Hlavní navigace

Seriál Rozhovory

Rozhovory s osobnostmi ze světa financí.

Remigiusz Gorski, BOSSA: Češi mají chuť investovat, ale velice často nevědí jak

Můžeme vydělat na obchodování s forexem a komoditami? A dá se investovat ekologicky? Povídali jsme si s šéfem české pobočky makléřského domu Banku Ochrony Środowiska, který nově začal poskytovat makléřské služby.

Doba čtení: 7 minut

Radoslav Szücs, Diners Club: Naše služby výrazně převyšují služby konkurence (rozhovor)

S šéfem Diners Club pro Česko a Slovensko jsme si otevřeně povídali o novinkách na trhu karet, nepopulárních krocích, ale i skutečných důvodech, proč se některé věci (ne)dějí tak, jak je vidíme.

Doba čtení: 23 minut

Petr Skok, AXA Bank: Třetina trhu zůstane pro nové banky jen zbožným přáním

Hrozí, že nové banky ohrozí ty velké, etablované? Prohloubí se současná hospodářská krize? Jsme blíže Řekům nebo Estoncům? O tom a o mnohém dalším jsme diskutovali s Petrem Skokem, ředitelem Axa banky.

Doba čtení: 12 minut

Aleš Michl, Raiffeisenbank: Stát tu není od toho, aby vám vyplácel velký důchod

Povedla se důchodová reforma? A jak se zajistit na důchod vlastní cestou? O investování a penzijní reformě jsme si povídali s analytikem Alešem Michlem.

Doba čtení: 13 minut

George Denisenko, Citibank Europe: Naše kreditky klientům v šuplíku neleží

Technologické novinky mají Citibank Europe posunout dál od konkurence, ale kromě nich chce klienty k sobě přitáhnout novými službami a servisem, jaký v Česku prozatím chybí.

Doba čtení: 16 minut

Martin Procházka, M.B.A. Finance: Před dluhy se dlužník neschová

Vymáhání pohledávek nepatří mezi oblíbené činnosti. Zkuste se na to podívat z opačné strany, z pohledu věřitele a vymáhací společnosti, která vlastně dělá jen to, co po ní chce věřitel. Rozhovor ne o teorii, ale o praxi.

Doba čtení: 22 minut

Andrej Zaťko, J&T Banka: Musíme být nejlepší, abychom přilákali klienty

J&T Banka se otevřela běžným klientům a nabídla jim úspěšný termínovaný vklad. Stále jde ale především o privátní banku zaměřenou na investice. ROZHOVOR

Doba čtení: 11 minut

Ján Čarný, DIRECT Pojišťovna: Češi se stále rozhodují podle ceny

Jak se mění trh pojištění, jak se (ne)mění klienti a proč DIRECT Pojišťovna nezveřejňuje své sazebníky? Na tyto i další otázky odpověděl její šéf Ján Čarný.

Doba čtení: 16 minut

Alena Štefaňáková, Commerzbank: Češi se investicím teprve učí

Šéfka privátního bankovnictví Commerzbank vám poví, jaký je rozdíl mezi českým a německým investorem nebo to, proč penzijní reforma přispěje k edukaci zdejších investorů.

Doba čtení: 12 minut

"Záložna je stále vnímána jako sprosté slovo," říká Ján Franek ze vznikající Fio banky

Uznávaný obchodník s cennými papíry a družstevní záložna se mění v banku. Změnu směru nečekejte. Vedení účtu bude stále zdarma a nové produkty přibudou až po zralých úvahách.

Doba čtení: 5 minut

Vladimír Votápek, EPSI: Češi jsou citliví na to, co dostanou od banky za své peníze

Která banka získala nejpříznivější hodnocení svých klientů a komu naopak oblíbenost klesá? O spokojenosti bankovních klientů jsme si povídali s Vladimírem Votápkem.

Doba čtení: 8 minut

Radomír Lapčík: Osobní bankovnictví je pro nás standard

Moravský Peněžní Ústav je známý vstřícnými sazbami vkladů, ale umí i další služby. Přinese nám budoucnost další novou banku?

