Hlavní navigace

komodity

Trumfla socialistická burza burzovnictví minulé?

V dnešní době existuje řada burz. Akciové, komoditní atd. V socialistickém Československu ale burzy fungovaly trochu jinak. Jednalo se spíš o bleší trhy.

Doba čtení: 10 minut

Kam investovat milion. Co je lepší, akcie, fond, dluhopisy, nebo nemovitost?

Máte milion a nevíte, co s ním? Pokud ho uložíte do banky, v podstatě nic nevyděláte, ale taky neproděláte. Jaké máte další možnosti?

Doba čtení: 8 minut

Chystáte se investovat do komodit? Projděte si možnosti a základní pravidla

Investice do komodit není nijak složitá a umožní vám ji většina českých bank. Je ale třeba myslet jednak na vysokou počáteční investici a jednak na poměrně vysoké riziko ztráty.

Doba čtení: 4 minuty

Pamatujete kudličku rybičku? Tahle stojí 191 tisíc korun

Generace dnešních třicátníků má ještě v paměti legendární zavírací nůž ve tvaru rybky. Na veletrhu k akci Investor Prague Show (7. 9 se zde představí různé druhy méně tradičních investic – poštovní známky, vzácný alkohol, investiční mince apod.)…

Jaké jsou výhody a nevýhody obchodování s komoditami?

Komodity jsou zajímavou oblastí, která se dotýká každého z nás víceméně neustále. Podíváme se na různé možnosti, jak zainvestovat naše peněžní prostředky právě sem.

25. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak obchodovat s komoditami?

Komodity jsou zajímavou oblastí, která se dotýká každého z nás víceméně neustále. Ukážeme si různé možnosti, jak zainvestovat naše peněžní prostředky právě sem.

Doba čtení: 5 minut

Burza, na které se obtížně prováděly platby, ale dnes se tu obchoduje přes 10 000 akcií

Burza cenných papírů ve Frankfurtu nad Mohanem je jednou z nejvýznamnějších v celé Evropě. Přinášíme informace o její historii i o tom, co má na starosti dnes.

Doba čtení: 4 minuty

Padající ceny komodit velí k výprodejům akcií

Americký akciový index S&P 500 včera přišel o dvě třetiny procenta, když nejvíce klesajícími sektory byli prodejci zbytného zboží a energetické firmy (-1,3 %), jejichž akcie spadly pod tíhou propadajících se cen ropy.

21. 6. 2017 10:02
trh
Doba čtení: 2 minuty

OPEC prodlužuje dohodu na omezení produkce ropy, cena však klesla

Ačkoliv schůzka OPECu nepřinesla výraznější překvapení, tak se po ní cena ropy propadla asi o 5 %. Již před zasedáním přitom Rusko a Saúdská Arábie avizovaly, že hodlají prosazovat prodloužení dohody na omezení těžby ropy o dalších 9 měsíců. Tím do značné míry ukotvily tržní očekávání.

26. 5. 2017 10:01
Doba čtení: 2 minuty

Barel nade vše

Ceny ropy mezi roky 2014/15 spadly z historických výšin nad 100 USD pod 40 USD/barel. Zřejmě proto začátkem tohoto týdne přispěchala Saudská Arábie a Rusko s prohlášením o prodloužení dohody až do března 2018. Přestože prodloužení musí na svém zasedání 25. května schválit OPEC, cena ropy opět impulzivně zareagovala a otočila vzhůru k hranici 50 USD/barel. O

19. 5. 2017 10:26
Doba čtení: 1 minuta

Saúdové chtějí prodloužit dohodu na omezení těžby ropy i na druhé pololetí

Šok v podobě vojenského zásahu USA v Sýrii již pomalu začal odeznívat a tak se ceny ropy opět pokusili oživit Saúdové pomocí slovních intervencí.

12. 4. 2017 11:40
Doba čtení: 2 minuty

Jak vypadá nejdražší vydražený drahokam za 1,599 miliardy korun?

Nejdražším vydraženým drahokamem na světě se stal růžový diamant Pink Star o váze 59,6 karátu, za který budoucí majitel na aukci zaplatil v přepočtu 1,599 miliardy korun. Růžový diamant vzal světové prvenství modrému diamantu Oppenheimer Blue…

Komoditní dolary a měny rozvíjejících se trhů pod náporem USD chřadnou

Síla amerického dolaru se zvýšila, zejména vůči náhle oslabené skupině měn vázaných na komodity, ať už jde o AUD, CAD nebo NOK. Také měny rozvíjejících se trhů oslabily vůči dolaru, ačkoliv předtím místy posílily.

7. 3. 2017 10:06
Doba čtení: 2 minuty

Bude OPEC muset prodloužit dohodu na omezení produkce?

Po výrazném růstu na konci loňského listopadu se volatilita cen ropy výrazně snížila. Zprávám dominuje dohoda OPECu a spol. na omezení produkce, respektive nebývale vysoká míra jejího dodržování.

21. 2. 2017 17:25
Doba čtení: 2 minuty

Jak si vede čokoláda jako investice?

