Seriál Rozhovory

Rozhovory s osobnostmi ze světa financí.

Pět nepříjemných otázek pro šéfa Lišky

Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Vladimírovi Staňurovi, předsedovi představenstva Českomoravské stavební spořitelny, otázky, které trápí klienty stavebních spořitelen.

5 nepříjemných otázek pro šéfa Buřinky

Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Jiřímu Plíškovi, předsedovi představenstva Stavební spořitelny České spořitelny, otázky, které trápí klienty stavebních spořitelen.

5 nepříjemných otázek pro šéfa stavební spořitelny Wüstenrot

Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Larsi Kohlerovi otázky, které trápí mnoho klientů stavebních spořitelen.

5 nepříjemných otázek pro šéfa RSTS

Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Janu Jeníčkovi, předsedovi představenstva Raiffeisen stavební spořitelny, otázky, které trápí klienty stavebních spořitelen.

5 nepříjemných otázek pro šéfa Modré pyramidy

Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Davidovi Formánkovi otázky, které trápí klienty stavebních spořitelen.

Jiří Šedivý, AČSS: stavební spoření změnami nešokuje

Obyčejné stavební spoření je tu pro miliony obyčejných lidi, což irituje rádoby chytráky, kteří chtějí vydělávat velké peníze, a pokud možno hned. (ROZHOVOR)

Jan Sadil, Hypoteční banka: úroková sazba není všechno

Jen podle úrokové sazby se hypotéka vybírat nedá. Důležité jsou i další faktory.

Řehák, DIRECT pojišťovna: Nečekejte od nás, že budeme nejlevnější

Současnou situaci na trhu povinného ručení vidí jako příležitost pro pojišťovny, které umí posuzovat a řídit rizika. Je zde podle něj možné a žádoucí čekat dlouhodobý růst pojistného.

Napodobením biometrických údajů můžete přijít o identitu (ROZHOVOR)

Biometrické pasy, biometrické podpisy, místo hesla odemykáme mobil přiložením prstu… Máme se biometrie bát, anebo jí můžeme věřit? Povídali jsme si s Romanem Cinkaisem z Wincor Nixdorf.

Maria Gracheva, Yandex.Money: Nejsme jen banka, jsme ekosystém služeb

Všude nejsou banky tak pružné jako v Česku. Poté nastupují platební systémy, které je umí nahradit a nabídnout ještě víc. Yandex.Money je v Rusku tím největším.

Investiční životní pojištění prožívá soumrak své existence (ROZHOVOR)

Na kolik byste se měli pojistit a kdy životní pojištění nepotřebujete vůbec? Přežije vůbec investiční životní pojištění?

Pokluda, mBank: Zisk není sprosté slovo, je základem podnikání

Proč chce mBank 30 korun za převod v rámci banky, vyplatí se jí bonusy za doporučení a co chystá za novinky? To a více v rozhovoru s Michalem Pokludou.

Vosála: 100% bezpečnost na internetu asi neexistuje

Jaké fígle dnes útočníci na internetu využívají nejčastěji? Jak maximalizovat ochranu a co z hlediska bezpečnosti zanedbává nejčastěji? To a více v rozhovoru s bezpečnostním expertem z ČSOB.

ERÚ: Zvýší se vám platba za elektřinu? Napište nám

Model nové tarifní struktury změní podobu, ale konzultační proces pořád běží. Co byste měli Energetickému regulačnímu úřadu psát?

Orság: Energetické firmy se bojí fotovoltaické konkurence

Mají argumenty pro vznik nových tarifů elektřiny hlavu a patu? O tom jsme si povídali s Radkem Orságem, který se dlouhodobě pohybuje v oblasti energetiky.

Marcel Gajdoš, Visa Europe: Karta je nejbezpečnější způsob placení

O spojení s Visa Inc. O nových technologiích, o regulaci. O budoucnosti platebních karet. Povídali jsme si s šéfem Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Petr Němec: Politici strkají hlavu do písku před neplatnými exekucemi

V Čechách podle něj probíhá 200 000 neplatně vedených exekucí. Za skandální považuje hlavně to, jak se k problému staví politici. Povídali jsme si s advokátem Petrem Němcem.

