Hlavní navigace

Články související se subjektem BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s.

Novinky v dubnu: pošta přes Zásilkovnu, levnější hypotéky a okamžité platby

Zásilkovna přišla s novým produktem a někdy se vám vyplatí poslat balík přes ni než jít na poštu. Rekola spustila provoz v Kladně a Prahu dobývají další carsharingové společnosti. V dubnu se toho ale stalo mnohem víc. Banky zavádějí okamžité platby, zlevňují hypotéky a přidávají multibanking.

Doba čtení: 30 minut

Novinky v říjnu: vyšší úrokové sazby, multibanking, ale i placení za benzín z auta mobilem

Hypotéky postupně zdražují. Čím dál více bank spouští multibanking. Pojišťovny vám už pojistí i třeba ojeté auto, abyste v případě totální škody měli peníze na nové. A za pohonné hmoty teď můžete platit i mobilem z auta. Podívejte se, co dalšího se stalo v říjnu.

9. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 26 minut

Jezdíte rádi na hory? Jestli jste moc vysoko, cestovní pojištění vám neplatí

Podmínky pojišťoven se často liší. Zatímco jedna vám uhradí náklady na horskou službu i pátrání, ať se zraníte kdekoli, jiná bude řešit, jestli jste zranění, jestli se nacházíte v nízké výšce nad mořem apod.

Doba čtení: 7 minut

Prodloužená záruka: výhodná investice, nebo vyhozené peníze?

Vyplatí se využít nabízené prodloužené záruky, nebo tím jenom dáváte vydělat obchodníkům a pojišťovnám? Velmi záleží na tom, jaké zboží chcete pojistit. Ceny pojištění se ale mohou lišit i o tisíce.

Doba čtení: 6 minut

Jak a u koho pojistit mobil?

Nehody se stávají dnes a denně. Zvláště, když se jedná o křehké elektronické přístroje, jako jsou mobilní telefony, které je jednoduché poškodit. Jak funguje jejich pojištění?

Doba čtení: 7 minut

Jak si u banky a nebanky sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění ke kartě, běžnému účtu, nebo „jen tak“. U kterých bank nemusíte mít sjednáno nic a stejně vám cestovní pojištění prodají?

25. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 10 minut

Cestovní pojištění k platebním kartám (PŘEHLED)

Cestovní pojištění si nemusíte vždy sjednávat samostatně ve chvíli, kdy se chystáte na dovolenou. Často jej můžete mít i jako součást platební karty. A nemusí být vůbec špatné.

Doba čtení: 20 minut

Kde se můžete pojistit proti terorismu?

Vycestujete do zahraničí a proti všem plánům zde proběhne teroristický útok. Které pojišťovny vám odmítnou plnit?

Doba čtení: 5 minut

Komu patří banky? Z padesátky společností je českých třetina

V Česku působí 46 bank a 11 družstevních záložen. Kód banky vlastní 50 subjektů, ale jen 45 z nich může používat platební styk přes ČNB. 15 z nich je českých.

Doba čtení: 7 minut

Kde pořídíte výhodnou hypotéku?

Úrokovým sazbám hypoték se zalíbilo na nízkých úrovních. Jaká je současná nabídka bank a čím je možné si úrok ještě snížit?

Doba čtení: 10 minut

Kolik zaplatíte za akční hypotéku z plakátu?

Kdo by nechtěl hypotéku s úrokem menším než tři procenta? Dostane ji ten, kdo si připlatí za pojištění, zlaté konto nebo má dostatek vlastních peněz.

Doba čtení: 6 minut

Banky se předhánějí s hypotékami pod 4 %, ale na jak dlouho?

Český trh zažívá módní přehlídku úrokových sazeb u hypoték, některé banky jdou s fixními sazbami i pod 4 %. Jaké akce nabízí trh v současnosti a na jakých úrovních najdou sazby své dno?

Doba čtení: 7 minut

Získejte další peníze k nemocenké, stačí dokoupit pojištění od banky

V nabídce některých bank lze najít pojištění měsíčních nákladů. Čekáte flexibilní produkt, který bude šitý na míru? Marně. Pojistné plnění je dáno paušálně a má omezení.