Pokud se zajímáte o čokoládu spíše z pohledu investora, investiční odborníci z UniCredit Bank zmiňují společnosti Lindt, Mondelez či Nestlé. Akcie těchto společností si od prosince na burzách připsaly všechny přes 10 %. Ten, kdo počátkem prosince…

Spotřebitelské ceny v lednu zrychlily svůj růst. Tahounem jsou pohonné hmoty

Meziroční inflace v lednu vzrostla na 2,2 %, tedy o něco více, než čekal finanční trh, a nachází se 0,3 procentního bodu nad odhadem ČNB.

10. 2. 2017 11:26
Doba čtení: 1 minuta

Ropy je hodně, tak snížíme těžbu a cena se zvýší. Co nás čeká?

Ropy je více, než se jí dá prodat, hromadily se zásoby a její cena začala klesat. Tak se dá zjednodušeně popsat vývoj cen ropy. A jak zvýšit cenu? Máme pro vás výhled pro rok 2017.

6. 2. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

ČEZ profituje z chladného počasí a omezení výrobních zdrojů v Evropě

Chladné počasí, stojící větrné elektrárny v severním moři, nižší výroba ve francouzských jaderných zdrojích a nízké stavy vody v alpských vodních elektrárnách vyšroubovaly spotové ceny elektřiny.

18. 1. 2017 9:25
Doba čtení: 3 minuty

Inflace se raduje z dražší ropy

V posledních týdnech jsme konfrontováni s něčím, co jsme již vskutku dlouho nezažili. Řeč je samozřejmě o pozitivních inflačních překvapeních.

17. 1. 2017 13:33
trh
Doba čtení: 2 minuty

Ceny výrobců v prosinci vzrostly nad očekávání, především z titulu vyšších cen ropy

Ceny průmyslových výrobků dle očekávání vzrostly. Růst cen sice nadále zůstává v meziročním pohledu záporný, v tuto chvíli však zejména díky nižším cenám elektřiny.

16. 1. 2017 11:39
Doba čtení: 2 minuty

Na ropném trhu vládne býčí nálada

Pozitivní sentiment, který se zabydlel na trhu s ropou po překvapivé dohodě zemí států OPEC, dostal tento víkend další významnou podporu.

16. 12. 2016 15:27
Doba čtení: 2 minuty

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

Bude nový rok 2017 obdobím, v němž Čína překoná očekávání růstu, brexit se změní na „bremain“, mexické peso prudce vyletí nahoru a italské banky se dočkají nenadálé vzpruhy a úspěchů?

Doba čtení: 7 minut

Od příštího roku se budou pohonné hmoty na pumpách značit jinak

Na českých pumpách se během příštího roku objeví nové celoevropské značení pohonných hmot. Novinka vyplývá z evropské normy (EN16942), která by měla sjednotit označování různých druhů pohonných hmot na území celé EU. Finální česká verze této normy…

Dohoda OPEC poslala akcie ropných firem vzhůru

Oči investorů dnes mířily na schůzku zástupců OPEC, kteří se dnes dohodli na prvním snížení těžby ropy od roku 2008. Kartel bude těžit maximálně 32,5 mil. barelů denně, což je o 1,1 mil. méně, než činí denní produkce nyní.

30. 11. 2016 17:57
Doba čtení: 1 minuta

Jak profitovat z inflace při investování?

Existují investiční nástroje, jejichž hodnota koreluje s vývojem inflace. Příkladem za všechny mohou být nemovitosti, zlato, ropa nebo třeba dluhopisy vázané na inflaci.

Doba čtení: 5 minut

Americké volby: 10 možných scénářů v případě Trumpova vítězství

Donald Trump se 8. listopadu utká s tvrdou soupeřkou Hillary Clintonovou. Jeho kampaň poškozují obvinění z obtěžování a nesnášenlivosti, úspěch má i přesto u nespokojených voličů rozzlobených porušováním společenské smlouvy.

31. 10. 2016 15:35
Doba čtení: 10 minut

Neochota Iráku omezit produkci posílá ceny ropy k 50 USD/barel

Cena ropy Brent se včera poprvé od začátku října ponořila pod 50 USD/barel. Hlavním důvodem patrně je, že plánovaná dohoda OPECu na omezení produkce ropy dostala tento týden povážlivé trhliny.

27. 10. 2016 10:42
Doba čtení: 2 minuty

Cítíte doma plyn? Distributor testuje těsnost rozvodů

Distributor zemního plynu GasNet (člen innogy – bývalá RWE) v období od 27. září do 31. října 2016 zvýší intenzitu zápachu dodávaného zemního plynu. Větší odorizace má prověřit těsnost plynových rozvodů a probíhá na celém území Čech a Moravy…

Jak se razí kilová pamětní medaile? (FOTOREPORTÁŽ)

Jak se razí kilogramová stříbrná investiční medaile, kterou Česká mincovna vzpomínala na dramatika, filozofa, disidenta, bojovníka za lidská práva a prezidenta Václava Havla?

Doba čtení: 3 minuty

Každý šperk potřebuje jinou péči, jak je skladovat?

Máte-li doma drahé šperky, neměli byste je rozhodně skladovat sesypané na jedné hromadě. Každý materiál má jiné vlastnosti a tím i jiné potřeby skladování. S ostatními druhy kovů byste tak neměli skladovat například ocelové nebo diamantové šperky…