Česká spořitelna letos v květnu spustí kampaň k novému internetovému bankovnictví. Má s ním velké plány, ke kterým má pomoci i takzvané otevřené bankovnictví. Klientům slibuje, že z jednoho místa získají totální přehled nad svými financemi a z toho plynoucí úspory.
Jiří Hovorka
Pokud někdo má peníze navíc, které může ztratit, tak bych se jejich investici do virtuálních měn nebránil. Je to extrémně rizikové, ale s výrazným růstovým potenciálem, říká v rozhovoru ekonom Jaroslav Brychta.
Proč bylo nutné omezit některým klientům počet výběrů z cizích bankomatů nebo zpoplatnit dotaz na zůstatek? Jaké služby se chystá banka zlepšovat a na jaké nové produkty se můžeme těšit? To a více v rozhovoru s Jakubem Pavlem z Equa bank.
Gabriela Hájková
Jak funguje systém, který zajišťuje, že při krachu banky nepřijdete o své peníze? Které vklady nejsou pojištěné a bylo by v systému dost peněz, kdyby krachovaly velké banky? To a více v rozhovoru s ředitelkou Garančního systému finančního trhu.
Poradí si už dnešní bankovní klienti se vším přes internet, nebo pro ně zůstává důležitý osobní kontakt na pobočce? Využívají bezkontaktní výběry, nebo se bojí u bankomatů „pípnout“? To a více v rozhovoru s ředitelem marketingu Air Bank.
Páté největší bance v ČR v posledních letech přibývá sto tisíc klientů ročně. Největším zdrojem je trojice největších bank, od kterých přechází nespokojení klienti hledající levnější alternativu.
Leckdo by si mohl myslet, že se zavedením regulace předplacených karet a nutností ověřování postupně zájem o ně upadne. Opak je ale pravdou. Předplacené karty našly nové varianty využití a jejich podíl na trhu tak může naopak stoupat.
Veronika Doskočilová
Pojistné podmínky čte před cestou do zahraničí málokdo. Často přitom neznalost smlouvy vede k tomu, že jsou Češi při pojistné události rozčarováni tím, že nic nedostanou.
Je dovoleno při invalidním důchodu pracovat? A jak to, že může mít osoba s invalidním důchodem 2. stupně nižší dávku než ta, která je klasifikovaná stupněm prvním? S Janou Buraňovou jsme si povídali o invalidních důchodech.
Zlí jazykové tomu říkají „estonský Uber“. Mobilní aplikace Taxify, která propojuje cestující a řidiče, je trnem v oku tradičním dopravcům. S šéfem Taxify pro Českou republiku jsme si povídali o jeho pohledu na předběžné opatření soudu a o tom, co Taxify je a není.
Dalibor Z. Chvátal
O superhrubé mzdě, o sociálních dávkách, o půjčkách pro chudé rodiny i o drogách. S předsedou TOP 09 jsme si povídali o jeho pohledu na různá prohlášení stran, které mají stejný cíl – aby se nám žilo lépe. Jenže sliby zarmoutit nelze a často již schválené zákony jiná vládnoucí strana zase zruší.
Dobré cestovní pojištění se odvíjí od toho, kam cestujete a co na dovolené plánujete dělat. Jak si sjednat dobrou pojistku na cesty, která sedne vašim potřebám?
Názory klientů na přechod od Citibank k Raiffeisenbank byly smíšené. Vyzpovídali jsme proto Hanu Kovářovou, ředitelku marketingu a komunikace Raiffeisenbank, a ptali jsme se, co takový převod znamenal v praxi.
Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Vladimírovi Staňurovi, předsedovi představenstva Českomoravské stavební spořitelny, otázky, které trápí klienty stavebních spořitelen.
Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Jiřímu Plíškovi, předsedovi představenstva Stavební spořitelny České spořitelny, otázky, které trápí klienty stavebních spořitelen.
Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Larsi Kohlerovi otázky, které trápí mnoho klientů stavebních spořitelen.
Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Janu Jeníčkovi, předsedovi představenstva Raiffeisen stavební spořitelny, otázky, které trápí klienty stavebních spořitelen.
Stavební spoření nemá jen samá pozitiva. Položili jsme proto Davidovi Formánkovi otázky, které trápí klienty stavebních spořitelen.
Obyčejné stavební spoření je tu pro miliony obyčejných lidi, což irituje rádoby chytráky, kteří chtějí vydělávat velké peníze, a pokud možno hned. (ROZHOVOR)
Jen podle úrokové sazby se hypotéka vybírat nedá. Důležité jsou i další faktory.
Současnou situaci na trhu povinného ručení vidí jako příležitost pro pojišťovny, které umí posuzovat a řídit rizika. Je zde podle něj možné a žádoucí čekat dlouhodobý růst pojistného.
Biometrické pasy, biometrické podpisy, místo hesla odemykáme mobil přiložením prstu… Máme se biometrie bát, anebo jí můžeme věřit? Povídali jsme si s Romanem Cinkaisem z Wincor Nixdorf.
Všude nejsou banky tak pružné jako v Česku. Poté nastupují platební systémy, které je umí nahradit a nabídnout ještě víc. Yandex.Money je v Rusku tím největším.
Na kolik byste se měli pojistit a kdy životní pojištění nepotřebujete vůbec? Přežije vůbec investiční životní pojištění?
Proč chce mBank 30 korun za převod v rámci banky, vyplatí se jí bonusy za doporučení a co chystá za novinky? To a více v rozhovoru s Michalem Pokludou.
Jaké fígle dnes útočníci na internetu využívají nejčastěji? Jak maximalizovat ochranu a co z hlediska bezpečnosti zanedbává nejčastěji? To a více v rozhovoru s bezpečnostním expertem z ČSOB.
Model nové tarifní struktury změní podobu, ale konzultační proces pořád běží. Co byste měli Energetickému regulačnímu úřadu psát?
Mají argumenty pro vznik nových tarifů elektřiny hlavu a patu? O tom jsme si povídali s Radkem Orságem, který se dlouhodobě pohybuje v oblasti energetiky.
O spojení s Visa Inc. O nových technologiích, o regulaci. O budoucnosti platebních karet. Povídali jsme si s šéfem Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.
V Čechách podle něj probíhá 200 000 neplatně vedených exekucí. Za skandální považuje hlavně to, jak se k problému staví politici. Povídali jsme si s advokátem Petrem Němcem.