Hlavní navigace

Názor k článku Neodhlásila si trvalý pobyt v prodaném domě, zaplatí pokutu přes milion od Jarmila - Před dvěma roky to bylo ještě jednoduché. Dneska...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 14. 11. 2018 8:48

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Před dvěma roky to bylo ještě jednoduché. Dneska se ale úřady brání, protože osob, které měly trvalé bydliště na úřadu, rychle přibývalo. Já podobnou proceduru absolvovala před měsícem. Expřítel se odstěhoval před více než 5 roky a ani jedna z majitelek bytů, kde bydlel, mu nedala souhlas s přihlášením k trvalému pobytu. Nebydlel tam ovšem jako nájemník, ale jako přítel. Několik měsíců bydlel i v nájmu, ale měl v nájemní smlouvě vysloveně napsáno, že majitelka bytu zásadně nesouhlasí s trvalým pobytem, pokud by se přihlásil k trvalému pobytu na této adrese, byl to důvod k okamžitému ukončení nájemního vztahu. Úřad po mně chtěl čestné prohlášení minimálně dvou svědků a adresu, kde dotyčný bydlí (neznám, mám jen číslo telefonu). Nájemní smlouvu jsme neměli. Procedura trvala asi 6 týdnů, ale protože současná přítelkyně tohoto pána nedala souhlas k trvalému pobytu ve svém bytě, má dneska trvalý pobyt na Obecním úřadě. Od úřednic na úřadě ale vím, že trvalý pobyt na úřadě je poslední možnost, že se to snaží maximálně omezovat a hledat jiné řešení.
    Odhlášení z trvalého pobytu je sice ne zrovna příjemná procedura, ale není to nic nepřekonatelného. Abslvovala jsem totéž ještě před r. 1989 (exmanžel), ale tam to byl daleko větší opruz a řešení se táhlo několik let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).