Hlavní navigace

platební systémy

Drobní živnostníci a řemeslníci dostanou zdarma platební terminály, plánuje ministryně

Sto tisíc až dvě stě tisíc malých živnostníků by mělo během příštích let dostat zdarma platební terminály pro přijímání platebních karet. Počítá s tím ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. „Chápeme, že malí živnostníci mají finanční…

Pražský Aquapalace slibuje rychlejší odbavení. Zavedl samoobslužné pokladny

Novou možnost, jak si koupit vstupenku, mají zákazníci aquaparku Aquapalace Praha. Samoobslužné pokladny mají zajistit rychlejší odbavení. Aquapalace Praha je v České republice prvním aquaparkem, který tuto službu nabízí. Novinka je určena pouze…

4. 6. 2018 13:21

Na charitu přispějete kartou. ČSOB sestrojila speciální terminál

Veřejné sbírky už se nemusí spoléhat jen na kasičky. ČSOB ve spolupráci se společnostmi Bellpro a Globit vyvinula platební terminály s dársovskou aplikací. V ulicích už je odzkoušeli třeba Amnesty International nebo Kapka naděje. „Pořadatelé…

15. 3. 2018 11:05

Zítra začne platit nový zákon o platebním styku. Zmizí například poplatky za platbu kartou

V sobotu 13. ledna 2018 nabude účinnosti nový zákon o platebním styku. Ten přijal v loňském roce Parlament ČR a prostřednictvím tohoto zákona bude do české legislativy implementována směrnice PSD2. O tom, co se změní, informovala Asociace pro…

Při ztrátě, krádeži a zneužití karty přijdete díky novému zákonu o méně peněz

Nový zákon o platebním styku od příštího roku více ochrání držitele karet. Při její ztrátě, krádeži a zneužití ponesou nižší náklady, od obchodníků získají i přesné informace o blokaci peněz na účtu.

Doba čtení: 4 minuty

Banky mohou zrychlit převody. Některé si radši nechají zaplatit expresní platbu

Banky mohou od ledna zadávat platby tak, aby se připsaly ještě týž den, resp. mohou je tak zadávat, aniž by za to platily přirážku. Přesto některé zadávají platby stále stejně pomalu. Kdo spěchá, musí si připlatit za expresní převod.

Doba čtení: 9 minut

Kartou, nebo hotově? Stále chybí akceptační místa

Platby v hotovosti stále převládají. Přesto se rýsují nové možnosti, které by mohly vše změnit. Alespoň ve vyspělých zemích, do kterých Česko také spadá.

Lidé nedají mobil z ruky. Pomohou rozproudit digitální platby

Role tradičního bankovnictví klesá. Do produktivního věku se dostávají lidé, kteří vyrostli na digitálních technologiích a dávají tak nebankovním institucím možnost inovovat zavedené produkty.

Doba čtení: 4 minuty

Karty UnionPay jsou oficiálně akceptovány také v České republice

Platební karty UnionPay jsou oficiálně akceptovány také v České republice. Zpráva je významná především pro čínské turisty – platební karty UnionPay jsou domácí platformou bankovních karet v Čínské lidové republice. Zaplatit klienti můžou na…

10. 9. 2014 15:40

Jak ušetřit při studiu na platbách do zahraničí?

Stále více studentů má možnost cestovat do zahraničí, ať už v rámci pobytových programů, anebo jen tak na zkušenou a za praxí. Jak takové cesty zvládnout finančně a neplatit za bankovní poplatky?

Doba čtení: 6 minut

Jak bezpečně platit na internetu? Vyberte si z 5 možností

Čeští spotřebitelé si na internetu zvykli nakupovat téměř všechno. Jaké možnosti plateb se jim nabízejí vzhledem k jejich bezpečnosti?

Doba čtení: 10 minut

Nechoďte na poštu, plaťte mobilem. Mobil jako bezpečný platební nástroj

Přestože použití mobilu jako hlavního platebního nástroje nás teprve čeká, již nyní si můžete vyzkoušet mobilní způsoby placení a denně je používat.

Historie plateb mobilem: Koupili jste Coca-Colu a umyli auto

Nejprve se lidé naučili používat bankovní účet v mobilu a od něj už byl jen krůček k platbám za zboží a služby.

Doba čtení: 5 minut

Jak bezpečně platit na internetu: Platební portály Moneybookers, PayPal a PaySec

Máte obavy svěřit obchodníkovi své údaje o platební kartě? Existují řešení, jak bezpečně zaplatit.

Jak přijímat platby na internetu: Premium SMS, m-platba, audiotex

Mobil má dnes téměř každý a pro příjem plateb si dnes můžete vybrat i zahraniční subjekt.

