… A ne všechny za pozornost stojí. Jak se v investorské literatuře orientovat, radí v rozhovoru Petr Novotný, dramaturg a moderátor Investorského magazínu.

Redakce

13. 7. 2007 0:00 | Akcie
Doba čtení: 2 minuty

Roman Koděra: Futures na burze jsou krok správným směrem

Co zaručuje likviditu na pražské burze? Může jí konkurovat mimoburzovní trh? Investovat můžete v České republice, ale i do rychle se rozvíjejících trhů. Jak na to? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete v rozhovoru s Romanem Koděrou, vedoucím makléřem Patria Direct.

Petr Zámečník

17. 10. 2006 0:00 | Akcie
Doba čtení: 11 minut

Mirek Topolánek: Zákaz švarcsystému omezuje podnikání

Rovná daň, daňové prázdniny pro živnostníky a výdajově náročné projekty - dálnice, důchodová reforma... a přitom chce ODS do 7 let vyrovnaný rozpočet. Jak toho hodlá dosáhnout? Proč chce ODS zrušit minimální mzdu? Tyto a mnohé další dotazy jsme položili předsedovi strany Mirku Topolánkovi.

Ondřej Antoš

25. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Ladislav Šustr: Bezdětné nediskriminujeme

Chtěli jsme vám zprostředkovat rozhovor s panem Kalouskem nebo panem Kasalem. Bohužel si v průběhu dvou měsíců nenašli 30 minut času na rozhovor. Na písemné dotazy směřované panu Kalouskovi jsme obdrželi odpovědi poslance Šustra, které vám nabízíme v nezkrácené podobě.

Ondřej Antoš

18. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 7 minut

Libor Vaníček: Nové investiční příležitosti přicházejí

Na budoucnost investování v České republice i na nové investiční příležitosti jsme se zeptali Libora Vaníčka, manažera podílových fondů a retailového bankovnictví ING Bank. Jakým způsobem by měli se svými prostředky naložit začínající investoři? A v jakém objemu se vyplatí investovat?

Petr Zámečník

16. 5. 2006 0:00 | podílové fondy
Doba čtení: 11 minut

Martin Bursík: Umíme snížit sociální pojištění

Strana zelených nemá v současné době žádného zástupce na půdě Poslanecké sněmovny. Průzkumy veřejného mínění však signalizují, že by tomu mohlo být v příštím volebním období jinak. Proto jsme lídrovi strany Martinu Bursíkovi položili několik otázek...

Ondřej Antoš

11. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 9 minut

Jiří Paroubek: Vytváříme prostředí příznivé pro růst

ČSSD je v současnosti nejsilnější vládní stranou. Podle předvolebních preferencích bude i v příštím volebním období hrát významnou roli. Proto jsme se zeptali Jiřího Paroubka, premiéra a místopředsedy ČSSD, na sporné body volebního programu a jeho dopad na ekonomiku v případě realizace.

Ondřej Antoš

27. 4. 2006 0:00
Doba čtení: 11 minut

Jiří Dolejš: Kapitalismus není konec dějin

KSČM je třetí nejsilnější stranou. Preference naznačují, že bude úspěšná i v dalších volbách. Proto jsme se zeptali Jiřího Dolejše, poslance a místopředsedy ÚV KSČM, na sporné body volebního programu a dopadu jeho případné realizace na ekonomiku: Důchodová reforma, veřejný zájem, podpora...

Ondřej Antoš

20. 4. 2006 0:00
Doba čtení: 14 minut

Luboš Louda: "Pokusy o prolomení bezpečnosti byly neúspěšné"

Největší internetbanking. Nejvíce spokojených i nespokojených klientů. Nejzabezpečenější i nejméně zabezpečené internetové bankovnictví. Takový je Servis 24 Internetbanking. O rizicích internetového bankovnictví, o chybách v aplikaci i o dalším vývoji si povídáme se šéfem jeho rozvoje.

Petr Zámečník

16. 2. 2006 0:00 | internetové bankovnictví
Doba čtení: 10 minut

Jiřina Musílková: "Rath ohrožuje české zdravotnictví!"

Co bylo příčinou uvalení nucené správy na VZP, když zaznamenala příliv pojištěnců? Proč nový ředitel VZP Daniel Čekal nemluví pravdu? Ohrozí Rathova politika dostupnost zdravotní péče? Na tyto a mnohé další otázky naleznete odpovědi v rozhovoru s Jiřinou Musílkovou, odvolanou ředitelkou VZP.

Petr Zámečník

30. 1. 2006 0:00 | zdravotní pojištění
Doba čtení: 17 minut

ČSA: Palivové příplatky nezrušíme

Proč jsou jednosměrné letenky dražší než zpáteční na stejné trase? Zajímá vás, kdy ČSA zruší palivové příplatky k letenkám? A kolik zaplatí ČSA na odškodném za zpožděné lety? Tyto a mnohé další otázky jsme položili Bohuslavu Šantůrčkovi, viceprezidentovi obchodu a prodeje ČSA.

Petr Zámečník

21. 10. 2005 0:00 | Cestovní pojištění
Doba čtení: 8 minut

Co si myslí náměstek ministra financí o českém bankovnictví a nejen o něm?

Tomáš Prouza je hlavním iniciátorem aktivit ministerstva financí, které mají směřovat ke zlepšení postavení klientů na českém bankovním trhu. Jaký je jeho názor na české bankovnictví a na kritiku centrální banky? Které finanční instituce přijdou na řadu po bankách? Odpovědi naleznete v obsáhlém rozhovoru.

Ondřej Antoš

7. 9. 2005 0:00 | platební účty
Doba čtení: 10 minut

"Za pokus to stojí" - rozhovor s finančním arbitrem

Kdo je finanční arbitr? Jaké má pravomoci a jak vám může pomoci? Kolik už řešil stížností a čeho se týkaly? Na tyto a další otázky jsme se zeptali samotného finančního arbitra.

Ján Simkanič

4. 2. 2003 0:00 | platební účty
Doba čtení: 6 minut