Hlavní navigace

V Česku funguje nová platební platforma Stripe

Sdílet

Lenka Kašparová 27. 5. 2020

V Česku své služby začala nově poskytovat platební platforma Stripe. Podnikatelé a firmy z České republiky mohou jejím prostřednictvím přijímat platby ve 130 měnách od 27. května 2020 Průběh jedné transakce trvá do 10 minut. Stripe už funguje více než ve sto zemích, a kromě České republiky spustila 27. května 2020 své služby i v dalších čtyřech zemích Evropy na Maltě, Kypru, v Bulharsku a Rumunsku. Sídlo společnosti je v Kalifornii u USA.

Stripe umožňuje přístup i k mobilním peněženkám jako Apple Pay a Google Pay. Mimoto můžete Stripe využívat k účetnictví, fakturování, platby třetím stranám i optimalizování mobilních plateb. Prodej zboží a služeb po celém světě přináší několik výzev, kromě manipulace s více měnami se exportéři při prodeji za hranicemi často musí vypořádat s podvodným jednáním. Stripe využívá unikátní technologie strojového učení, které zabezpečují ochranu proti podvodům, a chrání tak české firmy a jejich zákazníky před podvodnými transakcemi, říká Marcin Misztal, ředitel společnosti Stripe pro střední a východní Evropu

Stripe je tak jedním z dalších hráčů pro online platby. V České republice má online platby dobře pokryty místní český hráč GoPay, platební bránu poskytuje také Global Payments. Mezi běžnými uživateli je pak oblíbený mezinárodní PayPal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).