Hlavní navigace

Seriál Rozhovory

Rozhovory s osobnostmi ze světa financí.

Gabriel Kalapoš, PayU: Platba kartou je nejbezpečnější možností

Bojí se lidi platit kartou na internetu? Chystají nové banky platební tlačítka? O tom a o mnohém dalším jsem si povídali s ředitelem české pobočky PayU Gabrielem Kalapošem.

Doba čtení: 6 minut

Miroslav Lukeš, MasterCard: Hotovost není zadarmo

S generálním ředitelem MasterCard Europe pro Českou republiku jsme si povídali o o platebních kartách, jejich bezpečí a trendech. Zanikne plast a budeme platit jen mobilními telefony? A proč obchodníci nemají karty rádi?

Doba čtení: 22 minut

Wolfgang Zürn, Volksbank Löbau-Zittau: Chceme být druhou bankou pro občany a firmy

Nazýval jsem ji „Žitavský zabíječ bankovních poplatků“. Čím chce malá německá banka přitáhnout české zákazníky a jak s ní mohou ušetřit na bankovních službách? Povídal jsem si s předsedou představenstva banky.

Doba čtení: 15 minut

Remigiusz Gorski, BOSSA: Češi mají chuť investovat, ale velice často nevědí jak

Můžeme vydělat na obchodování s forexem a komoditami? A dá se investovat ekologicky? Povídali jsme si s šéfem české pobočky makléřského domu Banku Ochrony Środowiska, který nově začal poskytovat makléřské služby.

Doba čtení: 7 minut

Radoslav Szücs, Diners Club: Naše služby výrazně převyšují služby konkurence (rozhovor)

S šéfem Diners Club pro Česko a Slovensko jsme si otevřeně povídali o novinkách na trhu karet, nepopulárních krocích, ale i skutečných důvodech, proč se některé věci (ne)dějí tak, jak je vidíme.

Doba čtení: 23 minut

Petr Skok, AXA Bank: Třetina trhu zůstane pro nové banky jen zbožným přáním

Hrozí, že nové banky ohrozí ty velké, etablované? Prohloubí se současná hospodářská krize? Jsme blíže Řekům nebo Estoncům? O tom a o mnohém dalším jsme diskutovali s Petrem Skokem, ředitelem Axa banky.

Doba čtení: 12 minut

Aleš Michl, Raiffeisenbank: Stát tu není od toho, aby vám vyplácel velký důchod

Povedla se důchodová reforma? A jak se zajistit na důchod vlastní cestou? O investování a penzijní reformě jsme si povídali s analytikem Alešem Michlem.

Doba čtení: 13 minut

George Denisenko, Citibank Europe: Naše kreditky klientům v šuplíku neleží

Technologické novinky mají Citibank Europe posunout dál od konkurence, ale kromě nich chce klienty k sobě přitáhnout novými službami a servisem, jaký v Česku prozatím chybí.

Doba čtení: 16 minut

Martin Procházka, M.B.A. Finance: Před dluhy se dlužník neschová

Vymáhání pohledávek nepatří mezi oblíbené činnosti. Zkuste se na to podívat z opačné strany, z pohledu věřitele a vymáhací společnosti, která vlastně dělá jen to, co po ní chce věřitel. Rozhovor ne o teorii, ale o praxi.

Doba čtení: 22 minut

Andrej Zaťko, J&T Banka: Musíme být nejlepší, abychom přilákali klienty

J&T Banka se otevřela běžným klientům a nabídla jim úspěšný termínovaný vklad. Stále jde ale především o privátní banku zaměřenou na investice. ROZHOVOR

Doba čtení: 11 minut

Ján Čarný, DIRECT Pojišťovna: Češi se stále rozhodují podle ceny

Jak se mění trh pojištění, jak se (ne)mění klienti a proč DIRECT Pojišťovna nezveřejňuje své sazebníky? Na tyto i další otázky odpověděl její šéf Ján Čarný.

