Hlavní navigace

Daňové formuláře

Daňové formuláře (daň z příjmů, zdravotní pojištění, sociální pojištění, silniční daň, DPH a další) najdete u nás na Měšec.cz na jednom místě. Stačí přejít do našeho daňového portálu.

Prošvihli jste lhůtu pro daně? Ještě máte čas vyhnout se pokutě

Lhůta pro podání daňového přiznání v pondělí vypršela. Pokud jste ji promeškali, ještě máte několik dnů na to, abyste se vyhnuli pokutě. Daňové přiznání ale musíte finančnímu úřadu doručit do 8.4., a to bezpodmínečně.

Podáváte daňové přiznání na poslední chvíli? Tohle nesmíte zapomenout

Daňové přiznání doposud odevzdalo něco přes polovinu OSVČ. Pokud ho tedy nemáte vyplněné, nejste zdaleka sami. Přinášíme souhrn všeho, co budete potřebovat, pokud také vyplňujete přiznání na poslední chvíli.

Doba čtení: 5 minut

Daně 2019: Do kdy a jak musíte zaplatit daň příjmů a přehledy (TERMÍNY)

Jaké jsou termíny a lhůty pro podání daňového přiznání a přehledů na sociální a zdravotní pojištění? Jaké jsou sankce, když termín prošvihnete? A co dělat, když se jen spletete?

Doba čtení: 3 minuty

Daňové přiznání lze podat i elektronicky. Finanční správa radí, jak na to

Ti, co mají zřízenou datovou schránku nebo zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, mají povinnost podat daňové přiznání elektronicky. Tuto variantu ale mohou využít i ti, kteří tuto povinnost nemají. „Finanční správa…

13. 3. 2019 8:29

Jak vyplnit Přehled o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu?

UVNITŘ TEXTU PŘÍKLAD. Daňové přiznání už máte a bojujete s vyplněním přehledu pro zdravotní pojišťovnu? Přinášíme návod krok za krokem, jak přehledy vyplnit.

Nepodali jste daňové přiznání? Stihnete to i po termínu a bez pokuty

Daňové přiznání ještě můžete podat bez toho, abyste dostali pokutu. Někdy se vám to dokonce vyplatí a vrátí vám část už zaplacených daní. Přinášíme informace, kdy je pro vás vyplnění tiskopisu výhodné.

Na co se zaměří finanční úřad ve vašem daňovém přiznání a jak předejít problémům?

Připravili jsme pro vás soubor nejčastějších chyb, které finanční úřady evidují při kontrole daňových přiznání. Projděte si, jestli děláte vše správně.

Daňové formuláře 2018 ke stažení a daňová poradna

Daň z nemovitých věcí (nemovitostí), daň z příjmů fyzických osob, silniční daň, DPH, přehled příjmů a výdajů – všechno máme a další budou přibývat. Již dnes můžete stahovat formuláře. Potřebujete radu? Máme pro vás daňového poradce.

Doba čtení: 2 minuty

I letos můžete využít zjednodušený formulář daňového přiznání. Za určitých podmínek

Stejně jako v roce 2017, i letos můžete využít k přiznání k dani z příjmu fyzických osob zjednodušený formulář. Podmínkou je, že za rok 2017 zdaňujete pouze příjmy ze závislé činnosti. Typicky se tak jedná o zaměstnance. Zjednodušený formulář je…

9. 1. 2018 10:29

Daňové formuláře 2017 ke stažení

Daň z nemovitých věcí (nemovitostí), daň z příjmů fyzických osob, silniční daň, DPH, přehled příjmů a výdajů – všechno máme a další budou přibývat. Již dnes můžete stahovat.

Doba čtení: 2 minuty