Hlavní navigace

ING Bank neaktivním klientům dočasně zvýšila úrokovou sazbu na spořicím účtu

ING Bank neaktivním klientům, kteří nepoužívají ING Konto, nastavuje zvýhodněnou úrokovou sazbu 1 % p. a. Úrok platí pouze po tři následující měsíce a jen pro vklady do 400 000 Kč. Pro využití nabídky je nutné zaslat na ING Konto ze své banky…

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci

Výsledkem jednání ECB je silnější dolar. Na tom by dnes nic neměla změnit ani mírně vyšší spotřebitelská důvěra z eurozóny.

Doba čtení: 2 minuty

Janet Yellenová chce ekonomiku mírně “přehřát”…ECB nepředstaví nic revolučního

Podle šéfky Fedu je potřeba rozehřát ekonomiku, než ji Fed začne znovu výrazněji chladit. USA jsou mimo recesi ale poměrně dlouho a přes měnovou politiku a nízkou nezaměstnanost přehřívání stále ne a ne přijít.

17. 10. 2016 11:19
Doba čtení: 1 minuta

Hillary versus Donald – sázky na růst sazeb v tvrdé předvolební kampani klesají

Čísla z amerického trhu práce neskončila daleko od odhadu trhů. Rozhodně však nedokázala překvapit tak pozitivně, aby zamíchala současnými sázkami trhů na růst sazeb v USA.

10. 10. 2016 16:18
Doba čtení: 1 minuta

ČNB opět otevírá možnost zavedení záporných sazeb

Intervence v srpnu potvrzeny na 29 mld. Kč, září odhadujeme poblíž 100 mld. Kč, ČNB proto opět otevírá možnost zavedení záporných sazeb, což analytici chápou jako verbální intervenci.

Doba čtení: 2 minuty

ECB vypustila pokusný balónek o útlumu QE, který může doletět na české území

ECB vypustila pokusný balónek, který je sakramentsky důležitým signálem pro ČNB a vlastně vůbec všechny, kdo uvažují o tom, co bude se zafixovanou českou korunou příští rok.

5. 10. 2016 17:59
Doba čtení: 1 minuta

Vystoupení zástupců Fedu rozvíří diskuzi o zvýšení sazeb v USA

Ve USA dnes vystoupí s dalšími centrálními bankéři prezidentka Fedu Yellenová. Vzhledem k tomu, že bilanci rizik vidí nyní jako téměř vyrovnanou, mohou začít trh připravovat na prosincové zvýšení sazeb.

29. 9. 2016 11:46
Doba čtení: 3 minuty

Equa bank od října sníží sazby na spořicích účtech

Equa bank od října sníží sazby na spořicích účtech. U produktu Spořicí účet sazba klesne z 0,3 % na 0,2 % ročně a u Spořicího účtu EXTRA z 0,4 % na 0,3 % ročně. Přehled všech úrokových sazeb platných od října najdete na webu banky.

Pád sazeb u hypoték nekončí. Přichází podzimní sezóna

Sazby hypoték svůj pokles ještě nezastavily. Jejich snižování asi bude pokračovat i po prázdninách. V září totiž tradičně začíná hlavní hypoteční sezóna. S nižšími sazbami zatím přišla například Wüstenrot hypoteční banka nebo UniCredit Bank…

UniCredit Bank snížila minimální sazbu pro sedmileté a desetileté fixace

UniCredit Bank snížila minimální sazbu pro sedmileté a desetileté fixace. Nyní začínající na 1,29 % p. a. UniCredit Bank chce dál pokračovat ve svém konceptu „vše za cenu jedné“ a proto sjednotila fixace na 3, 5, 7 a 10 let pod jednu sazbu (resp…

2. 9. 2016 14:55

Zvýší Fed skutečně v září sazby?

Janet Yellenová v Jackson Hole nenechala nikoho na pochybách. Zářijový růst sazeb je velice vážně ve hře.

29. 8. 2016 18:51
Doba čtení: 2 minuty

Fed si pootevře komunikační vrátka k zářijovému zvýšení úroků

Už dlouho si Fed nemohl přát hezčí počasí na signalizaci zvýšení úroků. Přepíše tedy za této konstelace dnes vedení americké centrální banky své hodnocení a my se dočkáme dalšího zvýšení oficiálních úrokových sazeb?

27. 7. 2016 11:20
Fed
Doba čtení: 1 minuta

Letos si Češi podle odhadů na bydlení půjčí čtvrt bilionu korun

Hypotéky jsou extrémně levné, hlad po nemovitostech velký. Spolu s rostoucími příjmy domácností a dobrým vývojem v ekonomice je výsledkem růst nemovitostí ale také měsíční objem sjednaných hypoték ve výši skoro 24 miliard korun. Podle zprávy…

26. 7. 2016 10:06

ECB zřejmě v reakci na brexit upraví podmínky programu odkupu aktiv

Ve středu byla volatilita na světových trzích nízká. To se projevilo i na vývoji kurzu eura s dolarem, který se obchodoval v úzkém pásmu kolem úrovně 1,10 USD/EUR.

