Hlavní navigace

Inflace dál roste, Rusnok však s růstem sazeb spěchat nebude

Guvernér Rusnod dnes potvrdil, že zvýšení úrokových sazeb zatím není na pořadu dne. Současná prognóza ČNB přitom počítá s jejich růstem už v průběhu třetího kvartálu. Guvernér místo toho opatrně odhaduje první růst úroků spíše na konec roku 2017 nebo začátek roku 2018.

10. 4. 2017 10:06
Doba čtení: 2 minuty

Bankovní produkty, které možná neznáte

Vedle notoricky známých bankovních produktů existuje ještě řada těch méně známějších. Jaké to jsou a k čemu vám poslouží?

7. 4. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Creditas snížila sazby na spořicím účtu a termínovaných vkladech

Banka CREDITAS od dubna snížila úrokové sazby pro nově zakládané spořicí účty a termínované vklady. Na spořicím účtu nově nabízí zhodnocení 0,1 % ročně s tím, že pokud během kvartálu nic nevyberete, připíše na jeho konci ještě bonusový úrok 0,2 %…

UniCredit Bank snížila úrokové sazby pro hypoteční úvěry

UniCredit Bank snižuje sazby u hypotečních úvěrů. Jednoleté fixace s LTV do 80 %  nově nabízí od 1,29 % p.a., dvouleté od 1,39 % ročně a pětileté pak od 1,69 % p.a. Konkrétní výše sazby záleží na vaší bonitě.

3. 4. 2017 16:10

Letošní rok je pro hypotéky rekordní. Co přijde v dubnu?

Banky za první dva měsíce poskytly hypotéky za 36,5 miliard Kč. To je o 9 miliard více než loni. Oproti předchozímu roku hodnota sjednaných hypotečních úvěrů zatím roste o 33,7 %. Informace vyplývají ze zprávy společnosti Golem Finance. Autor:…

28. 3. 2017 11:28

Zvýšení amerických sazeb na spadnutí

V tomto týdnu se pozornost přesunuje na Fed, který by měl už ve středu oznámit další zvýšení úrokových sazeb.

13. 3. 2017 17:42
USA
Doba čtení: 2 minuty

Data z amerického trhu práce umetou cestu k růstu sazeb

Příznivá data z amerického trhu práce potvrdí, že Fed může na zasedání příští týden zvýšit sazby.

10. 3. 2017 12:05
USA
Doba čtení: 2 minuty

ECB drží vytyčený směr, vidí ale svět “růžověji”

ECB na svém zasedání ponechala vše beze změny. Kromě sazeb zůstává stejné i nastavení politiky kvantitativního uvolňování. Beze změn zůstávají možná trochu překvapivě i některé dobře známé formulace nechávající ve hře možnost dalšího poklesu sazeb nebo opětovné rozšíření QE.

Doba čtení: 1 minuta

Banky utáhnou kohouty. Na některé hypotéky už možná nedosáhnete

Od dubna se sníží dosažitelnost vlastního bydlení. Banky totiž výrazně omezí nabídku hypoték s LTV mezi 80 a 90 %, o které je velký zájem. Jak? Výrazným zvýšením úrokových sazeb.

Doba čtení: 5 minut

Dolar není schopen dál posílit, proč?

I přes výrazný nárůst sázek na březnový růst amerických sazeb nezabodoval výrazněji americký dolar, kterému se stále nechce pod 1,05 EUR/USD. Čím to?

6. 3. 2017 12:28
Doba čtení: 2 minuty

ECB bude s dalším krokem vyčkávat na rozjasnění ekonomických vyhlídek

Zasedání ECB ve čtvrtek změnu měnové politiky nepřinese. Naproti tomu velmi dobrá sada dat o vývoji amerického trhu práce za leden nebude hovořit proti březnovému zvýšení úrokových sazeb Fedu.

6. 3. 2017 12:05
Doba čtení: 6 minut

Yellenová s Fischerem dnes potvrdí záměr Fedu zvýšit v půlce března úroky

Tento týden přinesl jednu zásadní změnu – trhy výrazně zvýšily své sázky na růst sazeb v USA.

3. 3. 2017 16:58
USA
Doba čtení: 1 minuta

Dostane se Fed do sporu s Trumpem?

Zdá se tedy, že největší světová ekonomika dál šlape na plyn. To by mohlo Fedu samo o sobě stačit k tomu, aby se na březnovém zasedání rozhoupal k akci a to nehledě na detaily rozpočtových plánů Donalda Trumpa.

16. 2. 2017 10:19
Doba čtení: 1 minuta

Equa bank zlevnila hypotéky. Dočasně neúčtuje poplatek za schválení a vyplácí bonus

Equa bank snížila úrokovou sazbu u neúčelových hypoték. Začíná tak na 3,59 % ročně, to ale za podmínky, že si sjednáte pojištění schopnosti splácet. Zvýhodněnou sazbu garantuje banka jen pro žádosti podepsané do 13. března 2017. Do tohoto data…

1. 2. 2017 11:15

Golem Finance: Kolik vám nyní banky půjčí na hypotéku?

Jeden z hlavních faktorů, které budou letos ovlivňovat poskytování hypotečních úvěrů, je beze sporu regulace ze strany České národní banky (ČNB). Informovali jsme o ní například v článku Ty si dům kup, ale na tebe už řada nevyšla. ČNB dá bankám…

31. 1. 2017 14:41

Od února se spořicí účty od ZUNO nebudou úročit

V souvislosti s ukončením činnosti banky ZUNO na území ČR se od února přestanou úročit produkty SPOŘENÍ a SPOŘENÍ PLUS. V oznámení klientům banka zároveň nabízí možnost sjednat místo toho spořicí účet od Raiffeisenbank, pod kterou postupně přejdou všechny všechny aktivity banky.

