Hlavní navigace

odpovědnost

Platit škodu musíte i za zvíře, které není vaše

Není samozřejmostí, že za škodu způsobenou zvířetem nese odpovědnost pouze jeho majitel. Stačí, abyste ho měli v péči a zaplatíte i za to, co jste přímo nezavinili.

Doba čtení: 5 minut

Vyhýbání soudním obsílkám je ode dneška konec

Nevyzvedne-li si adresát úřední listinu, bude mu počínaje dneškem po uplynutí příslušné lhůty vhozena do schránky a považována za doručenou. Úřední zásilky budou nově také značeny zeleným pruhem. Platnost obálek s modrým a červeným označením…

1. 7. 2009 8:07

Soudní obsílce se už nevyhnete

Obálky s červeným či modrým pruhem obvykle nevěstily nic dobrého. Není proto divu, že si je adresáti často nevyzvedávali. Hra na mrtvého brouka však od prvního července skončila a úřední zásilka se po určité době bude považovat za doručenou.

Doba čtení: 4 minuty

Pojištění proti neschopnosti splácet: užitečná věc, nebo zbytečně vyhozené peníze?

Mít respekt z budoucího splácení závazků je na místě více než kdy jindy. Nepříjemnostem, které může způsobit nemoc nebo ztráta zaměstnání, se dá předejít pojištěním proti neschopnosti splácet. Pojistné podmínky ale často obsahují různý výluky, vzhledem k nimž se ve výsledku pojištění nemusí vyplatit.

Kolik zaplatíte protistraně, když prohrajete soudní spor?

Rizikem soudního sporu není jen samotný neúspěch ve věci, která je předmětem řízení, ale též případná povinnost nahradit druhé straně soudní výlohy. Kolik tedy zaplatíte, když prohrajete soudní spor?

Doba čtení: 5 minut

Na co si dát pozor při sjednávání spotřebitelského úvěru?

Spotřebitelský úvěr je v dnešní době velmi oblíbeným způsobem, jak zafinancovat některé ze svých nákupů. Jak zjistila Česká obchodní inspekce, polovina z kontrolovaných smluv k úvěrům, které poskytují nebankovní subjekty, neobsahuje zákonem stanovené náležitosti. Na co byste si měli při sjednávání úvěru dát největší pozor?

Doba čtení: 10 minut