Doba čtení: 4 minuty

Jak přijímat platby na internetu: Bankovní převod vs. hotovost

Nečekejte na peníze věčnost. Chtějte peníze dřív a můžete obratem expedovat. Pokračujeme v rozboru platebních metod.

S NFC můžete nakupovat i půjčit si auto (fotogalerie)

Rok 2013 by měl být ve znamení NFC. Alespoň podle výrobců technologií, kteří by NFC čipy viděli nejraději všude okolo nás. Ale tak snadné to nebude.

Doba čtení: 3 minuty

Přes PayPal zaplatíte i bez platební karty

Platební systém PayPal nově spustil funkci bankovního dobíjení. Při platbách tak nemusíte využívat svou platební kartu, ale můžete převést peníze z vlastního bankovního účtu na PayPal účet a platit online i bez karty. Služba je dostupná pro…

Přenositelnost čísel účtů mezi bankami: Jde o sci-fi, nebo se jí dočkáme?

Mít na celý život jedno mobilní číslo nebo pevnou linku a měnit si jen operátora je pro nás samozřejmé. Podobně jde touto cestou snaha Evropské komise umožnit přenositelnost čísel účtů.

Doba čtení: 5 minut

Mobito to platí. Recenze mobilní peněženky

Zapomeňte na hotovost, bude se platit mobily a kartami. To je sen většiny vydavatelů karet a výrobců mobilů, a k tomu se přidal i ryze český projekt mobilní peněženky. Dostane u vás šanci?

Jak banky spolupracují s Českou poštou?

Jak probíhá spolupráce při provádění hotovostního i bezhotovostního platebního styku mezi bankou a Českou poštou? Když zaplatíte poštovní poukázkou nebo použijete SIPO, bez bank se stejně neobejdete.

Doba čtení: 4 minuty

Gabriel Kalapoš, PayU: Platba kartou je nejbezpečnější možností

Bojí se lidi platit kartou na internetu? Chystají nové banky platební tlačítka? O tom a o mnohém dalším jsem si povídali s ředitelem české pobočky PayU Gabrielem Kalapošem.

Klienti Generali mohou pojistné zaplatit přes terminál Sazky

Generali Pojišťovna nabízí svým klientům nový platební kanál. Je jím možnost zaplatit pojistné přes platební terminály společnosti Sazka. Všechny potřebné informace k platbě zákazníci mají na čárovém kódu na předpisu pojistného, takže není nutné vyplňovat žádné údaje.

17. 8. 2012 9:19

Prostřednictvím PayU můžou platit i klienti České spořitelny

Prostřednictvím platební brány PayU už může platit 1,3 milionů klientů internetového bankovnictví SERVIS 24 České spořitelny a to formou rychlých převodů. Například to znamená, že pokud zaplatíte na některých slevových serverech prostřednictvím…

9. 8. 2012 15:50

Exkluzivně: První česká bezkontaktní karta PayPass. Nebudete už chtít hotovost

Do České republiky oficiálně přišly bezkontaktní karty, začala je vydávat první banka. Kartu jsme podrobili testu a vyzkoušeli, jak funguje bezkontaktní placení v praxi.

Doba čtení: 14 minut

Předběhne Google v bezkontaktních platbách banky?

Google představil minulý týden ve Spojených státech ambiciózní projekt. V náležitě vybavených obchodech nabídne pohodlné a rychlé placení pomocí jednoduché aplikace v mobilu. Na bezkontaktní platby si ovšem brousí zuby i mnozí další – mezi nimi…

30. 5. 2011 15:24

Citibank nabídne bezkontaktní platby v první polovině tohoto roku

Ve druhém čtvrtletí letošního roku budou moci klienti tuzemské Citibank platit prostřednictvím bezkontaktně. Banka oznámila, že jim nabídne např. speciální kreditní karty se zabezpečenou bezkontaktní anténou, nálepky na mobilní telefony nebo…

31. 3. 2011 7:36

Zahraniční platby: S jakou devizovou společností ušetříte?

Platby z a do zahraničí nemusíte posílat přes banky, zvláště když je pro vás poplatek za platbu vysoký. Cesta vede přes soukromé společnosti, účtují si rozumné ceny a bývají i zadarmo.

Doba čtení: 20 minut

Inovací je kolem platebních karet jako hub po dešti. Česku se zatím vyhýbají

Trend přecházet v rámci plateb od hotovosti k platební kartě se v Čechách neustále zrychluje. Také nižší průměrná částka za platbu kartou svědčí o tom, že se učíme platit kartou i své každodenní nákupy. Vyplývá to z údajů asociace Visa Europe…

Tipy na platební karty, které raději nepoužívat

Před nechtěným zneužitím karty ji stačí blokovat na určitý typ transakcí. Jenže to by musely banky podporovat. Místo toho je vaše karta vždy připravená k podvodům se vším všudy.

Doba čtení: 8 minut