21. 7. 2016 12:50
Doba čtení: 3 minuty

Banky už nemusí zlevňovat. Lidé se o hypotéky perou sami

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů začínají stagnovat. Banky v květnu zaznamenaly u hypoték další rekordní výsledek (celkový objem sjednaných hypoték přesáhl 20 mld. Kč) a podle odborníků jsou na hranici procesních kapacit. Motivace bank dál…

8. 7. 2016 14:29

Úrokové sazby u spořicích účtů opět klesly

Air Bank od 1. července opět snížila úrokové sazby. Tentokrát se změny týkají základní sazby pro vklady na spořicím účtu do 250 tisíc korun, které klesly z 0,7 % na 0,5 % a pro vklady nad 250 tisíc korun, které se sníží z 0,1 % na 0,0 %. Pokud…

Holubičí Fed zůstává v módu „počkáme a uvidíme“

Pokud jde o odpověď na přízemní otázku, zdali Fed může na konci července zvýšit úroky, tak ani takto brzký termín není po červnovém zasedání FOMC vyloučen.

16. 6. 2016 10:58
Doba čtení: 2 minuty

Ani solidní maloobchodní tržby v USA zvýšení sazeb nepřinesou

Ani povzbudivá čísla maloobchodu v USA by ale neměla nic změnit na tom, že se zítra na zasedání Fedu vyšších dolarových sazeb nedočkáme.

14. 6. 2016 12:05
USA
Doba čtení: 3 minuty

Zvýší zákon o úvěru sazby hypoték?

Průměrná nabídková sazba hypoték klesla podle dat společnosti Golem Finance na 1,97 %. Ani takto rekordně levné hypotéky ale nepřetlačí růst cen bytů. Pořízení vlastního bydlení tak začíná být nákladnější. Odborníci nyní meditují nad tím, zda…

7. 6. 2016 15:28

ECB dnes na svém zasedání nová opatření nepředstaví

Hlavní událostí dne dnes bude zasedání ECB. Ekonomové předpokládají, že ECB se bude snažit již nyní verbálně tlumit přehnaná očekávání trhu s tím, že bude klást důraz na jádrovou inflaci, která by měla růst pouze pozvolně.

2. 6. 2016 11:45
Doba čtení: 4 minuty

Equa bank sníží úrokové sazby na spořicích produktech

Equa bank se s odvoláním na situaci na trhu rozhodla k 1. 6. 2016 upravit úrokové sazby na spořicích účtech. U produktu Spořicí účet se sazba sníží z 0,55 % p.a. na 0,3 % p.a. U Spořicího účtu EXTRA v Kč se úrok sníží z 0,75 % p.a. na 0,4 % p.a. a…

Budoucí guvernér ČNB připustil možnost záporných sazeb

Budoucí guvernér Jiří Rusnok připustil, že by se v budoucnu mohly zavést záporné sazby i v České republice. „Mezi členy bankovní rady nepanuje ohledně zavádění záporných sazeb žádná velká euforie. Většina z nich si ale nakonec dokáže představit…

Na co si dát pozor při sjednávání hypotéky?

Při výběru hypotéky není radno jakýkoli krok uspěchat. Zbrklé jednání vám může přinést pozdější komplikace. „Hypotéky, stejně jako jiné produkty na finančním trhu, mohou obsahovat skryté záludnosti, které běžný spotřebitel nemusí snadno odhalit…

19. 4. 2016 9:03

ECB se nedaří zchladit euro-optimismus

Euro se přes veškerou snahu ECB dál drží v blízkosti letošních maxim. Ve světle holubičích výroků i posledního zápisu ze zasedání ECB se zdá, že další eventuální pokles sazeb hlouběji do záporu není tak úplně mimo hru.

11. 4. 2016 11:14
Doba čtení: 1 minuta

MMF bere na milost záporné sazby, možná i kvůli Řecku

Šéfka MMF vzala na milost záporné sazby. Tento týden pochválila ECB a Bank of Japan za další měnovou expanzi a pouze vyzvala bankéře, ať si dají na rizika záporných sazeb pozor.

7. 4. 2016 11:19
Doba čtení: 1 minuta

Sberbank sníží úrokové sazby u spořicích produktů

Od 1. května Sberbank sníží úrokové sazby u spořicích účtů pro fyzické osoby a podnikatele s obratem do 25 mil. Kč ročně. Všechny zaváděné změny jsou v tabulce vyznačeny tučně: Produkt Pásmo v Kč Roční sazba platná od…

Co znamená březnový verdikt ECB pro ČNB

Včerejší verdikt ECB byl ostře sledován nejen na globálních trzích, ale i Na Příkopech. Rozhodnutí ECB ovlivňuje politiku ČNB minimálně ve dvou důležitých bodech.

11. 3. 2016 11:36
Doba čtení: 2 minuty

ECB tlačí sazby hlouběji do záporu, rozšiřuje měnovou expanzi

ECB snížila dle očekávání depozitní sazbu o 10 bps. Navíc ale zvýšila objem měsíčního přímého tisku peněz o 20 miliard euro. To je víc než čekali analytici i trh.

10. 3. 2016 18:20
Doba čtení: 2 minuty

Co dnes čekat od ECB?

Dnešní otázka nezní, zda ECB něco udělá, ale spíše jak moc udělá a zda trhy podobně jako v prosinci nezklame?

10. 3. 2016 9:50
Doba čtení: 2 minuty

Má měnová politika dopad na nerovnosti ve společnosti?

V průběhu hospodářského cyklu se měnová politika mění. Centrální banky by neměly systematicky jedněm brát a druhým dávat – v dlouhém období by měly být jejich kroky plus mínus neutrální. A v tomto bodě je dnešek trochu jiný.

9. 3. 2016 13:34
Doba čtení: 1 minuta