Privatbanka: Neženeme se za dvojcifernými čísly

Klasické takzvané švýcarské bankovnictví s bankovním tajemstvím je historií. V Česku si navíc mnohé západní banky nabily ústa, protože Čechy podcenily. O privátním bankovnictví jsme si povídali s šéfem Privatbanky v ČR Radovanem Jakubčíkem.

Kovanda: Pohonné hmoty a elektronika podraží (ROZHOVOR)

Měli byste s výměnou valut čekat na poslední chvíli, nebo je raději koupit nyní? Nejen o tom jsme si povídali s analytikem Lukášem Kovandou.

Pojistný podvod za desítky milionů. Pomáhali poradci i lékaři

Policie vyšetřuje jeden z největších pojistných podvodů. Pojišťovny o peníze obírali nejen jejich klienti, ale i poradci a lékaři. (ROZHOVOR)

Zákon o restitucích vás může připravit o náhradu za dům

Zákon, který upravuje pravidla vracení majetků církvi, nepamatuje na současné uživatele nemovitostí. Ti by mohli přijít o majetek bez nároku na odškodnění.

Jan Denemark: Spíše jde postavit banku znovu než ji předělat

Nezdařený pokus tuzemské Raiffeisenbank nahradit jádrové bankovní systémy za chodu vedl k odpisu půldruhé miliardy. Za to by se dalo postavit několik moderních bank „na zelené louce“.

Žádná zkouška ani certifikát samy o sobě dobrého poradce neudělají (ROZHOVOR)

Co mohou finanční poradci udělat pro zlepšení své image? O finančním poradenství a chystaných změnách jsme si povídali s Jiřím Šindelářem, výkonným ředitelem Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF).

Visa Europe: Dostaneme karty všude, lidé nebudou hotovost potřebovat

Regulace mezibankovních karetních poplatků bude znamenat konec finančních bonusů za používání platebních karet. Ani karty už nebudou „zadarmo“. Na druhé straně s kartou zaplatíte na poštách i úřadech.

Adam Lessing, Fidelity: I s malými investicemi dosáhnete na velké částky

Zapomeňte na vysoký důchodový příjem od státu. Je nutné přijmout odpovědnost za své investice a to nejlépe tím, že začnete šetřit co nejdříve.

Friedrich Strasser, Bank Gutmann: Nerovnost v příjmech roste kvůli daním a investování

Jaké jsou výhody Bank Gutmann oproti jiným bankám? Jsou akcie předražené? A proč nerovnost v příjmech neustále roste? Odpovídal partner Bank Gutmann Friedrich Strasser.

Barta, ČSOB: Lidé budou možná investovat i bitcoiny (ROZHOVOR)

Některá rozhodnutí centrálních bank jsou pro veřejnost nepochopitelná, mají však smysl. Je pražská burza pro investory bezpečná? Proč (ne)investovat v Rusku a kde lze nejvíce vydělat?

Lucie Urválková, UNIQA: Češi si stále pojišťují spíše majetek než život

Jak se UNIQA pojišťovně daří na českém trhu? Proč rostou ceny povinného ručení a pojišťovny nepracují s malusy? Povídali jsme si s Lucií Urválkovou, finanční ředitelkou UNIQA pojišťovny.

Tomáš Tichota, UniCredit Bank: Chtěli jsme, aby U konto byl odvaz

Proč UniCredit Bank inovovala běžný účet? Nepoklesnou ji kvůli tomu bankovní poplatky? Zeptali jsme se Tomáše Tichoty, ředitele Strategie a rozvoje obchodních oblastí UniCredit Bank.

Anton Shesterikov, Leadsor: Když nebudou rychlé půjčky legální, lidé pro ně půjdou na „černý trh“

Půjčky před výplatou, rychlé peníze a rychlé půjčky. S Antonem Shesterikovem, který v oboru působí, jsme si povídali o půjčkách „eticky na hraně“, českých a ruských bankách a o problémech online prodeje.