Krátkodobé výnosy českých státních dluhopisů nejníže na světě

Na světě včera nebylo dražších dluhopisů než českých. Výnos českého dvouletého dluhopisu se dostal dokonce pod úroveň super-nízko úročených švýcarských dluhopisů.

12. 1. 2017 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Dostupnost bydlení loni výrazně zhoršily ceny nemovitostí. Kde jsou nejnižší?

Navzdory tomu, že byly v minulém roce hypotéky rekordně levné, s pořízením bydlení to nebylo jednoduché kvůli růstu cen nemovitostí. „Průměrná nabídková cena v prosinci vzrostla na 2,29 milionu korun. Oproti prosinci 2015 byly nyní ceny o bezmála…

10. 1. 2017 10:50

Vlastní bydlení v roce 2017: růst sazeb i cen nemovitostí

V prosinci podle očekávání úrokové sazby u hypoték zamířily vzhůru. Podle společnosti Golem Finance se zvýšení úrokových sazeb odehrává napříč celou hypoteční nabídkou, nejvíce ale u fixací na 6 a více let. „Z pohledu LTV docházelo v souvislosti…

3. 1. 2017 9:23

Proč hypotéky začínají zdražovat?

Některé banky začínají pomalu přistupovat ke zvyšování úrokových sazeb u hypoték, jiné o tom podle ankety ČTK uvažují. Proč se úrokové sazby vydají vzhůru? U hypoték s vysokým LTV bude příčinou regulace ze strany centrální banky (ČNB), která tlačí…

30. 11. 2016 7:40

Úrokové sazby u hypoték v prosinci asi zamíří vzhůru

S účinností nového zákona o spotřebitelském úvěru se dá očekávat přísnější posuzování bonity žadatelů o úvěr. Zájem o hypoteční úvěry se tedy podle očekávání na poslední chvíli vyhrocuje. To i proto, že se očekává dosažení úrokové dna a případně…

23. 11. 2016 12:00

Air Bank chystá novinky. Zruší ale TOP3 garanci a zdražila kurzy

Air Bank chystá v blízké době řadu novinek a třikrát více bankomatů, jejichž umístění zvolí klienti. Kromě toho ale zruší TOP3 garanci a sníží počet terminálů Sazky pro výběry.

Doba čtení: 4 minuty

V prosinci by mohly začít některé hypotéky zdražovat

Sazby hypotečních úvěrů by mohly v prosinci najít své dno. Vyplývá to ze zprávy společnosti Golem Finance, která sleduje nabídkové sazby hypoték u jednotlivých bank. „V posledních dvou měsících vidíme na trhu obrat a v prosinci očekáváme dosažení…

8. 11. 2016 13:30

ING Bank neaktivním klientům dočasně zvýšila úrokovou sazbu na spořicím účtu

ING Bank neaktivním klientům, kteří nepoužívají ING Konto, nastavuje zvýhodněnou úrokovou sazbu 1 % p. a. Úrok platí pouze po tři následující měsíce a jen pro vklady do 400 000 Kč. Pro využití nabídky je nutné zaslat na ING Konto ze své banky…

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci

Výsledkem jednání ECB je silnější dolar. Na tom by dnes nic neměla změnit ani mírně vyšší spotřebitelská důvěra z eurozóny.

Doba čtení: 2 minuty

Janet Yellenová chce ekonomiku mírně “přehřát”…ECB nepředstaví nic revolučního

Podle šéfky Fedu je potřeba rozehřát ekonomiku, než ji Fed začne znovu výrazněji chladit. USA jsou mimo recesi ale poměrně dlouho a přes měnovou politiku a nízkou nezaměstnanost přehřívání stále ne a ne přijít.

17. 10. 2016 11:19
Doba čtení: 1 minuta

Hillary versus Donald – sázky na růst sazeb v tvrdé předvolební kampani klesají

Čísla z amerického trhu práce neskončila daleko od odhadu trhů. Rozhodně však nedokázala překvapit tak pozitivně, aby zamíchala současnými sázkami trhů na růst sazeb v USA.

10. 10. 2016 16:18
Doba čtení: 1 minuta

ČNB opět otevírá možnost zavedení záporných sazeb

Intervence v srpnu potvrzeny na 29 mld. Kč, září odhadujeme poblíž 100 mld. Kč, ČNB proto opět otevírá možnost zavedení záporných sazeb, což analytici chápou jako verbální intervenci.

Doba čtení: 2 minuty

ECB vypustila pokusný balónek o útlumu QE, který může doletět na české území

ECB vypustila pokusný balónek, který je sakramentsky důležitým signálem pro ČNB a vlastně vůbec všechny, kdo uvažují o tom, co bude se zafixovanou českou korunou příští rok.

5. 10. 2016 17:59
Doba čtení: 1 minuta

Vystoupení zástupců Fedu rozvíří diskuzi o zvýšení sazeb v USA

Ve USA dnes vystoupí s dalšími centrálními bankéři prezidentka Fedu Yellenová. Vzhledem k tomu, že bilanci rizik vidí nyní jako téměř vyrovnanou, mohou začít trh připravovat na prosincové zvýšení sazeb.

29. 9. 2016 11:46
Doba čtení: 3 minuty