Doba čtení: 5 minut

Na Vánoce s úvěrem a beze strachu

Když dočasně chybějí peníze, můžete sáhnout po úvěrových nástrojích, ale vždy s rozumem.

Doba čtení: 6 minut

Ovlivňuje národnost náš postoj k osobním financím?

Němci jsou v oblasti financí hodně opatrní, zatímco Francouzi se nebojí užívat si života plnými doušky. Je to skutečně pravda? Jaký postoj k rodinným financím mají obyvatelé osmnácti zemí? A jak si v mezinárodním srovnání stojí Češi?

Doba čtení: 4 minuty

Nevymstí se nám přílišná chuť utrácet?

České domácnosti mají velkou chuť utrácet a s úsporami si hlavu moc nelámou. Nelze se tedy divit, že jejich zadluženost stoupá. Nákupní horečku brzdí jedině to, že na utrácení nemají dost prostředků. Jenže vzít si úvěr je dnes přeci tak snadné! S jeho splácením už to bývá horší...

Doba čtení: 4 minuty

Inflace klesá. A co úrokové sazby hypoték?

Na oznámení lednové inflace a ponechání základní úrokové sazby ČNB na 2,5 % reagovaly některé banky snížením úrokových sazeb komerčních hypoték, některé to mají teprve v plánu a některé ne. Kolik tedy zaplatíte za hypotéku u jednotlivých bank, když nám ta ekonomika tak šlape?

Doba čtení: 6 minut

Zadlužování domácností: Zvykejme si!

Zadlužování je v České republice poměrně nový fenomén. Rychlost růstu půjčených prostředků se zdá být nebezpečná - pro domácnosti i pro ekonomiku. Je tomu skutečně tak? Kde jsou největší úskalí rostoucích dluhů? Úrokové sazby jsou vysoké... ale jde to i jinak - půjčka za 8 % vč. nákladů!

Doba čtení: 7 minut

Pojistné plnění? Až po pěti měsících

Přes milion klientů má v ČR pojištění schopnosti splácet. Málokterý z klientů však zná podmínky, za kterých mu pojišťovna poskytne plnění v případě, že ztratí zaměstnání nebo se stane práce neschopným. Jaké jsou pojistné podmínky a jaké jsou lhůty pro vyplacení pojistného?

Doba čtení: 5 minut

Kde vám pojistí ztrátu zaměstnání?

Nejčastějším důvodem, proč lidé nesplácejí své dluhy, je ztráta zaměstnání. Ta se dá ovšem pojistit. Ne každá banka však pojištění klientovi nabídne a ne ke každé půjčce. Překvapivě pouze dvě banky ho nabízí k hypotékám. Kolik takové pojištění stojí a jak se platí?

Doba čtení: 4 minuty

Jsou půjčky po telefonu výhodné?

Dočasný nedostatek hotovosti lze řešit mnoha různými způsoby. Jedním z nich je hotovostní půjčka po telefonu. Podle reklamy je to řešení pohodlné, rychlé a výhodné. Ve skutečnosti ale vše může být docela jinak. Jaké jsou telefonní půjčky Cetelem ČR, Cofidis a Home Credit?

Doba čtení: 11 minut

Životní pojištění: I při spoření stavebního spoření

Rizikové životní pojištění kryje rizika smrti. Pokud přežijete, nedostanete nic. Pokud máte smůlu, alespoň zabezpečíte pozůstalé. Kromě „klasického“ rizikového pojištění sjednaného s pojišťovnou ho můžete nejčastěji sjednat k úvěru… a nyní nově i ke spoření stavebního spoření.

Doba čtení: 4 minuty

Zadlužujeme se bez pojištění

České domácnosti nepřestaly s rychlým přijímáním úvěrů ani v loňském roce. Je to dáno i tím, že k nim mají v porovnání se zahraničím nadprůměrně vřelý přístup a nákup na dluh jim zkrátka nevadí. Rizik si jsou dobře vědomy, nicméně svou platební schopnost si pojišťuje jen malá část z nich.

29. 3. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty