Hlavní navigace

Daňové formuláře 2017 ke stažení

9. 1. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Daň z nemovitých věcí (nemovitostí), daň z příjmů fyzických osob, silniční daň, DPH, přehled příjmů a výdajů – všechno máme a další budou přibývat. Již dnes můžete stahovat.

I v roce 2017 vás server Měšec.cz bude provázet daněmi. Pokud jste nedočkaví a chcete nebo musíte co nejdříve splnit své daňové povinnosti, nemusíte na nic čekat a můžete využít náš daňový servis.

Daňové formuláře

Na Měšci najdete všechny dostupné typy daňových formulářů. Můžete použít pět typů formulářů:

  1. značkové formuláře Měšce v Excelu od daňověporadenské společnosti Aspekt HM,
  2. offline formuláře k tisku a ručnímu vyplnění,
  3. chytrá PDF k vyplnění na počítači,
  4. online formulář EPO pro online podání daňového přiznání přes web Finanční správy.

Interaktivní formuláře, Excel a chytrá PDF

Finanční správa České republiky pravidelně připravuje formuláře ve formě chytrých PDF. Ke dni publikace článku chytrá PDF od Finanční správy zatím nejsou k dispozici, ale jakmile je Finanční správa uvolní, obratem je připravíme. Sledujte Měšec.

Podobně máme pro vás připravené formuláře od zdravotních pojišťoven a České správy sociálního zabezpečení. Některé zdravotní pojišťovny ještě své formuláře nezveřejnily, proto je za vás opět pohlídáme, až tak učiní.

Jakmile budou k dispozici formuláře v Excelu od společnosti ASPEKT HM, která je pro nás vyrábí, najdete je v přehledu daňových formulářů v odkazech v boxu.

Pokud jste nedočkaví, můžete využít online přiznání pomocí online formulářů EPO pro online podání daňového přiznání přes web Finanční správy. Ty jsou již funkční a kromě elektronického podání si je samozřejmě můžete vytisknout v PDF. Všechny odkazy na správné EPO formuláře najdete v souhrnné sekci Daňové formuláře ke stažení – komplet.

Vyberte si formulář i formu, která vám vyhovuje nejvíce, a usnadněte si daňové povinnosti.

Daňové kalkulačky

Vyplnit daňový formulář je věc jedna, ale napsat do něj správná data už legrace není. Pomohou vám k tomu naše daňové kalkulačky.

skoleni_4_3

Kalkulačka daně z nemovitých věcí (původně daň z nemovitostí)

Daňová kalkulačka pro zaměstnance a OSVČ

Výpočet daně z příjmů fyzických osob, sociálního a zdravotního pojištění včetně doplatků.

Průvodce daněmi

Daňová poradna

Potřebujete poradit s daňovým přiznáním? V daňové poradně vám odpovídá Jan Molín, daňový poradce a partner poradenské společnosti MIVO, s.r.o., která poskytuje služby v oblastech vedení účetnictví, vedení mzdové a personální evidence a daňového poradenství.

Jan Molín zároveň přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze na katedře finančního účetnictví a auditingu (Fakulta financí a účetnictví) a je zkušebním komisařem Komory daňových poradců České republiky pro kvalifikační zkoušky nových daňových poradců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).