Doba čtení: 16 minut

Alena Štefaňáková, Commerzbank: Češi se investicím teprve učí

Šéfka privátního bankovnictví Commerzbank vám poví, jaký je rozdíl mezi českým a německým investorem nebo to, proč penzijní reforma přispěje k edukaci zdejších investorů.

Doba čtení: 12 minut

"Záložna je stále vnímána jako sprosté slovo," říká Ján Franek ze vznikající Fio banky

Uznávaný obchodník s cennými papíry a družstevní záložna se mění v banku. Změnu směru nečekejte. Vedení účtu bude stále zdarma a nové produkty přibudou až po zralých úvahách.

Doba čtení: 5 minut

Vladimír Votápek, EPSI: Češi jsou citliví na to, co dostanou od banky za své peníze

Která banka získala nejpříznivější hodnocení svých klientů a komu naopak oblíbenost klesá? O spokojenosti bankovních klientů jsme si povídali s Vladimírem Votápkem.

Doba čtení: 8 minut

Radomír Lapčík: Osobní bankovnictví je pro nás standard

Moravský Peněžní Ústav je známý vstřícnými sazbami vkladů, ale umí i další služby. Přinese nám budoucnost další novou banku?

Doba čtení: 9 minut

Petr Procházka: O pojištění během krize zájem neklesá, lidé se více zajímají o své zajištění

Ovlivnila finanční krize poptávku po pojištění nebo množství pojistných podvodů? Kdy je vhodné zřídit ten který druh pojištění a jak ovlivnil pojišťovnu vstup nového akcionáře? O pojištění jsme si povídali s Petrem Procházkou, ředitelem úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny.

Doba čtení: 8 minut

Petr Šimčák: Investor by potřeboval chránit před sebou samým

I pro investování platí zákon džungle. Slabí se stávají potravou pro ty silnější. V tom jsou investiční trhy nemilosrdné. V čem investoři chybují a jak by se naopak měli chovat? O investování jsme si povídali s Petrem Šimčákem.

Doba čtení: 13 minut

Provident Financial: Své klienty známe lépe než banky

Jak vysoký musí být úrok, aby byl označen za lichvu? Na to téma začínají probíhat politické diskuze a ve vzduchu visí otázka regulace. Nikomu se nelíbí vysoké úroky z půjček, ale možná že celý pohled na tuto problematiku není tak černobílý, jak vypadá. Samotná RPSN totiž nemusí mít vypovídající hodnotu pro srovnání. Nejen o lichvě jsme si povídali s představiteli společnosti Provident Financial.

Na osobní přístup klienti slyší, říká Leoš Pýtr, prezident Banco Popolare

Banco Popolare je v Česku malou a stále novou bankou, přesto věří, že se jí podaří zaujmout a získat nové zákazníky. Chce se zaměřit především na vybrané skupiny klientů, kterým by ráda nabídla služby s důrazem na osobní a flexibilní vztah. O aktuální nabídce i plánech do budoucna jsme si povídali s prezidentem banky Leošem Pýtrem.

Doba čtení: 10 minut

Růžová doba skončila, Češi se poprvé setkali se skutečnou krizí, říká ekonom České spořitelny

Přestože české domácnosti mají zkušenosti s krizí v 90. letech minulého století, zatím nikdy se občané nemuseli tak zásadně bát o ztrátu zaměstnání ve všech oborech podnikání i státní správy. A ti, co se chystají na dovolenou, jsou zklamáni z kurzů koruny. Kdy se současná situace zklidní? O aktuálním dění jsme si povídali s Martinem Lobotkou.

Doba čtení: 6 minut

Rozhovor s Volksbank CZ: S klienty si na škatule nehrajeme

Jaké novinky čekají klienty Volksbank a z čeho se odvíjí tvorba poplatků? Bude mít věrnostní program pro své klienty? Mají podnikatelé v současné době horší přístup k úvěrům? Podle čeho si Volksbank vybírá klienty a jak se jí daří přežít současné dění na finančních trzích?

