Hlavní navigace

Články v sekci Účty a platby

Gabriela Pithartová, Hello bank! „Lidé si potřebují na banku sáhnout, i když je digitální“

Digitální banka s pobočkami. Neobvyklé slovní spojení ukazuje, že bez poboček to (alespoň v Česku) zatím nejde. V rozhovoru s šéfkou marketingu Hello bank! jsme si povídali o tom, co banka pro klienty chystá, jaké hledá zákazníky, kdy nabídne své první bankomaty nebo o tom, co se stane s benefity u kreditních karet.

Dalibor Z. Chvátal

11. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 8 minut

Kde nakoupit chorvatské kuny na dovolenou? Do směnárny hned nechoďte

Porovnali jsme kurzy kuny a eura v bankách a směnárnách, připočetli poplatky a výsledek je jasný. Jestli máte v dosahu Banku CREDITAS, zajděte pro kuny tam. Eura se vyplatí nakoupit na pumpách ONO.

Jiří Hovorka

8. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Do Česka dorazily platební karty ze zlata. Do bankomatu je ale raději nedávejte

Zlatá karta, platinová karta, diamantová karta. Jsou to jen názvy karet a výjimečnost podtrhuje barva plastu. Jenže do Česka už dorazila platební karta, která je skutečně ze zlata a můžete ji používat k placení. Ale raději jen k placení.

Dalibor Z. Chvátal

7. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Přizpůsobivý jako Rotschild. Příběhy bank, které se ocitly ve víru politických událostí

Banky a bankéři ovlivňují svými rozhodnutími ekonomiku každého státu a tím rovněž vykonávají jistý vliv na politiku. Některé politické události ovšem „semelou“ nebo ovlivní i banky a jejich činnost. S několika takovými případy vás v tomto článku seznámím.

Zbyněk Kalabis

6. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Cesta ke snadnější správě peněz drhne. Banky se přenosům dat z účtů otevírají pomalu

Na konferenci Otevřené cesty hledali experti odpovědi na otázky spojené se směrnicí PSD2. Podle nich se bankovnictví otevře již brzy a pomůže lidem se správou financí.

Jiří Hovorka

4. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nejen ztrátu, i zadržení platební karty bankomatem musíte ihned hlásit bance

Při zadržení karty bankomatem musíte postupovat jako při její ztrátě – bez zbytečného odkladu, tedy neprodleně, okamžitě hlásit bance její ztrátu. Jinak vám neručí za vykradení účtu.

Richard W. Fetter

4. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Novinky v květnu: více bezkontaktních bankomatů, překlenovací úvěr i bez nemovitosti

Banky instalují další bezkontaktní bankomaty, pojišťovny spouštějí nová pojištění a některé půjčky dostanete i bez toho, abyste měli dopředu vybranou nemovitost, kterou chcete financovat. Podívejte se na další finanční novinky za květen 2018.

Veronika Doskočilová

1. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 17 minut

Jak správně vybírat kryptoměny?

V roce 2017 byla média plná zpráv o bezprecedentním zhodnocení kryptoměn a každému muselo být jasné, že se jedná o bublinu; přesto jsem se rozhodl také něco vsadit v tomto blockchainovém kasinu, což se ukázalo být složitější, než jsem si myslel.

Marek Trnka

1. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Od delfínů k Batmanovi. Projděte si nejzajímavější platební karty z Česka

Banky v Česku vydávají karty už 30 let. Vybrali jsme spolu s nimi ty nejoriginálnější. Najdete na nich superhrdiny, ryby, ale i originální ilustrace. V galerii máme i karty, které drží historické primáty.

Jiří Hovorka

31. 5. 2018 0:00
Doba čtení: do minuty

George startuje naostro. Spořitelna spouští nové bankovnictví pro 1,5 milionu lidí

Po více jak patnácti letech končí Česká spořitelna se Servisem 24. Za něj přichází George, který zástupci spořitelny uvádějí jako příchod bankovnictví budoucnosti. Zjistili jsme, co umí.

Jiří Hovorka

25. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Tajné sňatky či krvavá odplata. I takové jsou příběhy ze života bankéřů

Také bankéři jsou jenom lidé se všemi svými přednostmi i slabostmi. Zavedeme vás do soukromého života několika historických postav v naději, že vás jejich osudy pobaví, nebo dokonce poučí.

Zbyněk Kalabis

23. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Kdo vám umožní ovládat účty dalších bank z jednoho internetbankingu?

Směrnice PSD II přinesla řadu nových možností. Banky otevírají svá API rozhraní a zpřístupňují aplikacím mnoho informací. Novinkou jsou ale i možnosti ovládat z internetového bankovnictví jedné banky účty u několika dalších. Co teď banky umí a co se chystá?

Veronika Doskočilová

22. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 8 minut

Plastové platební karty to mají spočítané. Před námi je doba digitální

Doba se zrychluje a digitalizuje. Počítače nevymřou, ale mnoho lidí používá hlavně mobil. Má v něm „všechno“, nakupuje s ním a také s jeho pomocí platí. Hotovosti lze dát sbohem i ve firmách a ušetřený čas a peníze věnovat rozvoji byznysu. Jen ale pokud vám vaše plány nepokazí virus. A tím může být i člověk.

Redakce

21. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Produktové novinky za duben 2018: startuje multibanking a zdraží elektřina

Přinášíme vám souhrn finančních novinek na duben 2018. Některé banky začínají spouštět multibanking. Další umožňují klientům komunikaci i přes WhatsApp a další aplikace a na mytí auta na benzínové stanici se můžete objednat. Jaké další novinky se staly v dubnu?

Veronika Doskočilová

14. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 11 minut

Bankovní zajímavosti: Zlato v bankách nenese žádné výnosy

Kde vznikly nejstarší papírové peníze a za co dostal obchodní bankéř Nobelovu cenu? Věděli jste, že více než 1500 let bylo základním měnových kovem stříbro? Zlaté a měděné mince plnily pouze doplňující úlohu. Zajímavosti z bankovního světa.

Zbyněk Kalabis

4. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Na kole (nejen) do práce. Za půjčení kola nemusíte nic platit

V Česku se se sdílenými bicykly svezete v sedmi městech za velmi levné peníze, nebo i bez poplatku. Na západ od nás a v Asii jsou sdílená kola velmi oblíbená, ale s nimi přicházejí i velké problémy: je jich moc a vyvstává problém, kam s nimi.

Dalibor Z. Chvátal

30. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 8 minut

Bezkontaktní karty snížily používání hotovosti. Češi rychlé platby milují

Celkový objem utracených peněz přes karty za posledních pět let vzrostl téměř dvojnásobně na 540 miliard korun za rok 2017. Prošli jsme novou statistiku a vybrali to nejzajímavější.

Jiří Hovorka

26. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak vypadaly bankovky za první republiky nebo za protektorátu? (Fotogalerie)

Někteří ještě pamatují papírové padesátikoruny a dvacetikoruny. Viděli jste ale někdy, jak vypadaly bankovky za první republiky nebo v době protektorátu? Vyrazili jsme na návštěvu na výstavu cenin.

Veronika Doskočilová

25. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Měšec.cz vás zve na odbornou konferenci Otevřené cesty

Nejnovější trendy ve finančních službách, ukázky z praxe, zkušenosti odborníků i tipy na obranu proti online podvodům zazní na konci května 2018 na odborné konferenci Otevřené cesty.

Redakce

24. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Banky z pohledu klienta: zrušte poplatky a zvyšte úroky na spořicích účtech

Bankám důvěřujeme více než doktorovi nebo letecké společnosti. Při nespokojenosti ale změní banku málokdo. Co by si Češi naopak přáli, je to, aby se změnila banka samotná. Zlevnila jim služby a přidala úroky na spořicích účtech.

Veronika Doskočilová

19. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

ČSOB mění sazebník. Zdražuje výběry na pobočce a končí s Czech Pointem

O deset korun se od července prodraží třeba výběry na pobočce. ČSOB také už nenabízí na pobočkách například výpis z katastru, který je v bance levnější než na poště.

Jiří Hovorka

18. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Vyhrajte vstupenky na odbornou finanční konferenci Otevřené cesty

Jaké technologické prostředky budou banky využívat pro komunikaci s třetími stranami? Chcete vědět víc o alternativních možnostech financování malých a středních firem? Tato a další témata budeme probírat 31. května na odborné konferenci, kterou připravuje Měšec.cz.

Redakce

16. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Otevřené cesty: kam se posouvají finanční služby ve 21. století?

Finanční konference serveru Měšec.cz nabídne podrobný pohled do zákulisí PSD2, otevřených cest a digitálních platforem pro lidi i pro byznys. Domácí i zahraniční spíkři budou hledat nové cesty a trendy ve finančních službách.

Redakce

11. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

U pokladny až 3000 v hotovosti. Cashback se změní, zájem o něj klesá

Pro hotovost do obchodu místo bankomatu Češi nechodí. Karetní společnosti to teď chtějí změnit. Od půlky dubna službu výrazně zjednoduší, vybrat peníze půjde třeba jen za nákup rohlíku.

Jiří Hovorka

6. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Nejstarší banky a nejstarší účetní doklady. Rekordy a perličky z bankovního světa

Kde vznikla nejstarší mince a papírová bankovka? A která banka je tou nejstarší fungující? I v bankovním světě najdete mnoho rekordů, zajímavostí. Třeba nejstarší banka světa stále funguje, a přitom neměla generovat žádný zisk.

Zbyněk Kalabis

4. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Finanční gramotnost je mladým cizí. Vybrat ze dvou úvěrů ten lepší nezvládnou

Většina mladých lidí by výpadek příjmu ustála alespoň po dobu 6 měsíců. Někteří však ani neví, jaké mají rezervy. Jak se změnila úroveň finanční gramotnosti v České republice?

Veronika Doskočilová

3. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak správně a platně darovat peníze na účtu, když nejsou posílány převodem na účet?

Co vyplývá z toho, že když složíte peníze na bankovní účet, už nejste jejich majitelem, ale máte pohledávku za bankou? Nepochopením těchto právnických formalit dochází k neplatnému darování peněz a pak vznikají zvláště rodinné spory o majetek.

Richard W. Fetter

19. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Produktové novinky v únoru: pomoc s umělým oplodněním a dražší autobusy

Z Androidu Pay je Google Pay. Někde vám nově vyúčtování sestaví a pošle robot. A zavádějí se i nové poplatky. Přehled produktových novinek, které mají vliv na vaši peněženku.

Veronika Doskočilová

14. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 14 minut

Padělal peníze, přišlo se na to až po jeho smrti

Banky a jejich úředníci měli a mají vlivy na nejrůznější sféry života. Seznámíme se s některými aspekty „všednodenního“ života bankovních úředníků a také se dvěma „finančními“ spory.

Zbyněk Kalabis

28. 2. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak vložit hotovost na účet do jiné banky?

Máte hotovost, ale nemáte přístup k účtu nebo k internetu. Potřebujete ale, aby někdo jiný vaše peníze na účtu obdržel. Některé banky vám umožní vložit u nich peníze na účet jiné banky, i když tam nemáte účet. Je jich ale hodně málo. A existuje i levnější varianta.

Veronika Doskočilová

14. 2. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty