Hlavní navigace

volno

Kdy by měl zaměstnavatel vyhovět vaší žádosti o neplacené volno?

Péče o dítě po skončení rodičovské dovolené je podle soudu důvodem, proč byste měli dostat neplacené volno. Jak je to pak v takové situaci s placením odvodů?

Doba čtení: 8 minut

Kdy máte nárok na neplacené volno a kdy potřebujete souhlas zaměstnavatele?

Existují situace, které zaměstnancům přiznávají automaticky právo na neplacené volno. V ostatních případech vám ho musí zaměstnavatel odsouhlasit. Na konkrétních příkladech se dozvíte, kdy volno dostanete.

Doba čtení: 7 minut

Dítě potřebuje péči: vzít si neplacené volno, nebo dovolenou?

Starám se o malé dítě. Musím platit zdravotní pojištění, když si v práci vezmu neplacené volno? Nebo si musím vybrat dovolenou? Jak mám postupovat? (PORADNA)

11. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

Do kalendáře asi přibude další svátek. Na Velký pátek budete doma

Velikonoční Velký pátek, který má připomínat ukřižování Ježíše Krista, bude asi novým svátkem, tedy dnem pracovního klidu. Návrh schválili poslanci, posvětit jej ještě musí Senát a prezident. Velký pátek už přitom svátkem dříve byl. V roce 1951 ho ale zrušili komunisté.

22. 10. 2015 9:50

Pražané mohou bezplatně využít první Pracovnu v parku

Obyvatelé hlavního města se mohou při procházce Riegrovými sady zastavit s notebookem či jen novinami v první Pracovně v parku. Oč se jedná? O projekt realizovaný lidmi ze žižkovského „co-worku“ Pracovna, financovaný přes portál Hithit a dodotovaný…

1. 9. 2014 11:50

"K****, nelezte tam na ty světlíky, můžete sletět"

Svévolně si udělal přestávku, aby si šel zakouřit. Během ní si vlastní hloupostí způsobil úraz. Expresivní výraz si soud vyložil jako přiměřený pokyn, ale o náhradě škody rozhodl jinak.

Doba čtení: 6 minut

Jak se levně vyřádit na sněhu? Zkuste sáňkařské dráhy a snowtubing

Máte rádi zimu, ale lyžím zrovna nefandíte? Co takhle oprášit tradiční saně a nebo zkusit jízdu na kruhu? Poradíme vám, kde a za kolik najít dobrou sáňkařskou dráhu.

Doba čtení: 6 minut