Doba čtení: 9 minut

Petr Procházka: O pojištění během krize zájem neklesá, lidé se více zajímají o své zajištění

Ovlivnila finanční krize poptávku po pojištění nebo množství pojistných podvodů? Kdy je vhodné zřídit ten který druh pojištění a jak ovlivnil pojišťovnu vstup nového akcionáře? O pojištění jsme si povídali s Petrem Procházkou, ředitelem úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny.

Doba čtení: 8 minut

Petr Šimčák: Investor by potřeboval chránit před sebou samým

I pro investování platí zákon džungle. Slabí se stávají potravou pro ty silnější. V tom jsou investiční trhy nemilosrdné. V čem investoři chybují a jak by se naopak měli chovat? O investování jsme si povídali s Petrem Šimčákem.

Doba čtení: 13 minut

Provident Financial: Své klienty známe lépe než banky

Jak vysoký musí být úrok, aby byl označen za lichvu? Na to téma začínají probíhat politické diskuze a ve vzduchu visí otázka regulace. Nikomu se nelíbí vysoké úroky z půjček, ale možná že celý pohled na tuto problematiku není tak černobílý, jak vypadá. Samotná RPSN totiž nemusí mít vypovídající hodnotu pro srovnání. Nejen o lichvě jsme si povídali s představiteli společnosti Provident Financial.

Na osobní přístup klienti slyší, říká Leoš Pýtr, prezident Banco Popolare

Banco Popolare je v Česku malou a stále novou bankou, přesto věří, že se jí podaří zaujmout a získat nové zákazníky. Chce se zaměřit především na vybrané skupiny klientů, kterým by ráda nabídla služby s důrazem na osobní a flexibilní vztah. O aktuální nabídce i plánech do budoucna jsme si povídali s prezidentem banky Leošem Pýtrem.

Doba čtení: 10 minut

Růžová doba skončila, Češi se poprvé setkali se skutečnou krizí, říká ekonom České spořitelny

Přestože české domácnosti mají zkušenosti s krizí v 90. letech minulého století, zatím nikdy se občané nemuseli tak zásadně bát o ztrátu zaměstnání ve všech oborech podnikání i státní správy. A ti, co se chystají na dovolenou, jsou zklamáni z kurzů koruny. Kdy se současná situace zklidní? O aktuálním dění jsme si povídali s Martinem Lobotkou.

Doba čtení: 6 minut

Rozhovor s Volksbank CZ: S klienty si na škatule nehrajeme

Jaké novinky čekají klienty Volksbank a z čeho se odvíjí tvorba poplatků? Bude mít věrnostní program pro své klienty? Mají podnikatelé v současné době horší přístup k úvěrům? Podle čeho si Volksbank vybírá klienty a jak se jí daří přežít současné dění na finančních trzích?

Doba čtení: 13 minut

Investiční model „kup a drž“ během krize nefunguje

Je situace na finančních trzích opravdu vážná a nejistá, anebo jde spíše o chytrý tak bankéřů a obchodníků? Má smysl veřejnými prostředky dotovat chybná rozhodnutí soukromých firem? Jak lze v současné situaci bezpečně investovat? O aktuálním dění na českém a světovém finančním trhu ve vánočním období jsme si povídali s Josefem Stoulilem, analytikem společnosti Capital Partners.

26. 12. 2008 0:00
Doba čtení: 14 minut

Šéf Wűstenrotu: Neprodáváme produkty, ale řešení

Současný zájem o hypotéky a rozkvět stavebního spoření je důsledkem geniálního myšlení českého učence Járy Cimrmana. Z předsedy představenstva Wűstenrotu se totiž během rozhovoru vyklubal zkušený cimrmanolog. Vize šéfa Wüstenrotu jde přesto dál a podle jeho slov má řešení pro každého.

Doba čtení: 14 minut

Kde získat základní investiční vzdělání? V knihách...

Investovat není jen tak. Je dobré se předem dobře připravit. K tomu poslouží odborné semináře – a knihy. Knih je ovšem nepřeberné množství… A ne všechny za pozornost stojí. Jak se v investorské literatuře orientovat, radí v rozhovoru Petr Novotný, dramaturg a moderátor Investorského magazínu.

Doba čtení: 2 minuty

Roman Koděra: Futures na burze jsou krok správným směrem

Co zaručuje likviditu na pražské burze? Může jí konkurovat mimoburzovní trh? Investovat můžete v České republice, ale i do rychle se rozvíjejících trhů. Jak na to? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete v rozhovoru s Romanem Koděrou, vedoucím makléřem Patria Direct.

17. 10. 2006 0:00
Doba čtení: 11 minut

Mirek Topolánek: Zákaz švarcsystému omezuje podnikání

Rovná daň, daňové prázdniny pro živnostníky a výdajově náročné projekty - dálnice, důchodová reforma... a přitom chce ODS do 7 let vyrovnaný rozpočet. Jak toho hodlá dosáhnout? Proč chce ODS zrušit minimální mzdu? Tyto a mnohé další dotazy jsme položili předsedovi strany Mirku Topolánkovi.

Doba čtení: 6 minut

Ladislav Šustr: Bezdětné nediskriminujeme

Chtěli jsme vám zprostředkovat rozhovor s panem Kalouskem nebo panem Kasalem. Bohužel si v průběhu dvou měsíců nenašli 30 minut času na rozhovor. Na písemné dotazy směřované panu Kalouskovi jsme obdrželi odpovědi poslance Šustra, které vám nabízíme v nezkrácené podobě.

Doba čtení: 7 minut

Libor Vaníček: Nové investiční příležitosti přicházejí

Na budoucnost investování v České republice i na nové investiční příležitosti jsme se zeptali Libora Vaníčka, manažera podílových fondů a retailového bankovnictví ING Bank. Jakým způsobem by měli se svými prostředky naložit začínající investoři? A v jakém objemu se vyplatí investovat?

16. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 11 minut

Martin Bursík: Umíme snížit sociální pojištění

Strana zelených nemá v současné době žádného zástupce na půdě Poslanecké sněmovny. Průzkumy veřejného mínění však signalizují, že by tomu mohlo být v příštím volebním období jinak. Proto jsme lídrovi strany Martinu Bursíkovi položili několik otázek...

11. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 9 minut

Jiří Paroubek: Vytváříme prostředí příznivé pro růst

ČSSD je v současnosti nejsilnější vládní stranou. Podle předvolebních preferencích bude i v příštím volebním období hrát významnou roli. Proto jsme se zeptali Jiřího Paroubka, premiéra a místopředsedy ČSSD, na sporné body volebního programu a jeho dopad na ekonomiku v případě realizace.

Doba čtení: 11 minut

Jiří Dolejš: Kapitalismus není konec dějin

KSČM je třetí nejsilnější stranou. Preference naznačují, že bude úspěšná i v dalších volbách. Proto jsme se zeptali Jiřího Dolejše, poslance a místopředsedy ÚV KSČM, na sporné body volebního programu a dopadu jeho případné realizace na ekonomiku: Důchodová reforma, veřejný zájem, podpora...

Doba čtení: 14 minut

Luboš Louda: "Pokusy o prolomení bezpečnosti byly neúspěšné"

Největší internetbanking. Nejvíce spokojených i nespokojených klientů. Nejzabezpečenější i nejméně zabezpečené internetové bankovnictví. Takový je Servis 24 Internetbanking. O rizicích internetového bankovnictví, o chybách v aplikaci i o dalším vývoji si povídáme se šéfem jeho rozvoje.

Doba čtení: 10 minut

Jiřina Musílková: "Rath ohrožuje české zdravotnictví!"

Co bylo příčinou uvalení nucené správy na VZP, když zaznamenala příliv pojištěnců? Proč nový ředitel VZP Daniel Čekal nemluví pravdu? Ohrozí Rathova politika dostupnost zdravotní péče? Na tyto a mnohé další otázky naleznete odpovědi v rozhovoru s Jiřinou Musílkovou, odvolanou ředitelkou VZP.

Doba čtení: 17 minut