Hlavní navigace

Daňové formuláře 2020 ke stažení a daňová poradna

7. 1. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Daň z nemovitých věcí (nemovitostí), daň z příjmů fyzických osob, silniční daň, DPH, přehled příjmů a výdajů – všechno máme a další budou přibývat. Již dnes můžete stahovat formuláře, nebo je vyplnit online. Potřebujete radu? Máme pro vás daňového poradce.

Nadále vás server Měšec.cz bude v roce 2020 provázet daněmi. Pokud jste nedočkaví a chcete nebo musíte co nejdříve splnit své daňové povinnosti, nemusíte na nic čekat a můžete využít náš daňový servis.

Na Měšci najdete všechny dostupné typy daňových formulářů. Můžete použít pět typů formulářů:

  1. značkové formuláře Business Center (součást našeho vydavatelství) v Excelu od daňověporadenské společnosti ASPEKT HM,
  2. offline formuláře v PDF k tisku a ručnímu vyplnění,
  3. chytrá PDF k vyplnění na počítači,
  4. online formulář EPO pro online podání daňového přiznání přes web Finanční správy.

Interaktivní formuláře, Excel a chytrá PDF

Finanční správa České republiky pravidelně připravuje formuláře ve formě chytrých PDF, již nyní jsou k dispozici a můžete je využít.

Podobně máme pro vás připravené formuláře od zdravotních pojišťoven a České správy sociálního zabezpečení.

Jakmile budou k dispozici všechny formuláře v Excelu od společnosti ASPEKT HM, která je pro nás vyrábí, najdete je v přehledu daňových formulářů v odkazech v boxu.

Anketa

Využili jste některý z našich daňových formulářů?

Pokud jste nedočkaví, můžete využít online přiznání pomocí online formulářů EPO pro online podání daňového přiznání přes web Finanční správy. Ty jsou již funkční a kromě elektronického podání si je samozřejmě můžete vytisknout v PDF. Všechny odkazy na správné EPO formuláře najdete v souhrnné sekci Daňové formuláře ke stažení – komplet.

Vyberte si formulář i formu, která vám vyhovuje nejvíce, a usnadněte si daňové povinnosti.

Daňové kalkulačky

Vyplnit daňový formulář je věc jedna, ale napsat do něj správná data už legrace není. Pomohou vám k tomu naše daňové kalkulačky.

FIN21

Kalkulačka daně z nemovitých věcí (původně daň z nemovitostí)

Daňová kalkulačka pro zaměstnance a OSVČ

Výpočet daně z příjmů fyzických osob, sociálního a zdravotního pojištění včetně doplatků.

Průvodce daněmi

Daňová poradna

Potřebujete poradit s daňovým přiznáním? V daňové poradně vám odpovídá Jan Molín, daňový poradce a partner poradenské společnosti MIVO, s.r.o., která poskytuje služby v oblastech vedení účetnictví, vedení mzdové a personální evidence a daňového poradenství.

A dále Tereza Tirolová, která se specializuje na daně z příjmů fyzických i právnických osob a daň z přidané hodnoty, majetkové daně a mezinárodní daňové vztahy. 

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).