Doba čtení: 13 minut

Investiční model „kup a drž“ během krize nefunguje

Je situace na finančních trzích opravdu vážná a nejistá, anebo jde spíše o chytrý tak bankéřů a obchodníků? Má smysl veřejnými prostředky dotovat chybná rozhodnutí soukromých firem? Jak lze v současné situaci bezpečně investovat? O aktuálním dění na českém a světovém finančním trhu ve vánočním období jsme si povídali s Josefem Stoulilem, analytikem společnosti Capital Partners.

26. 12. 2008 0:00
Doba čtení: 14 minut

Šéf Wűstenrotu: Neprodáváme produkty, ale řešení

Současný zájem o hypotéky a rozkvět stavebního spoření je důsledkem geniálního myšlení českého učence Járy Cimrmana. Z předsedy představenstva Wűstenrotu se totiž během rozhovoru vyklubal zkušený cimrmanolog. Vize šéfa Wüstenrotu jde přesto dál a podle jeho slov má řešení pro každého.

Doba čtení: 14 minut

Kde získat základní investiční vzdělání? V knihách...

Investovat není jen tak. Je dobré se předem dobře připravit. K tomu poslouží odborné semináře – a knihy. Knih je ovšem nepřeberné množství… A ne všechny za pozornost stojí. Jak se v investorské literatuře orientovat, radí v rozhovoru Petr Novotný, dramaturg a moderátor Investorského magazínu.

Doba čtení: 2 minuty

Roman Koděra: Futures na burze jsou krok správným směrem

Co zaručuje likviditu na pražské burze? Může jí konkurovat mimoburzovní trh? Investovat můžete v České republice, ale i do rychle se rozvíjejících trhů. Jak na to? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete v rozhovoru s Romanem Koděrou, vedoucím makléřem Patria Direct.

17. 10. 2006 0:00
Doba čtení: 11 minut

Mirek Topolánek: Zákaz švarcsystému omezuje podnikání

Rovná daň, daňové prázdniny pro živnostníky a výdajově náročné projekty - dálnice, důchodová reforma... a přitom chce ODS do 7 let vyrovnaný rozpočet. Jak toho hodlá dosáhnout? Proč chce ODS zrušit minimální mzdu? Tyto a mnohé další dotazy jsme položili předsedovi strany Mirku Topolánkovi.

Doba čtení: 6 minut

Ladislav Šustr: Bezdětné nediskriminujeme

Chtěli jsme vám zprostředkovat rozhovor s panem Kalouskem nebo panem Kasalem. Bohužel si v průběhu dvou měsíců nenašli 30 minut času na rozhovor. Na písemné dotazy směřované panu Kalouskovi jsme obdrželi odpovědi poslance Šustra, které vám nabízíme v nezkrácené podobě.

Doba čtení: 7 minut

Libor Vaníček: Nové investiční příležitosti přicházejí

Na budoucnost investování v České republice i na nové investiční příležitosti jsme se zeptali Libora Vaníčka, manažera podílových fondů a retailového bankovnictví ING Bank. Jakým způsobem by měli se svými prostředky naložit začínající investoři? A v jakém objemu se vyplatí investovat?

16. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 11 minut

Martin Bursík: Umíme snížit sociální pojištění

Strana zelených nemá v současné době žádného zástupce na půdě Poslanecké sněmovny. Průzkumy veřejného mínění však signalizují, že by tomu mohlo být v příštím volebním období jinak. Proto jsme lídrovi strany Martinu Bursíkovi položili několik otázek...

11. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 9 minut

Jiří Paroubek: Vytváříme prostředí příznivé pro růst

ČSSD je v současnosti nejsilnější vládní stranou. Podle předvolebních preferencích bude i v příštím volebním období hrát významnou roli. Proto jsme se zeptali Jiřího Paroubka, premiéra a místopředsedy ČSSD, na sporné body volebního programu a jeho dopad na ekonomiku v případě realizace.

Doba čtení: 11 minut