Hlavní navigace

Ekologicky a společensky odpovědně podnikat chce 15 bank, podepsaly memorandum

Sdílet

Již 15 bank bere vážně svůj byznys s ohledem na tzv. udržitelné finance. K memorandu České bankovní asociace pro udržitelné finance se v dubnu nově přidala i Sberbank.

Smyslem závazku je, že se banky budou podílet na vytváření podnikatelského prostředí, které povede k udržitelnému a společensky odpovědnému rozvoji země. Principy, které jsou k dosažení tohoto cíle nezbytné, budou zohledněny i v činnostech banky.

Řadu ESG aktivit (Envirnoment, Social and Corporate Governance), které Memorandum zastřešuje, již aktivně realizujeme, zvláště v oblasti našeho podnikání směrem k životnímu prostředí. Sem patří důsledné třídění odpadů, postupný přechod flotily našich služebních vozů na elektrické či hybridní, plně elektronická vnitřní komunikace a archivace (tzv. Paperless office) či probíhající optimalizace našich prodejních míst. Jako první banka v Česku jsme si též nechali vypracovat uhlíkovou stopu. Za tyto aktivity obdržela Sberbank i ocenění druhá nejlepší GEEN Zelená banka, a to za šetrný vliv podnikání firmy na životní prostředí. Jako ekologická banka se profilujeme již od našeho vstupu na trh. Podporujeme rovněž ekologické projekty jako je program obnovy starých ovocných odrůd ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody, uvádí důvody připojení k Memorandu Dušan Baran, místopředseda představenstva a finanční ředitel Sberbank CZ. Nyní se chceme zaměřit na nové bankovní produkty a služby, které budou zvýhodňovat šetrné podnikání našich klientů k životnímu prostředí. Budeme postupovat v souladu se strategií skupiny Sberbank, která již zahájila plnou ESG transformaci, doplnil Baran.

Součástí závazku bank popsaného v Memorandu je připravenost bank spolupracovat s veřejnou správou v rámci řešení specifické situace ČR při spolufinancování projektů realizovaných za pomoci EU fondů. Banky jsou rovněž připraveny pomoci spolufinancovat ve spolupráci se státem strategické projekty co nejefektivnějším způsobem tak, aby jejich realizace co nejvíce přispěla k udržitelnému rozvoji země. Členské banky ČBA zároveň založily Komisi pro udržitelné finance, která se bude dlouhodobě zabývat tím, jak mohou banky konkrétně přispívat k vytvoření podmínek pro udržitelný rozvoj Česka.

Seznam bank, které podepsaly Memorandum ČBA pro udržitelné finance
Banka Datum podpisu
Air Bank 11. 3. 2021
Česká spořitelna 11. 3. 2021
ČMZRB 11. 3. 2021
ČSOB 11. 3. 2021
Hello bank! 11. 3. 2021
ING Bank 11. 3. 2021
Komerční banka 11. 3. 2021
MONETA Money Bank 11. 3. 2021
Raiffeisenbank 11. 3. 2021
UniCredit Bank 11. 3. 2021
Deurtsche Bank 19. 3. 2021
Equa bank 19. 3. 2021
mBank 19. 3. 2021
Stavební spořitelna České spořitelny 23. 3. 2021
Sberbank 19. 4. 2021
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).